Tohtoročná motokrosová sezóna Slovenskej Motocrossovej Federácie odštartovala v nedeľu 9. apríla 2017 úvodným podujatím regionálneho pohára západ Scrub Motocross Cup v Slovenskom Pravne.
Organizátor pripravil pre motokrosových jazdcov podujatie na novej trati SMF v Slovenskom Pravne.
Očakávalo sa tu účasť viac ako 150 jazdcov, ktorí sa predstavili prakticky vo všetkých vypísaných triedach motokrosu SMF: MX65, MX85, MX Ladies, MX2 junior, MX junior125, MX2, MXopen, MX4, Twinshock, MX2hoby, MX1hoby. Enduro Team Turzovka tu mal svoje motokrosárske zastúpenie v úlohe 17-ročného Matúša Tomalu v triede MX2 junior.
Program v Slovenskom Pravne začínal tradične o 8.15 h voľnými tréningami, po ktorých nasledovali od 10.30 h kvalifikačné tréningy. V tých si Matúš vyjazdil druhý najrýchlejší čas. Štart prvej finálovej jazdy triedy MX2 junior Matúšovi vyšiel pekne, keď dojazdil na druhom mieste. V druhej finálovej jazde sa mu darilo ešte lepšie, keď od začiatku viedol až do tretieho posledného kola, no i tak skončil na fantastickom celkovom druhom mieste. Matúš Tomala tak urobil veľkú radosť tímu i mestu Turzovka a v neposlednom rade svojmu otcovi Stanislavovi, ktorý je neúnavným trénerom a sponzorom.