Tomáš Pytel vybojoval na slovenskom šampionáte bronz

Farby Čadce hájilo až dvanásť pretekárov.

Traja najlepší v kategórií starších žiakov. Vľavo bronzový Tomáš Pytel.Traja najlepší v kategórií starších žiakov. Vľavo bronzový Tomáš Pytel. (Zdroj: TK ŽABKA ČADCA)

Minulý týždeň sa v Turčianskych Tepliciach konali Majstrovstvá Slovenska v akvatlone. Pretekári z Triatlonového klubu Žabka Čadca sa tak po predošlom sústredení vrátili do známeho prostredia. Až dvanásťčlenná výprava reprezentovala klub na plaveckom a bežeckom úsek.

Najmladší triatlonisti kategórie Nádeje B Matej Pawlus a Juraj Minarovič nastúpili na 50 m plávania a 250 m behu. Matej sa so stratou 20 sekúnd umiestnil po siedmom plávaní a rovnakou priečkou z behu na konečnom siedmom mieste. O jeden stupienok horšie si v celkovom hodnotení viedol Juraj Minarovič po výborne zvládnutom bežeckom úseku, ktorý absolvoval ako štvrtý najlepší.

V kategórii Nádeje A sa najviac darilo Benjamínovi Vakulovi, ktorý so stratou 27,5 sekúnd na prvého obsadil peknú šiestu pozíciu. Už tradične si svoju plaveckú pozíciu na 100 m (7. miesto) vylepšil výborným piatym behom na 500 m. Hneď za Benjamínom sa umiestnil Jakub Adamove so stratou 8,1 sekúnd. O rok mladší Matej Mareček sa s deviatym miestom na plávaní a ôsmou bežeckou priečkou umiestnil na desiatej pozícii. Posledný zástupca chlapcov tejto kategórie Oliver Pawlus sa jedenástymi miestami v oboch disciplínach vyšplhal na celkovú jedenástu priečku.

Z dievčenských zástupkýň kategórie Nádeje A Janka Pytelová a Alexandra Stuchlíková lepšie obstála Janka, ktorá si vylepšila najmä plavecký úsek (6. miesto) a po jedenástom behu obsadila celkové deviate miesto so stratou len 18,8 sekúnd na prvú M. Moskáľovú z MPK Dolný Kubín. Alexandra s pätnástym a štrnástym miestom obsadila konečnú 15. pozíciu so stratou 35,8 sekúnd na prvú pretekárku.

Kategóriu mladších žiakov zastupovala jediná pretekárka Nikola Marjaková, ktorá po 200 m plávania a 1 km behu obsadila konečné štrnáste miesto. Veľkú radosť trénerom urobil Tomáš Pytel, ktorý lámal rekordy v plaveckej ako aj v bežeckej časti. Tomášovi sa na 400 m voľný spôsob podarilo prekonať svoj vlastný klubový rekord (bez štartového skoku a kotúľkových obrátok) a časom 5:43,6 si pred bežeckým úsekom vybojoval výbornú pozíciu. Na 2 km úseku už Tomáš nemal premožiteľa a výborným časom 7:05,9 (1. miesto) zabezpečil z MSR cenný bronz so stratou 15,9 sekúnd na najlepšieho Adama Ulbrichta z Aquapark Triatlon Turčianske Teplice.

Jurajovi s Alešom sa moc nedarilo, keď časom 6:10 a 6:11 vyplávali na deviatom a desiatom mieste. Juraj si na bežeckej časti polepšil (8. miesto), ale stačilo to na deviaty stupienok. Aleš sa po dvanástom behu so stratou 45,5 sekúnd na Juraja umiestnil na desiatej priečke.