Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

VI. liga ObFZ Kysúc: Nečakaná kanonáda! Ochodnica dostala v šlágri poltucet

Na čele súťaže sa osamostatnila Vysoká nad Kysucou, Turzovka valcuje aj naďalej.

Vysoká vedie šiestoligovú tabuľku o tri body.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: Maroš "Makalač" Kminek)

Podvysoká – Radôstka 1:2 (0:0)

Diváci videli v prvom polčase zaujímavý futbal, avšak bez gólov. V 52. minúte poslal domáci tím do vedenia Šinal. To bol však posledný zásah Podvysokej v zápase. Hostia zapli a v závere otočili priebeh duelu. Pre Podvysokú mal tento zápas tŕpku príchuť.
Góly: 52. Šinal – 78. Repka, 90. Strnadel, ŽK: M. Slíž, J. Slíž, Vilim – Kuric, Jaššo, rozhodoval Maják, 150 divákov.
PODVYSOKÁ: Slovák – Gembiczki (26. Šinal), Frolo, M. Slíž, Slúka, Vilim, J. Slíž (70. Palica), Klago, Krnáč, Fránek (50. Tatarka), Bytčánek.
RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Poništ, Strnadel, Cudrák, Špiriak(55. Boris), Mihálik, Kubala (82. Harnas), Fekula, Jaššo (90. Pilka), Repka.

Turzovka – Korňa 4:0 (1:0)

Derby v Turzovke navštívilo napriek vrtkavému počasiu až 400 divákov. Hneď v prvej minúte ich potešil gólovým pozdravom Cvinček. Ďalšie zásahy v prvom polčase nepadli, a tak šli hosťujúci hráči do šatní s jednogólovým mankom. Korňa kontrovať ani v druhom polčase nedokázala, a tak prišiel druhý zásah domáceho Tatranu. V 70. minúte z pokutového kopu zvýšil na 2:0 obávaný strelec Šmahajčík. Turzovka v gólovom predstavení pokračovala, Puchoň zvýšil v 82. minúte na 3:0 a defi-nitívnu bodku za zápasom urobil druhým gólom Šmahajčík. V derby tak domáci Tatran porazil tabuľkového konkurenta z Korne vysoko 4:0.
Góly: 1. Cvinček, 70., 89. Šmahajčík, 82. Puchoň, ŽK: Hrčka, rozhodoval Mikula , 400 divákov.
TURZOVKA: Stolárik – Zatkuliak, Horčičák, Letavay, Bibora, Hrčka (78. M. Rovňaník), Šmahajčík, Cvinček (70. P. Rovňaník), Puchoň, Učník (80. Slíž), Roman.
KORŇA: Dička – Mir. Srniček, Tabaček, Korček (77. Učník), Ligač, Roman, Mich. Srníček, Michalíček, Baričák (26. Kováčik), Zborovančík, Učník.

Nová Bystrica – Olešná 3:2 (1:2)

Zápas začali lepšie hostia. Už v 3. minúte poslal Olešnú do vedenia Kratochvíl. Vzápätí však P. Dubovický využil pokutový kop a vyrovnal. Olešná však bola hladná po góloch, na jar sa jej ešte nepodarilo bodovať a keď v 34. minúte poslal hostí do vedenia Ferenčák, tak nádeje na bodový zisk boli razom bližšie. Nová Bystrica však v druhom polčase otočila vývoj stretnutia a gólmi Chmurčiaka a P. Dubovického zmarila šance Olešnej na prvé body v jarnej časti.
Góly: 12.(pen.), 70.(pen.) P. Dubovický, 54. Chmurčiak – 3. Kratochvíl, 34. Ferenčák, ŽK: Chmurčiak, P. Dubovický – Šamaj, Jaroš, rozhodoval Káčerík, 40 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga, Kocifaj, Držiak (86. B. Dubovický), Koleno, Duban, Pavolko (90. Halvoník), Cáder.
OLEŠNÁ: Griga – Comorek (46. Fojtík), Kováčik (85. Chrobák), Jaroš, Krištiak, Palárik (60. Jantoš), Kratochvíl, Svitek, Šamaj, Polka, Ferenčák.

Vysoká – Ochodnica 6:0 (1:0)

Začiatok zápasu sa niesol v opatrnom duchu a ani jeden tím nechcel inkasovať. Prvý gól však prišiel pomerne skoro, v 13. minúte L. Putorík prehodil hosťujúceho brankára a razom bolo 1:0. Do polčasu domáci Spartak kontroloval hru. Hosťom sa však raz podarilo ohroziť bránku súpera, no po priamom kope zazvonila iba žrď. V druhom polčase to bola už len kanonáda domáceho celku. V 60. minúte krásnou strelou pod brvno zvyšoval Planeta. Spartak jasne ovládal hru a na 3:0 zvýšil Pavlica. Ochodnica si žiadne výrazné šance nevybojovala a Spartak hrozil čoraz častejšie. Na 4:0 pridal Pavlica po peknej prihrávke Nekoranca. Na 5:0 stanovil Červenec a konečnú bodku za zápasom dal v 85. minúte striedajúci Janita. Zápas prvých dvoch mužstiev tabuľky skončil vysokou výhrou Spartaka v pomere 6:0.
Góly: 13. L. Putorík, 60. Planeta, 63., 70. Pavlica, 75. Červenec, 85. Janita, ŽK: Červenec, L. Putorík, Pavlica – Čečko, Gašinec, rozhodoval Vojtuš, 250 divákov.
VYSOKÁ: Švík – Pavlica, Barčák, Červenec, Planeta, Nekoranec (77. L. Kovalík), L. Putorík (46. Voštinák), P. Putorík (81. Janita), Pavlica, J. Putorík, K. Kovalík.
OCHODNICA: Olejko – Mokáň, Čečko (69. Škorík), Tvaružek, Gavlas, Gašinec, Baranec (66. Piják), Tarana, Vavrek, Povinec, Surovčák (46. Belák).

Čadca B – Stará Bystrica 4:1 (2:0)

Prvú výhru v jarnej časti zaznamenali domáci Čadčania. Už od úvodu zápasu viedli, keď Laš v 16. minúte premenil pokutový kop. O 10 minút Kopačka zvýšil na 2:0. Hosťom sa po polčase podarilo znížiť, ale Michalina so Šimanicom pridali na konci ďalšie góly.
Góly: 16.(pen.) Laš, 26. Kopačka, 71. Michalina, 88. Šimanica – 48. Fujak, rozhodoval Janec, 50 divákov.
ČADCA B: Kopečný – Čečotka, Choluj (46. Korduliak), Vessa (66. Polaček), Michalina, Šimanica, Grečmal, Podmanický, Laš, Kopačka,Lokša.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Fujak, Šustek, Gábor, Šidlo, Kulas, Sýkora (80. Vojtek), Budoš (66. Janíček), Hulák, Beliančin, Štrba.

Raková – Nesluša 2:2 (2:0)

Polom začal zápas lepšie, už v 10. minúte presnou strelou prekonal Klotáka Bednárik a poslal domácich do vedenia. V 24. minúte viedli domáci už 2:0, keď Čačurák využil výhodu pokutového kopu. Do prestávky už ďalší gól nepadol, v druhom polčase domácich prekvapil Holeščák a znížil na 2:1. Kontrolu nad zápasom prevzali hostia a v 79. miúte L. Janec vyrovnal na konečných 2:2. Nesluša tak dokázala na pôde favorita remizovať.
Góly: 10. M. Bednárik, 24.(pen.) Čačurák – 53. Holeščák, 79. L. Janec, ŽK: Šimek, Roman, P. Bednárik – T. Janec, Tichý, rozhodoval Hrtús, 100 divákov.
RAKOVÁ: T. Kajánek – Gulčík, A. Kajánek, Roman, Majerík (87. P. Bednárik), Poljak (80. Rafaj), Lutera (84. Turiak), Maľovaník, Bednárik, Šimek, Čačurák.
NESLUŠA: Kloták – Mečiak, Kopásek, Židek, Tichý, T. Janec, Mičky, Harvančík, Minár, Holeščák (90. Repák), L. Janec.

1. Vysoká 16 12 0 4 51:16 36
2. Ochodnica 16 11 0 5 39:24 33
3. Raková 15 8 4 3 31:23 28
4. Turzovka 16 8 3 5 43:26 27
5. Korňa 16 6 5 5 25:24 23
6. Oščadnica 15 7 1 7 32:25 22