Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

VI. liga ObFZ Kysúc: Vysoká ide do trháku

Ochodnica prehrala v Turzovke, bystrické derby sa skončilo nerozhodne.

Rastislav Planeta (vľavo) strelil jediný gól zápasu.(Zdroj: Maroš "Makalač" Kminek)

Podvysoká – Olešná 2:0 (0:0)

Derby medzi Podvysokou a Olešnou prinieslo góly až v druhom polčase. O oba sa napokon postarali domáci, ktorí dokázali využiť dvakrát výhodu pokutového kopu. Olešná tak na body nesiahla a z derby odchádza s prázdnymi vreckami.
Góly: 48. (11 m) Bytčanek, 81. (11 m) Šinal. ŽK: Furdan, Vilim – Šamaj. Rozhodoval Drozd, 60 divákov.
PODVYSOKÁ: Koniar – Gembiczki, Frolo, Bytčanek, Slúka, Slíž, Furdan, Bytčánek (76. Šinal), Padych (67. Steniger), Tatatrka, Vilim( 74. Krnáč).
OLEŠNÁ: Badžgoň – Belko (46. Koniar), Kováčik (72 Šurík), Jaroš, Krištiak (64. Kubiš), Kratoch-víl, Svitek, Chrobák, Šamaj, Janíček, Ferenčák.

Radôstka – Korňa 3:0 (0:0)

Korňa odohrala v Radôstke svoj prvý jarný zápas, keďže minulé kolo s Neslušou sa muselo odložiť. V prvom polčase gól nepadol, a tak šli hráči do kabín s bezgólovou remízou. Góly začali padať až v druhom polčase a o všetky sa postaral domáci celok. Gólom Jašša a dvoma presnými zásahmi Repku zvíťazila Radôstka nad Korňou hladko 3:0.
Góly: 50. Jaššo, 70., 86. Repka. ŽK: Fekula, Repka – Korček, Ligač, J. Učník, M. Učník, ČK: 62. po 2. ŽK Korček (KORŇA). Rozhodoval Mikula, 100 divákov.
RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Poništ, Strnadel, Špiriak, Mihalík, Boris (70. Harnas), Kubala (46. Cudrák), Fekula, Jaššo (88. Staňo), Repka.
KORŇA: Dička – Tabaček, Korček, Ligač (84. Kubina), J. Učník, Poláček, Mich. Srniček, Staník (46. Mir. Srniček, Roman, Zborovančík, M. Učník.

Nová Bystrica – Stará Bystrica 1:1 (1:1)

V bystrickom derby padali góly len v prvom polčase. O prvý sa v 19. minúte postaral domáci Koleno a rozveselil tak húf domácich fanúšikov. O malú chvíľu už Stará Bystrica odpovedala a Budoš dokázal vyrovnať na 1:1. Góly už derby zápas nepriniesol, a tak sa oba celky rozišli zmierlivo.
Góly: 19. Koleno – 27. Budoš. ŽK: P. Dubovický, Koleno – Fujak, Gábor. Rozhodoval Maják, 150 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – B. Dubovický (46. Chmurčiak), Cabadaj, Cáder, Džurný, P. Dubo-vický, Griga, Držiak, Koleno, Halvoník (46.Kocifaj), Duban (66. Pavolko).
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Fujak, T. Vojtek, Šustek, Šidlo, Kulas, Budoš (58. Budoš), Beli-ančin, Gábor (90.Fujak), Sýkora (87. M. Vojtek), Mrenka.

Turzovka – Ochodnica 3:2 (3:0)

Ašpirant na titul zažil v prvom polčase v Turzovke studenú sprchu. Už po polhodine hry vyhrávali domáci 3:0. Ochodnica si takýto vstup do zápasu určite nepredstavovala.
V druhom polčase už padali góly len do domácej siete. Avšak, góly Čečka z 54. a Gavlasa z 85. minúty nestačili na bodový zisk. Ochodnica tak z Turzovky odchádza bez bodu.
Góly: 13. Puchoň, 18., 32. Šmahajčík – 54. Čečko, 85. Gavlas. ŽK: Letavay, Bibora, Šmahajčík – Mokáň, Tarana, Vavrek. Rozhodoval Nekoranec, 250 divákov.
TURZOVKA: Timek – Zatkuliak, Horčičák, Furdan (66. M . Rovňaník), P. Rovňaník, Letavay, Bi-bora, Hrčka (65. Učník), Šmahajčík, Cvinček, Puchoň.
OCHODNICA: Olejko – Mokáň, Čečko, Černošek, Tvaružek (65. Surovčák), Gavlas, Gašinec, Baranec, Tarana, Židek (56. Belák), Vavrek.

Čadca B – Raková 3:3 (2:1)

Za zápas ako na hojdačke možno označiť práve duel medzi rezervou Čadce a hosťujúcou Rakovou. Už v 9. minúte chybu Sedláka zužitkoval šikovne Lutera. Čadca B sa však vzchopila a dvomi gólmi do polčasu otočila vývoj stretnutia. Po polčase sa misky váh otočili opäť na druhú stranu. Polom gólmi Bednárika a Šimurdu bol razom opäť bližšie k výhre a viedol 3:2. Nádeje hostí na výhru stroskotali v 90. minúte po góle Korduliaka, ktorý stanovil na konečných 3:3.
Góly: 28. Podmanický, 33., 90. Korduliak – 9. Lutera, 49. Bednárik, 83. Šimurda. ŽK: Korduliak – Vyšlan, Krišotfík. Rozhodoval Brodňan, 80 divákov.
ČADCA B: Sedlák – Korduliak, Vessa, Kavuliak, Michalina (80. Čečotka), Kuric, Grečmal, Podman-ický, Laš, Kopačka (65. Šimanica), Lokša.
RAKOVÁ: Kajánek – Gulčík, Vyšlan, Tatarčiak, Poljak, Lutera, Rafaj (88. Rafaj), Maľovaník (85. Turiak), Krištofík, Bednárik, Śimurda (86. Elsner).

Vysoká – Oščadnica 1:0 (0:0)

Vysoká dokázala zaknihovať dôležité víťazstvo na ceste k prvenstvu v tabuľke. Napriek prevahe dokázala však streliť len jeden gól, v 49. minúte centrovanú loptu L. Putoríka hlavičkou umiestnil do siete Planeta. Vysoká tak porazila Oščadnicu najtesnejším možným výsledkom 1:0.
Góly: 49. Planeta. ŽK: J. Putorík – Králik. Rozhodoval Jantoš, 220 divákov.
VYSOKÁ: Švík – M. Pavlica, Barčák, J. Pavlica, Planeta, Kazík (80. L. Kovalík), Červenec, Ne-koranec (58. P. Putorík), L. Putorík (88. Voštinák), J. Putorík, K. Kovalík.
OŠCADNICA: P. Gavlák – Králik, Štetina, Vaštík, Lušňák, Graňa, Kučák, Kvašňovský (73. Štens), Belák, Fuňák (83. Franček), M. Gavlák (84. Hlava).

1. Vysoká 14 11 0 3 44:14 33
2. Ochodnica 14 10 0 4 36 : 17 30
3. Raková 14 8 3 3 29 : 21 27
4. Turzovka 14 6 3 5 31 : 25 21
5. Korňa 13 6 3 4 24 : 19 21