Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Premiéra tenistom nevyšla, bodoval len Baliak

Borci z Čadce nestačili vo svojom prvom zápase na Rajec.

Tenisti z Čadce po zápase v Rajci zapózovali. Zľava Martin Pištek, Daniel Jurga, Peter Pištek, hrajúci kapitán: Miloš Herman a Matej Baliak. (Zdroj: TK ČADCA)

Rajec – Čadca 6:1

Tenisti Čadce si svoju premiéru v druhej lige určite predstavovali inak. Prvé kolo, ktoré mali odohrať minulý týždeň na domácich kurtoch proti Spartanu Púchov, pre zlé počasie odložili. Premiéru si tak odkrútili v Rajci, kde nastúpili v značne oslabenej zostave. Jediný bod pre Čadcu získal Matej Baliak.

Jednotka tímu Peter Pištek nastúpil proti Janovi Jermářovi a prehral po setoch 1:6 a 3:6. „Súper bol počas celého zápasu lepší a zaslúžene zvíťazil. Ja som stratil viacero dobre rozohraných gemov pri vlastnom servise, keď som neudržal stavy 40:0, prípadne 40:30, čo ma pripravilo o lepší výsledok,“ povedal pre MY Kysucké noviny Pištek.

Dvojka tímu Matej Baliak nastúpil proti Lukášovi Bielikovi a zvíťazil po setoch 6:4, 7:6. Matej podal výborný výkon a vo vyrovnanom zápase nakoniec zaslúžene zvíťazil.

Najvyrovnanejší zápas dňa odohral hrajúci kapitán Čadce Miloš Herman proti Borisovi Jánošíkovi – 6:4, 4:6, 4:6. V najkrajšom zápase rozhodoval až tretí set a jeho koncovka, v tej mal nakoniec viac šťastia na rakete hráč domácich.

Štvorka Martin Pištek nastúpil proti Jarovi Jarinovi a prehral po setoch 1:6, 2:6 a päťka Daniel Jurga proti Emilovi Kočudákovi. Aj on prehral po setoch 0:6 a 4:6. V obidvoch zápasoch boli lepší súperovi hráči. Za zmienku stojí pekný výkon Jurgu v druhom sete, kde mal na to, aby tento vyrovnaný set vyhral a zdramatizoval tak zápas, ale jeho súper nakoniec drámu nepripustil.

Vo štvorhrách bojovali Martin Pištek a Daniel Jurga proti dvojici Boris Jánošík a Juraj Jarina – 4:6, 3:6. Dvojica z Čadce vyhrávala v prvom sete už 4:0! Poľavili však v koncentrácii a súperi ziskom šiestich gemov po sebe set vyhrali a v druhom sete už túto výhodu nepustili z rúk.

V druhej štvorhre nastúpili Matej Baliak a Miloš Herman proti Jaroslavovi Jarinovi a Janovi Jermářovi – 2:6, 3:6. Súper postavil do tejto štvorhry svojich dvoch najlepších hráčov, a to sa prejavilo aj na kurte. Vo veľmi peknom zápase zvíťazil lepší domáci pár úplne zaslúžene. K zápasu nám hrajúci kapitán Čadce Miloš Herman povedal: „Úvodný zápas sezóny mal svoju kvalitu. Súper bol posilnený o dvoch českých hráčov, ktorí boli rozhodujúcim faktorom. My sme, naopak, nastúpili na stretnutie bez posíl. Objektívne treba povedať, že bol súper lepší."

Bod za Čadcu: Baliak.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Putovný pohár získal Horný Vadičov

Za pekného slnečného popoludnia sa 9. septembra uskutočnila súťaž hasičských družstiev na novovybudovanom športovom areáli v Dolnom Vadičove.

Skalitským kostolom zneli krásne piesne

V deň sviatku patrónky Slovenska sa rozozvučal chrám v Skalitom.

Za krádežami môžu byť organizované skupiny

Železnice zaznamenali viacero prípadov krádeží trakčného vedenia aj na Kysuciach.

Spievalo s ňou viac ako štyristo ľudí

Len jedenásťročná Simona Mária Halvoníková zo Zborova nad Bystricou očarila prísnu porotu spevom a hrou na heligónku v talentovej súťaži.