Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

VI. liga ObFZ Kysúc: Vysoká ide do trháku

Ochodnica prehrala v Turzovke, bystrické derby sa skončilo nerozhodne.

Rastislav Planeta (vľavo) strelil jediný gól zápasu.(Zdroj: Maroš "Makalač" Kminek)

Podvysoká – Olešná 2:0 (0:0)

Derby medzi Podvysokou a Olešnou prinieslo góly až v druhom polčase. O oba sa napokon postarali domáci, ktorí dokázali využiť dvakrát výhodu pokutového kopu. Olešná tak na body nesiahla a z derby odchádza s prázdnymi vreckami.
Góly: 48. (11 m) Bytčanek, 81. (11 m) Šinal. ŽK: Furdan, Vilim – Šamaj. Rozhodoval Drozd, 60 divákov.
PODVYSOKÁ: Koniar – Gembiczki, Frolo, Bytčanek, Slúka, Slíž, Furdan, Bytčánek (76. Šinal), Padych (67. Steniger), Tatatrka, Vilim( 74. Krnáč).
OLEŠNÁ: Badžgoň – Belko (46. Koniar), Kováčik (72 Šurík), Jaroš, Krištiak (64. Kubiš), Kratoch-víl, Svitek, Chrobák, Šamaj, Janíček, Ferenčák.

Radôstka – Korňa 3:0 (0:0)

Korňa odohrala v Radôstke svoj prvý jarný zápas, keďže minulé kolo s Neslušou sa muselo odložiť. V prvom polčase gól nepadol, a tak šli hráči do kabín s bezgólovou remízou. Góly začali padať až v druhom polčase a o všetky sa postaral domáci celok. Gólom Jašša a dvoma presnými zásahmi Repku zvíťazila Radôstka nad Korňou hladko 3:0.
Góly: 50. Jaššo, 70., 86. Repka. ŽK: Fekula, Repka – Korček, Ligač, J. Učník, M. Učník, ČK: 62. po 2. ŽK Korček (KORŇA). Rozhodoval Mikula, 100 divákov.
RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Poništ, Strnadel, Špiriak, Mihalík, Boris (70. Harnas), Kubala (46. Cudrák), Fekula, Jaššo (88. Staňo), Repka.
KORŇA: Dička – Tabaček, Korček, Ligač (84. Kubina), J. Učník, Poláček, Mich. Srniček, Staník (46. Mir. Srniček, Roman, Zborovančík, M. Učník.

Nová Bystrica – Stará Bystrica 1:1 (1:1)

V bystrickom derby padali góly len v prvom polčase. O prvý sa v 19. minúte postaral domáci Koleno a rozveselil tak húf domácich fanúšikov. O malú chvíľu už Stará Bystrica odpovedala a Budoš dokázal vyrovnať na 1:1. Góly už derby zápas nepriniesol, a tak sa oba celky rozišli zmierlivo.
Góly: 19. Koleno – 27. Budoš. ŽK: P. Dubovický, Koleno – Fujak, Gábor. Rozhodoval Maják, 150 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – B. Dubovický (46. Chmurčiak), Cabadaj, Cáder, Džurný, P. Dubo-vický, Griga, Držiak, Koleno, Halvoník (46.Kocifaj), Duban (66. Pavolko).
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Fujak, T. Vojtek, Šustek, Šidlo, Kulas, Budoš (58. Budoš), Beli-ančin, Gábor (90.Fujak), Sýkora (87. M. Vojtek), Mrenka.

Turzovka – Ochodnica 3:2 (3:0)

Ašpirant na titul zažil v prvom polčase v Turzovke studenú sprchu. Už po polhodine hry vyhrávali domáci 3:0. Ochodnica si takýto vstup do zápasu určite nepredstavovala.
V druhom polčase už padali góly len do domácej siete. Avšak, góly Čečka z 54. a Gavlasa z 85. minúty nestačili na bodový zisk. Ochodnica tak z Turzovky odchádza bez bodu.
Góly: 13. Puchoň, 18., 32. Šmahajčík – 54. Čečko, 85. Gavlas. ŽK: Letavay, Bibora, Šmahajčík – Mokáň, Tarana, Vavrek. Rozhodoval Nekoranec, 250 divákov.
TURZOVKA: Timek – Zatkuliak, Horčičák, Furdan (66. M . Rovňaník), P. Rovňaník, Letavay, Bi-bora, Hrčka (65. Učník), Šmahajčík, Cvinček, Puchoň.
OCHODNICA: Olejko – Mokáň, Čečko, Černošek, Tvaružek (65. Surovčák), Gavlas, Gašinec, Baranec, Tarana, Židek (56. Belák), Vavrek.

Čadca B – Raková 3:3 (2:1)

Za zápas ako na hojdačke možno označiť práve duel medzi rezervou Čadce a hosťujúcou Rakovou. Už v 9. minúte chybu Sedláka zužitkoval šikovne Lutera. Čadca B sa však vzchopila a dvomi gólmi do polčasu otočila vývoj stretnutia. Po polčase sa misky váh otočili opäť na druhú stranu. Polom gólmi Bednárika a Šimurdu bol razom opäť bližšie k výhre a viedol 3:2. Nádeje hostí na výhru stroskotali v 90. minúte po góle Korduliaka, ktorý stanovil na konečných 3:3.
Góly: 28. Podmanický, 33., 90. Korduliak – 9. Lutera, 49. Bednárik, 83. Šimurda. ŽK: Korduliak – Vyšlan, Krišotfík. Rozhodoval Brodňan, 80 divákov.
ČADCA B: Sedlák – Korduliak, Vessa, Kavuliak, Michalina (80. Čečotka), Kuric, Grečmal, Podman-ický, Laš, Kopačka (65. Šimanica), Lokša.
RAKOVÁ: Kajánek – Gulčík, Vyšlan, Tatarčiak, Poljak, Lutera, Rafaj (88. Rafaj), Maľovaník (85. Turiak), Krištofík, Bednárik, Śimurda (86. Elsner).

Vysoká – Oščadnica 1:0 (0:0)

Vysoká dokázala zaknihovať dôležité víťazstvo na ceste k prvenstvu v tabuľke. Napriek prevahe dokázala však streliť len jeden gól, v 49. minúte centrovanú loptu L. Putoríka hlavičkou umiestnil do siete Planeta. Vysoká tak porazila Oščadnicu najtesnejším možným výsledkom 1:0.
Góly: 49. Planeta. ŽK: J. Putorík – Králik. Rozhodoval Jantoš, 220 divákov.
VYSOKÁ: Švík – M. Pavlica, Barčák, J. Pavlica, Planeta, Kazík (80. L. Kovalík), Červenec, Ne-koranec (58. P. Putorík), L. Putorík (88. Voštinák), J. Putorík, K. Kovalík.
OŠCADNICA: P. Gavlák – Králik, Štetina, Vaštík, Lušňák, Graňa, Kučák, Kvašňovský (73. Štens), Belák, Fuňák (83. Franček), M. Gavlák (84. Hlava).

⋌MATEJ CHABROŇ

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  6. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  7. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
  8. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete?

Na Kysuciach žije stromová žaba, patrí vraj k najkrajším

Najhlučnejšou žabou na Kysuciach je rosnička zelená. Podľa ochranárov i najkrajšou. Zbadať ju môžete aj na stromoch.

Tenisti spečatili postup do druhej ligy

Čadčania sú víťazmi 1.Triedy Stredoslovenského regiónu.

Fantázia! Vzpierači získali sedem zlatých medailí

Zverenci Miroslava Škrobiana doviezli aj jeden strieborný kov.

Asanky opäť úradovali

Tentokrát sa mažoretky z Kysuckého Nového Mesta predstavili v sobotu 26. mája v Bratislave na súťaži Prešporský pohár.