Nedeľa, 23. júl, 2017 | Meniny má Oľga

IBK Gymo si udržalo prvú priečku

Boj o čo najvýhodnejšie miesto pred play off bude ešte dramatický. Fretky boli pre Morgans priveľké sústo.

IBK Gymo.(Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

IBK Gymo – FBC Dream Team 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

V dohrávke 17. kola sa hralo o to, či IBK Gymo ostane aj naďalej na čele tabuľky alebo sa pred nich dostane Dream Team, ktorý má v jarnej časti výbornú formu. Už v 41. sekunde zápasu sa hráči Gyma dokázali strelecky presadiť, keď z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára Dream Teamu S. Ondrušek po asistencii L. Šupolu – 1:0. Rýchlosť a aktivita hráčov Gyma robila mužstvu Dream Team v úvode zápasu veľké problémy. V 6. minúte mali hráči Gyma výhodu presilovej hry, ale už po 10 sekundách inkasovali, keď výbornú prihrávku Ľ. Hajduka zužitkoval M. Dráb a vyrovnal na 1:1. V 9. minúte vystrelil bez prípravy L. Šupola síce nepresne ale tvrdo a následný odraz loptičky od mantinelu využil na dorážku L. Buček – 2:1. Záverečná minúta prvej tretiny bola veľmi dramatická a obe mužstvá mali príležitosti na skórovanie. Gól však už nepadol a tak po prvej tretine Gymo viedlo 2:1.

V 4. minúte druhej tretiny hráč Dream Teamu D. Kupka vybojoval loptičku na polovici ihriska a po jeho prihrávke M. Kulla prestrelil brankára Gyma – 2:2. Po inkasovanom góle boli hráči Gyma zaskočení a Dream Team sa to snažil využiť a strhnúť vedenie na svoju stranu. Dá sa povedať, že v týchto momentoch sa lámal zápas. Neskutočnú akciu predviedol v 8. minúte L. Šupola, ktorý sa pri mantineli výborne uvoľnil cez dvoch hráčov Dream Teamu a následne strelou do ľavého horného rohu brány zavesil na 3:2 pre Gymo. Minútu po strelenom góle mali hráči Gyma po faule M. Čuboňa výhodu presilovej hry a tentokrát túto situáciu zvládli výborne. Už po 50 sekundách perfektne zakombinovali na jeden dotyk a A. Drexler skóroval na 4:2 pre Gymo. Veľmi smolný moment pre Gymo prišiel v 13. minúte, keď obrancovi Gyma Imrišíkovi útočník Dream Teamu M. Čuboň nechtiac pri streleckom pokuse zlomil hokejku a ten bol takto donútený prestať hrať a následný druhý strelecký pokus prekvapil brankára M. Špiláka – 4:3.

Tretia tretina začala veľkou aktivitou Dream Teamu a ich súvislý tlak trval úvodné štyri minúty. Výborný brankár Špilák a aj nepresnosti v zakončení bránili Dream Temu vo vyrovnaní skóre. V niektorých momentoch bolo bránenie Gyma takmer zúfalé a hráči nevedeli, kam skôr skočiť. Gymo sa síce sústreďovalo na ubránenie tesného náskoku, no podnikalo aj rýchle protiútoky, ktoré boli veľmi nebezpečné. Dve minúty pred koncom si mužstvo Dream Teamu zobralo oddychový čas na taktickú poradu. Sto sekúnd pred koncom prišlo k spornej situácii, keď bol vylúčený hráč Gyma A. Drexler, no toto vylúčenie bolo zrušené rozhodcom, po tom ako na situáciu a jej posúdenie zareagovali hráči Dream Teamu, ktorí sami protestovali u rozhodcu, aby súpera nevylučoval. Bolo to veľké gesto fair play a bolo aj patrične ocenené potleskom. Gymo nakoniec záverečnému tlaku súpera odolalo a ubránilo tesnú výhru. Táto výhra znamená, že Gymo si aj naďalej udržuje prvú priečku v tabuľke.

Seniori – 17. kolo – dohrávka

Morgans – Fretky 2:22 (2:3, 0:10, 0:9), Kľučka, Mokáň – Dej 9, Haviar 5, Skotnický 3, Pitel 2, Kozák, Gončár 2. Hráči zápasu: Vorek (Morgans) – Dej (Fretky).

IBK Gymo – Dream Team 4:3 (2:1, 2:2, 0:0), Ondrušek, Buček, Šupola, Drexler – Dráb, Mi. Kulla, Čuboň. Hráči zápasu: Šupola (IBK Gymo) – D. Kupka (Dream Team).

Devils Čadca – Potheads 1:4 (0:0, 0:2, 1:2), Biroš – Beleš 2, Benko, Mi. Michalina. Hráči zápasu: Biroš (Devils Čadca) – Beleš (Potheads).

1. IBK Gymo 17 14 0 0 3 131:62 42
2. Dream team 17 13 0 0 4 170:63 39
3. Potheads 17 13 0 0 4 146:54 39
4. Fretky 15 6 0 0 9 109:120 18
5. Devils Čadca 15 2 1 0 12 66:101 8
6. Morgans 17 0 0 1 16 30:252 1

Program 19. kola

V sobotu 11.3. o 8. h: Potheads – Dream team, o 9.15 h: Morgans – FBC Devils Čadca, o 10.30 h: Fretky – IBK Gymo.