TIPOS III. liga Stred: Čadca siahala na bod

Makov vo svojom prvom jarnom zápase gól nestrelil, Krásno malo voľný víkend.

Futbalisti z Čadce cestovali na Liptov.Futbalisti z Čadce cestovali na Liptov. (Zdroj: FB FK ČADCA)

Liptovský Hrádok – Čadca 2:1 (1:1)

Obe mužstvá vstúpili do zápasu svižne. Domáci profitovali v úvode zápasu už v 3. minúte, keď sa po individuálnej chybe stopéra Maslíka presadil v nájazde na hlavu Otruba – 1:0. Čadčanom chvíľu trvalo, kým sa otriasli z tohto momentu. V 13. minúte zabojoval Šebík, vyhral stratenú loptu s brankárom, spätnou prihrávkou na jedenástku našiel Polku, ten však poloodkrytú bránu Hrádku netrafil. Čadca sa presadila v 18. minúte. Po faule na Kubicu sa pískal pokutový kop, premenil ho Tomáš Tlelka – 1:1. Domáci mali optickú prevahu, z ktorej si vytvárali štandardné situácie a rohové kopy, tie však hostia z Kysúc ustáli.

Do druhého polčasu vstúpili domáci náporom. V 47. minúte mali nebezpečnú štandardnú situáciu z 20 metrov, no domáci hráč vysoko prestrelil hosťujúcu svätyňu. Čadca hrozila brejkovými situáciami. V 51. minúte Tomáš Tlelka nezištne vysunul Kubicu, ten sa rútil sám na domáceho brankára, no Krivulčík v poslednej chvíli odvrátil loptu na aut. V 56. minúte po peknej akcii Čadce vystrelil Ihelka z hranice šestnástky, ale jeho obstrel tesne minul bránu Liptovského Hrádku. Domáci tlačili, v 71. minúte nastrelili po štandardke konštrukciu Hlavovej brány. V 80. minúte mala Čadca opäť brejkovú situáciu, ale Kubica z prvej minul domácu bránu. Z územnej prevahy v druhom polčase vyťažili domáci víťazný gól v 5. minúte nadstaveného času. Z 18 metrov prestrelil Otruba všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1. Z rozohrávky a následného nákopu Zubku do domácej šestnástky sa dostal do 100-percentného zakončenia striedajúci Kormaňák, ale jeho strelu s námahou na dvakrát kryl domáci gólman Krivulčík.
Góly: 3., 90+5. Otruba – 18. (11 m) T. Tlelka. ŽK: Krivulčík, Gallo, Zsigmund – Maslík, T. Tlelka, Jarabica, Kubica. Rozhodoval Kolofík, 150 divákov.
ČADCA: Hlava – Maslík, T. Tlelka, Zubka, Jarabica, Šebík, Kubica, J. Tlelka, Polka, Ciesarík (78. Špila), Ihelka (87. Kormaňák).

Fiľakovo – Makov 1:0 (1:0)

Hosťom trvalo celý prvý polčas, kým sa vysporiadali s úvodnosezónnou nervozitou. Najmä prvých 20 minút sa nevedeli dostať do zápasu, kazili jednoduché lopty a keď sa k tomu pridal silný protivietor, domácich púšťali až príliš často pred Kovalíkovu bránu. Fiľakovo využilo z troch – štyroch dobrých šancí jednu, keď v 10. minúte po chybnej rozohrávke a následnom centri hlavičkoval nepokrytý Vujoševič z päťky do siete – 1:0. Kovalík svojich spoluhráčov podržal v ďalších dvoch prípadoch a jedna strela šla tesne vedľa.

Druhý polčas bol opakom prvého. Fiľakovo bolo väčšiu časť druhej 45-minútovky pod tlakom, ale Makov z prevahy vyťažil len dva – tri náznaky šancí. Gólová mohla byť strela Tasiča, ktorá lízala tyč. Málo chýbalo aj priamemu kopu Lavroviča a na dobrý center naskakoval v malom vápne Petrovič. Domáci vystrčili v druhom polčase rožky jedinýkrát, ale bolo z toho hneď brvno. V nervóznom závere, kedy domáci hru naťahovali a Vujoševič sa nechal minimálne päťkrát ošetrovať, Makov vyrovnať nedokázal. Zápasu dvoch rozdielnych polčasov by svedčala remíza, nakoniec sa tešili domáci, ktorí zužitkovali prvopolčasový tlak a v šestnástke boli nebezpečnejší.
Gól: 10. Vujoševič. ŽK: Tasič, Práznovský (MAKOV). Rozhodoval Faber, 500 divákov.
MAKOV: Kovalík – Bezák (85. Kováčik), Kulla, Petrovič, Trajkovski, Janita, Tasič, Zimka, Práznovský, Lavrovič, Pobijak.

Ostatné výsledky 16. kola: Lučenec – Kalinovo 1:1, Detva – Kremnička 0:2, Námestovo – Podbrezová B 4:0, L. Štiavnica – Žarnovica 2:2, Krásno nad Kysucou – voľno.

1. L. Hrádok 16 14 1 1 43:9 43
2. Námestovo 16 10 2 4 28:14 32
3. Žarnovica 16 10 1 5 37:22 31
4. Podbrezová B 16 8 4 4 31:21 28
5. Kremnička 16 8 4 4 23:15 28
6. Kalinovo 16 8 3 5 22:21 27
7. Čadca 16 8 1 7 26:24 25
8. Teplička 16 6 2 8 26:26 20