Starosti klubov z regiónu Kysúc sú o to väčšie, nakoľko dodnes nedisponuje štandardným ihriskom s umelým trávnikom. Navyše, zimy na Kysuciach bývajú dlhé, a tak jednotlivé celky trénujú v improvizovaných podmienkach, resp. dochádzajú za lepšími podmienkami do okolitých regiónov či do susedných Čiech.
Situácia by sa však konečne mala zmeniť, klubom z oblasti a regiónu by sa tak mohli znížiť výdavky na tréningový proces, ktoré utratia na prípravu pred jarnou časťou sezóny. „Stav budovania umelých hracích plôch z projektu UEFA HatTrick by mal byť ukončený v tomto roku. Na Slovensku by sa malo vybudovať 20 hracích plôch s umelým povrchom najnovšej kategórie s rozmermi 110 x 68 m, ktoré spĺňajú európske kritériá. Na Kysuciach boli do projektu zaradené mestá Kysucké Nové Mesto a Krásno nad Kysucou. Podľa aktuálnych informácií by obidve hracie plochy mohli slúžiť svojmu účelu v predpísanom termíne, to znamená ešte v tomto roku,“ povedal pre MY Kysucké noviny predseda Oblastného futbalového zväzu Kysúc Stanislav Špila a pokračoval, „podrobne sledujem a informujem sa o príprave jednotlivých družstiev a môžem povedať, že všetky družstvá sa plošne pripravujú na jarnú časť súťažného ročníka 2016/2017. Svoje prípravné stretnutia hrajú na dostupných umelých hracích plochách v Žiline, Vrútkach, Martine, Dolnom Kubíne, Námestove, Korni, Českom Tešíne, Jablunkove – Návsí, Třinci a v Rožňove pod Radhoštem.“
Zrealizovanie umelých trávnikov v tomto regióne by bolo doslova vykúpením pre jednotlivé kluby. My sme sa teda spýtali, ako to aktuálne vyzerá v Krásne nad Kysucou, ktoré reprezentuje región v tretej lige. „Verím, že tento rok budeme prvým miestom na Kysuciach, ktoré bude mať futbalové ihrisko s umelým povrchom. Stáť bude na bývalom škvarovom ihrisku. Mesto začalo na pokyn delegátov a koordinátora UEFA vyvážať škvaru a zeminu, celkovo sa vyviezlo asi sto áut. Začali sme s prvými várkami zemných prác, naviezli sme prvé dve vrstvy štrkodreviny. Koordinátor a delegát UEFA, ktorý robí a posudzuje umelé ihriská po celej Európe a Afrike, vyslovil s naším postupom spokojnosť a dal súhlas na pokračovanie ďalších etáp. Robíme súťaž na dodávateľa pokračovania spodnej stavby, teda na odvodnenie tohto ihriska, a navozenie ďalších vrstiev tak, ako vyžaduje projekt SFZ. Súhlasy tohto koordinátora sú veľmi dôležité vzhľadom k faktu, že je prisľúbená finančná pomoc vo výške 150 000 eur, zvyšok dofinancuje mesto Krásno nad Kysucou v rozsahu 200 až 250 tisíc eur,“ povedal primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.
Kysučania sa tak môžu tešiť na prvé ihrisko s umelým trávnikom o rozmeroch 110 x 68 metrov. Mesto chce túto plochu využívať nielen na prípravu svojich tímov, ale ponúknuť ju aj ostatným družstvám z okolia.