VI. liga ObFZ Kysúc: V šlágri sa iskrilo (výsledky+komentáre)

Výborne vstúpili do jari aj Ochodnica a Turzovka.

Momentka zo zápasu Raková - Vysoká (v zelenom).(Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

Oščadnica – Nová Bystrica 3:2 (2:0)

Domáci vstúpili do zápasu výborne a už v 8. minúte viedli 2:0, keď sa dvakrát sa presadil Vaštík. Do polčasu sa už skóre nemenilo a hostia živili aké-také šance na body. Aj úvod druhého dejstva patril Tatranu, keď v 55. minúte zvýšil Gavlák na 3:0. Iskierku nádeje pre Novú Bystricu vykresal v 69. minúte vlastný gól F. Fuňáka – 3:1. Presný zásah Držiaka na 3:2 však pre hostí prišiel až v 88. minúte a veľa času im už neostávalo. Oščadnica si tak aj vďaka dobrému vstupu do zápasu vybojovala víťazstvo.
Góly: 7. (11 m), 8. Vaštík, 55. Gavlák – 69. F. Fuňák (vlastný), 88. Držiak. Bez kariet. Rozhodoval Brdoňan, 100 divákov.
OŠČADNICA: Ošlejšek – Štetina, Vaštík (85. Kašaj), Lušňák, Graňa, Belák, Franček, Štens, F. Fuňák, Gavlák (63. P. Fuňák), Gončár (60. Kvašňovský).
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – B. Dubovický, Cabadaj, Cáder, Džurný, P. Dubovický, Kocifaj, Koleno (63. Kolesár), Halvoník, Pavolko, Chmurčiak (76. Držiak).

Raková – Vysoká 1:3 (1:0)

V Rakovej sa hral šláger kola. Polom strácal na vedúce duo Vysoká nad Kysucou a Ochodnica len jeden bod, a tak šlo naozaj o veľa. Prvý polčas priniesol len jeden gól, v 28. min. ho strelil domáci Lutera. Po obrátke prišlo k viacerým kontroverzným momentom, góly padali už len na opačnej strane, Vysoká tak nakoniec vyhrala 3:1. Domáci tréner Ján Piňo pre MY Kysucké noviny po zápase povedal: „Hostia boli celkovo futbalovejší a zaslúžene vyhrali. Zápas sa lámal medzi 70. a 80. minútou, keď nám nebola odpískaná penalta po faule na Čačuráka a zápas sme dohrávali s dvoma vylúčenými hráčmi.”
Góly: 28. Lutera – 50. Červenec, 56. M. Pavlica, 82. J. Pavlica. ŽK: Roman, Tatarčiak, Poljak, Ma-jerík, Čačurák, Bednárik – Barčák, J. Putorík, ČK: 66. po 2. ŽK Roman, 80. po 2. ŽK Majerík (RAKOVÁ). Rozhodoval Ježík, 150 divákov.
RAKOVÁ: Kajánek – Gulčík, Vyšlan (52. Šimek), Roman, Tatarčiak, Poljak, Lutera, Majerík, Krišotfík, Čačurák, Bednárik (70. Rafaj).
VYSOKÁ: Švík – M. Pavlica, Barčák,J. Pavlica, Planeta, Kazík (87. L. Kovalík), Červenec, Nekoranec (76. P. Putorík), L. Putorík, J. Putorík, K. Kovalík.

Olešná – Radôstka 0:2 (0:2)

O osude stretnutia rozhodla už prvá polhodina hry. V nej sa dokázali presadiť hostia, ktorí v 21. a 28. minúte skórovali zásluhou Borisa. Radôstka tak po prvýkrát v sezóne dokázala zvíťaziť na súperovom ihrisku a pripísala si potrebné tri body do tabuľky.
Góly: 21., 28. Boris. ŽK: Kubiš, Kratochvíl, Krištiak – Strnadel, Repka. Rozhodoval Hrtús, 100 divákov.
OLEŠNÁ: Badžgoň – Kováčik, Jaroš, Kubiš (70. Krištiak), Kratochvíl, Svitek, Mudrík, Chrobák (68. Janíček), Šamaj, Jantoš (73. Šurík), Ferenčák.
RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Poništ, Strnadel, Špiriak, T. Pilka (83. Lučan), Kubala, Fekula, Jaššo, Boris (77. Harnas), Repka (70. P. Pilka).

Stará Bystrica – Turzovka 1:4 (1:2)

Turzovka po jeseni nastúpila s novou oporou. Je ňou odchovanec Tatranu Roland Šmahajčík, ktorý pôsobil aj v Spartaku Myjava a v Turzovke je momentálne hrajúcim trénerom. Turzovka začala zápas zhurta a už v 4. minúte sa hostia tešili z vedenia 0:1 zásluhou Hrčku. Domáci však kožu ľahko predať nechceli a zo štandardnej situácie vyrovnal Fujak – 1:1. Tatran však obrat pripustiť nechcel a pred polčasom prevrhol opäť misky váh na svoju stranu vďaka gólu Biboru – 1:2. Po prestávke už góly padali len do domácej siete. O dva posledné presné zásahy sa postaral práve Šmahajčík. Tatran tak v prvom jarnom kole zvíťazil na pôde Starej Bystrice 1:4.
Góly: 31. Fujak – 14. Hrčka, 39. Bibora, 59., 80. Šmahajčík. ŽK: Kulas, Hulák – Hrčka. Rozhodoval Petrák, 100 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Fujak, Šustek, Šidlo, Kulas, Budoš, Hulák, Beliančin, Gábor, Sýkora (81. Janíček), Petrek (70. Dubovický).
TURZOVKA: Timek – Zatkuliak, Horčičák (81. Šulek), Furdan, Rovňaník, Letavay, Bibora, Hrčka (70. Rovňaník), Šmahajčík, Staník (57. Cvinček), Slíž.

Ochodnica – Podvysoká 5:1 (3:0)

Ochodnica po zimnej príprave nadviazala na výborné výsledky z jesene a doma jednoznačne pokorila Podvysokú 5:1. Hetrikom sa zaskvel Vavrek, ďalšie góly pridali aj Židek s Taranom. Za hostí korigoval až v 75. minúte Šinal. Podvysoká tak nedokázala prekvapiť favorita stretnutia a Ochodnica si zapisuje dôležité body v boji o čelo tabuľky.
Góly: 18. Tarana, 23., 39., 53. Vavrek, 85. Židek – 75. Šinal. ŽK: Židek – Stopka, Šinal. Rozhodoval: Vojtuš, 70 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Tvaružek (81. Holka), Mokáň, Černošek, Gašinec, Vavrek (53. Belák), Židek, Tarana, Gavlas (46. Surovčák), Baranec, Povinec.
PODVYSOKÁ: Koniar – Gembiczki, Furdan, Frolo, Stopka, Bytčanek, Slúka, Slíž, Bytčánek, Klago, Krnáč.

Ostatné výsledky 14. kola: Nesluša – Korňa, odložené na neurčito, Čadca B – voľno (Povina sa od-hlásila zo súťaže).

1. Vysoká 13 10 0 3 43:14 30
2. Ochodnica 13 10 0 3 34:14 30
3. Raková 13 8 2 3 26:18 26
4. Korňa 12 6 3 3 24:16 21
5. Oščadnica 13 6 1 6 29:22 19
6. Turzovka 13 5 3 5 28:23 18
7. Podvysoká 13 5 2 6 19:26 17
8. Stará Bystrica 13 5 1 7 16:27 16