Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Slovenský pohár opäť v rukách ľaváka z Čadce

Mladý Čadčan získal tento primát už tretíkrát v rade, vo finále pokoril Šventa.

Jakub Goldír.Jakub Goldír. (Zdroj: MSK ČADCA)

Boje o Slovenský pohár mládeže (SPM) v kategórii mladšieho žiactva pokračovali v sobotu 23. apríla záverečným štvrtým turnajom. Vyše sto chlapcov si to rozdalo vo Vrútkach, dievčatá súperili v Žiari nad Hronom.

Na severe Slovenska mal región Kysúc v hre viacero mladíkov. Okrem enklávy z Čadce sa prišli o body pobiť aj chlapci z Radole či Kysuckého Nového Mesta. Spomedzi všetkých hráčov si najlepšie viedol Jakub Goldír, ktorý mal už v zbierke dve trofeje za celkové víťazstvo v Slovenskom pohári z dvoch predošlých sezón. Čadčan bol najbližšie k poháru aj tentoraz, veď ovládol prvé aj druhé kolo Slovenského pohára, ušlo mu len to tretie, paradoxne, na domácej pôde v Čadci, kde po hernom výbuchu skončil až ôsmy.

Jeho najväčším súperom v boji o celkový primát bol Jakub Švento, ktorý ovládol práve tretí turnaj v Čadci. Ružomberčan však potreboval bezpodmienečne vyhrať. A práve dvaja Jakubovia potvrdili papierové predpoklady a dokráčali až do finále. Goldír už vďaka finálovej účasti mal takpovediac pohár v hrsti, Švento ho mohol víťazstvom vyrovnať a stať sa spoluvíťazom SPM. O rok starší Ružomberčan bol veľmi blízko, s Goldírom viedol 9:6 v piatom sete, no pevnejšie nervy, ale aj kúsok šťastia naviac mal Čadčan. Veď Goldír za stavu 11:11 v piatom sete uštedril svojmu súperovi dve prasiatka, no titul je právom v jeho rukách.

Nádejný stolnotenista tak vyhral už tretí Slovenský pohár za sebou. Po triumfoch v najmladších žiakoch zo sezón 2014/2015 a 2015/2016 pridal aj zlato v mladších žiakoch v sezóne 2016/2017. Jeho unikátna séria je vyšperkovaná aj neuveriteľnou zbierkou titulov z majstrovstiev Slovenska, keď Goldír získal po tri zlaté medaily (dvojhra, štvorhra, mix) v oboch predošlých sezónach a na slovenskom šampionáte bude tak podobne ako v pohári útočiť na zlatý hetrik.

Z ostatných chlapcov sa najvyššie dostal Michal Kapusta, ktorý skončil na ôsmom mieste, v elitnej šestnástke zakotvili ešte Fedor Kállay, Marián Piala a Radoslav Šramo.

Kysucký región zastupovalo v sobotu aj jedno dievča. V Žiari nad Hronom obsadila Nikola Palaštyová výborné 11. – 12. miesto.

Konečné poradie

Mladší žiaci (107 účastníkov): 1. Jakub Goldír MSK Čadca, 2. Jakub Švento ŠKST Ružomberok, 3. Nikolas Blaško ŠKST Michalovce, ... , 8. Michal Kapusta, 10. Fedor Kállay, 11. – 12. Marián Piala, 13. – 16. Radoslav Šramo, 33. – 48. Andrej Fritz, Marek Škola, Samuel Kubjatko (všetci MSK Čadca), Nataniel Pečalka (MŠK Kysucké Nové Mesto), 49. – 60. Dominik Holeščák, Matúš Imrišík (obaja MSK Čadca), Matúš Fojtík (STK Radoľa), 61. – 82. Peter Svrček, Dominik Gerát (obaja MSK Čadca), Stanislav Slivoň (MŠK Kysucké Nové Mesto), 83. – 104. Adam Kubík (MŠK Kysucké Nové Mesto), Samuel Jantulík, Dominik Špiriak (STK Radoľa).
Mladšie žiačky (42 účastníčok): 1. Adriána Illášová, 2. Ema Činčurová (obe ŠKST Topoľčany), 3. Laura Vinczeová (MKST Nová Dubnica), ... , 11. – 12. Nikola Palaštyová (STK Radoľa).