Čomu všetkému sa venujete v práci?
– V Centre voľného času v Čadci pracujem na oddelení kultúry a estetiky. Podieľam sa na mnohých kultúrnych podujatiach nielen v Čadci, ale aj na Kysuciach. Často spolupracujem s Domom kultúry v Čadci, Kysuckou knižnicou v Čadci, Kysuckým kultúrnym strediskom, so základnými umeleckými školami v Čadci, ale aj s ďalšími organizáciami v okrese Čadca. Vediem viaceré krúžky – plavecký, počítačový, spevácky. Hrám na hudobný nastroj a v rámci krúžku som sa venoval aj spoločenským tancom. V zimných mesiacoch pomáham základným školám pri organizácii lyžiarskych kurzov. Náplňou mojej práce sú i rôzne súťaže a olympiády pre deti základných škôl.
Práve sme Vás zastihli po hodine v Materskom klube. Ako to prebiehalo a čo je Vašou úlohou?
– Materský klub pracuje pri Centre voľného času v Čadci. Pripravuje program pre mamičky a ich malé ratolesti. Ja tam prispievam hudobným okienkom, kde spievame a hráme veľmi pekné detské pesničky.
Spomínali ste, že hráte aj na hudobný nástroj. Na aký?
– Hudbe sa venujem už od základnej školy, absolvoval som Základnú umeleckú školu v Kysuckom Novom Meste – odbor hra na klavír. Ako samouk som sa naučil základy hry na gitare a venoval som sa aj spevu populárnych piesní. Asi päť rokov som bol aj členom Miešaného speváckeho zboru Kysuca.
Veľa piesní sa spieva aj v súťaži Kysuce majú talent...
– Súťaž Kysuce majú talent organizuje Dom kultúry v Čadci v spolupráci s CVČ v Čadci. Hľadáme talentované deti a mladých ľudí zo všetkých umeleckých oblastí. Už v marci sa uskutoční výberový konkurz a finále tejto súťaže bude v apríli. Predstavia sa tam najtalentovanejší súťažiaci v speve, v hre na hudobný nástroj, v tanci atď.
Aké talentované deti či mládež prešli súťažou?
– K najznámejším určite patria Jozef Pavlusík a Andrej Kampf. No okrem nich v našej súťaži vystúpilo množstvo ďalších šikovných mládežníkov. Je to ozajstný dôkaz toho, že na Kysuciach máme dostatok talentovanej mládeže. Aby sme súťaž spestrili, oslovíme aj známe osobnosti. V porote sme mali Petra Bažíka, Tomáša Bezdedu a Roba Šimka.
Je práca s deťmi odlišná od tej s „dospelákmi“?
– Práca s deťmi je náročná. Vyžaduje trpezlivosť, obetavosť a veľa času, ale mám ju rád. Často sú to i „pracovné“ víkendy, prázdniny – čas, ktorý obyčajne venujeme svojim deťom a rodinám.
Spomenuli ste aj prácu počas leta. Čo konkrétne počas prázdnin robíte?
– Každý rok organizujem jeden veľký pobytový a prímestský tábor s dennou dochádzkou. Boli sme napríklad v Kováčovej, v Skalici a v Piešťanoch. Toto leto sa chystáme na Duchonku. V spolupráci s Asociáciou pre mládež, vedu a techniku som každoročne organizoval aj poznávacie zájazdy pre rodiny s deťmi do Chorvátska a Talianska.
Venujete sa však aj „dídžejstvu“ či moderovaniu rôznych podujatí...
Prácu dídžeja robím už od roku 1996. Začal som najprv robiť detské diskotéky v Dome kultúry v Čadci, neskôr to boli aj mládežnícke diskotéky, ktoré boli vtedy veľmi úspešné. Konali sa každý druhý piatok v mesiaci. Veľmi ma to oslovilo a začal som neskôr moderovať a ozvučovať aj množstvo iných kultúrno-spoločenských podujatí.
Voľného času asi máte málo, ak ho máte, čomu sa venujete?
– Mám tri deti. Keďže som dosť zaneprázdnený, tak sa snažím cez voľný čas venovať aj svojej rodine. Chodievame s manželkou a deťmi na kultúrno-poznávaciu turistiku. Spoznávame krásy nášho Slovenska, ale aj Českej republiky. Teraz v zime je to síce s turistikou trochu ťažšie, ale aj tak sme nedávno boli pozrieť na krásne ľadové sochy v Starom Smokovci.