Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

FC2 Litre si pripísali dve víťazstvá

Kolo dohrávok a predohrávok patrilo mužstvu 2 Litrov. Juwe Bloky porazili Trafo Kudlov gólom štrnásť sekúnd pred koncom.

FC 2 Litre si pripísali cenné víťazstvo nad Starou Bystricou.FC 2 Litre si pripísali cenné víťazstvo nad Starou Bystricou. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

Slovenský Orloj Stará Bystrica – FC 2 Litre 2:3 (1:0)

Favoritom tohto stretnutia bola aktuálne štvrtá Stará Bystrica, ktorá sa však v tomto zápase presvedčila o kvalitách 2 Litrov. Úvod zápasu bol vyrovnaný. Ani jedno z mužstiev v úvodných minútach nedokázalo zakončiť gólom dobre rozbehnuté akcie. Až v 12. minúte sa ako prvé presadilo mužstvo Starej Bystrice po štandardnej situácii. Po faule na dravého M. Ševca, ktorého obrana 2 Litrov dokázala zastaviť len za cenu faulu tesne pred šestkou, sa konal priamy kop. Ten úspešne zrealizoval M. Kadaš a favorit zo Starej Bystrice viedol 1:0. Po strelenom góle a vedení v zápase sa mužstvo Starej Bystrice upokojilo a začalo mať viac z hry. Mužstvo 2 Litrov je známe svojou hrou v piatich, kedy pri tejto hernej situácii ako piateho hráča v poli využívajú brankára L. Sedláka. Týmto herným variantom dostávajú súpera pod tlak a získavajú prevahu. Hru v piatich začali využívať aj v tomto zápase, no v prvom polčase z nej nič nevyťažili. Každopádne, súpera dostali pod tlak a vytvárali si dobré strelecké príležitosti. Stará Bystrica sa snažila po zisku lopty vyrážať do rýchlych protiútokov, ale taktiež z týchto situácií nič nevyťažila. Polčas tak skončil chudobným skóre 1:0 pre Starú Bystricu.

Úvod druhého polčasu patril 2 Litrom. V 3. minúte sa krásnou strelou presadil J. Kubík po asistencii brankára L. Sedláka – 1:1. V 5. minúte bolo už 1:2. 2 Litre využili situáciu po rozohraní rohového kopu, keď sa k lopte dostal brankár L. Sedlák, ktorý v úlohe piateho hráča nekompromisnou strelou prekonal brankára Starej Bystrice O. Klosku. 2 Litre po získaní vedenia neustále hrali v piatich a robili tým svojmu súperovi nemalé problémy. V 7. minúte sa skóre opäť menilo a 2 Litre viedli už o dva góly – 1:3. Úspešným strelcom bol M. Bacula po nahrávke od J. Kráľa. V ďalšej fáze sa hra vyrovnala a šance mali obe mužstvá. V 15. minúte bolo znížené na 2:3 po veľkej chybe P. Steinbergera, keď si nechal zobrať loptu M. Kirnom a ten následne vyzval na skórovanie F. Kirna. Stará Bystrica sa od tohto momentu snažila zo všetkých síl o vyrovnanie, no hra v piatich ich súpera bolo niečo, s čím si nevedeli poradiť. Dve minúty pred koncom po oddychovom čase začala Stará Bystrica hrať v piatich a snažila sa o záverečný nápor. Ten však nebol úspešný a 2 Litre si záver stretnutia takticky postrážili a pripísali si tak veľmi cenné a zaslúžené víťazstvo. Hráčom stretnutia bol jednoznačne brankár 2 Litrov Lukáš Sedlák, ktorý nielenže zneškodnil niekoľko šancí súpera, ale navyše aj skóroval.

Výsledky dohrávok a predohrávok

Slovenský Orloj Stará Bystrica – FC 2 Litre 2:3 (1:0), F. Kirn, M. Kadáš – M. Bacula, L. Sedlák, J. Kubík, ŽK: T. Formánek (FC 2 LITRE). FC Trafo Kudlov – Juwe Bloky Čadca 3:4 (1:0), T. Kopásek, J. Krčmárik, J. Surhaňák – R. Krupik, P. Kotek, J. Mikláš, M. Padyšák, ŽK: M. Kočí (FC TRAFO KUDLOV). FC 2 Litre – Animals 4:2 (3:0), R. Kubík, M. Špánik, M. Bacula, F. Stročka – S. Griecs, J. Hrtánek, ŽK: T. Formánek (FC 2 LITRE). Dufeksoft – SS Forza Lazio 5:0, kontumačne.

1. FC Debakel 19 17 0 1 1 125:53 52
2. Dufeksoft 20 15 0 2 3 179:71 47
3. TTT Podzávoz 19 14 1 0 4 143:69 44
4. Slov. Orloj SB 19 10 2 2 5 100:70 36
5. CA-Cargo 19 11 1 0 7 101:75 35
6. Juwe Bloky 19 9 1 2 7 100:75 31
7. FC 2 Litre 20 7 3 0 10 77:109 27
8. FC Tango 19 7 0 2 10 85:120 23