Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Animals poslali Svrčinovec na dno tabuľky, Debakel je bod od titulu

Dufeksoft vyškolil Tango. Podzávoz prerušil víťaznú sériu Starej Bystrice. Debaklu stačí v posledných troch kolách uhrať jeden bod a obháji titul.

Rozhodujúci moment zápasu. Lukáš Kubjatko (13) zvyšuje na 6:4 pre Animals.(Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

Animals – FC Vajdík Svrčinovec 8:4 (3:3)

Animals, posmelený víťazstvom v poslednom kole proti Laziu, si robil zálusk aj na Svrčinovec. V tabuľke týchto dvoch súperov delili len dva body a Animals by sa prípadným víťazstvom dostali pred Svrčinovec a opustili tak po dlhej dobe posledné miesto. Zápas začal vo svižnom tempe a ani jeden súper nezvolil vyčkávaciu taktiku. Počas prvých piatich minút zápasu si obe mužstvá vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí a šancí na skórovanie, žiadna z nich však gólom neskončila. Po uplynutí tejto zahrievacej päťminútovky však góly začali padať. Ako prvé skórovalo mužstvo Svrčinovca v 6. minúte, keď sa po dobre zahranej situácii po aute dostal k lopte J. Čepec a skóroval – 0:1. Mužstvo Animals s odpoveďou dlho neotáľalo a už po 45 sekundách vyrovnal neskutočnou strelou z uhla pod brvno S. Griecz – 1:1. Po vyrovnaní tempo hry trošku upadlo a mužstvá čakali na chybu súpera. V 13. minúte sa opäť dostal do vedenia Svrčinovec po druhom góle J. Čepca, keď mužstvo Svrčinovca zvládlo štandardnú situáciu pred bránou Animalsu, tentokrát v podobe dobre zahraného rohového kopu. Animals však opäť zvládli rýchlu odpoveď a po dvoch minútach L. Kubiatko po nahrávke od S. Griecza vyrovnal – 2:2. V 23. minúte išiel tretíkrát do vedenia Svrčinovec po peknej kombinácii medzi J. Tomkom a M. Cyprichom, keď druhý menovaný skóroval – 2:3. Aj do tretice však prišla odpoveď takmer okamžite. Tentokrát stačilo Animalsu 25 sekúnd a S. Griecz po nezištnej prihrávke od D. Chyláka vyrovnal na polčasových 3:3.

Úvod druhého polčasu bol opäť plný šancí a pekných zákrokov brankárov na oboch stranách. V 6. minúte druhého polčasu išiel Svrčinovec opäť do vedenia zásluhou M. Cypricha po rýchlej výmene lopty s M. Kubištom – 3:4. Asi nikoho neprekvapilo, keď už o dve minúty bolo opäť vyrovnané. Tentokrát vyrovnával D. Chylák po nahrávke od L. Kubiatka – 4:4. Po tomto gólovom momente sa zápas začal definitívne lámať a Animals začali mať čoraz viac navrch. V 10. minúte sa Animals prvykrát dostali do vedenia. Úspešným strelcom bol T. Priečko, keď sa individuálne presadil pred pokutovým územím a strelou k ľavej tyčke nedal brankárovi L. Bergerovi šancu – 5:4. V 19. minúte po nepriamom kope, nariadenom po dvojitom hraní brankára Svrčinovca, skóroval L. Kubiatko a zvýšil tak vedenie Animals o dva góly na 6:4. Tento moment bol nakoniec zlomový a Animals vďaka nemu zlomili svojho súpera a ten už nebol schopný zareagovať. Dve minúty pred koncom, keď sa už Svrčinovec snažil hrať vabank, D. Chylák skóroval do prázdnej brány – 7:4. Skóre zápasu uzavrel dvadsať sekúnd pred koncom svojím druhým gólom v zápase T. Priečko – 8:4. Treba povedať, že výsledok zápasu je pre Svrčinovec príliš krutý, pretože zápas to bol veľmi vyrovnaný. Najlepšími hráčmi zápasu boli D. Chylák (Animals) a J. Čepec (Svrčinovec).

Výsledky 19. kolo

Animals – FC Vajdík Svrčinovec 8:4 (3:3), T. Priečko 2, D. Chylák 2, L. Kubiatko 2, S. Griecs 2 – M. Cyprich 2, J. Čepec 2.
Slovenský Orloj Stará Bystrica – JPE TTT Podzávoz 2:6 (0:4), F. Kirn, J. Poništ – M. Časnocha 2, P. Kormanec, R. Pliešovský, B. Prengel, J. Polka, ŽK: F. Malík (JPE TTT Podzávoz), ČK: Juraj Poništ, Pavol Kirn (Stará Bystrica). SS Forza Lazio – FC 2 Litre 4:6 (2:2), P. Zemaník 2, M. Luptovec, P. Janščo – P. Steinberger 2, F. Stročka, T. Prengel, R. Kubík, M. Špánik, ŽK: T. Formánek (FC 2 Litre). FC Tango – Dufeksoft 3:17 (0:7), M. Sruban 2, M. Bohdaň – M. Čuboň 6, T. Podmanický 6, P. Choluj 3, M. Prengel, R. Dufek. CA-Cargo – FC Debakel 2:6 (1:1), J. Lysík, M. Bednárik – K. Gábor 2, D. Kanis 2, A. Jakubec, M. Ševčík.

1. FC Debakel 19 17 0 1 1 125:53 52
2. Dufeksoft 19 14 0 2 3 174:71 44
3. TT Podzávoz 19 14 1 0 4 143:69 44
4. Stará Bystrica 18 10 2 2 4 98:67 36
5. CA-Cargo 19 11 1 0 7 101:75 35
6. Juwe Bloky 18 8 1 2 7 96:72 28
7. FC Tango 19 7 0 2 10 85:120 23
8. FC2 Litre 18 5 3 0 10 70:105 21