Regionálny futbal: Rudina nedohrala, treťoligisti si počínali víťazne

O víťazstve Krásna rozhodol Macura, darilo sa aj Čadci, Makovu či tímom zo IV. ligy.

Kapitán FK Čadca Tomáš Tlelka (vpravo) podal v sobotu výborný výkon.Kapitán FK Čadca Tomáš Tlelka (vpravo) podal v sobotu výborný výkon. (Zdroj: FRANTIŠEK UJHÁZI)

III. LIGA

Čadca – Lučenec 2:1 (1:0)

Zápas začali obe mužstvá vo svižnom tempe, viac z hry mali hostia, ktorí sa na začiatku zápasu troma rohmi dostávali do sľubných šancí, no na gól ich nepremenili. Čadca rýchlo zakombinovala v 13. min po akcii Polku s Davidom Kullom, druhý menovaný centroval na Šebíka, a ten sa z 11 metrov nemýlil – 1:0. V 14. min kontrovali hostia z Lučenca, no po peknej kombinácii minula strela hosťujúceho útočníka cieľ. V 26. min získala Čadca loptu na súperovej polovici, z ľavej strany dobre centroval Polka, Ciesarík však z 5 metrov zakončil nedôrazne. Čadca bola aktívna, v 36. min šla strela Šebíka zo štandardnej situácie vysoko nad. Polka hýril aktivitou, v 38. min si zasekol na šestnástke súperovho obrancu, vystrelil ľavačkou, brankár Lučenca vyrazil loptu pred seba, ale domáci hráči neskoro zareagovali a hostia tak odkopli loptu do bezpečia. Následne stihol nebezpečne zakončiť David Kulla. Lučenec kopal v 41. min rohový kop, domáca obrana na čele s brankárom Hlavom odolala.

Druhý polčas začali opäť obe mužstvá vo výbornom tempe, ale bez náznakov šancí. Prvú si v 56. min vytvorila Čadca. Kapitán domáceho celku Tomáš Tlelka však zo štandardnej situácie z 35 metrov mieril vysoko nad. Čadca v týchto minútach prebrala iniciatívu. V 57. min ohrozila bránu Lučenca po akcii Jarabicu, ktorý nezištne našiel Šebíka. Jeho prudkú strelu vyrazil brankár hostí na roh. Následne nebezpečne zakončil Jarabica. Hostia sa pred bránu Čadce dostávali len sporadicky. V 69. min ušiel po ľavej strane hosťujúci záložník a strieľaný center do päťky si nešťastne zrazil do vlastnej brány Zubka – 1:1. Čadca chcela so zápasom niečo urobiť. V 72. min adresoval do šestnástky dobrý center Šebík, Ciesarikovi chýbali k zakončeniu milimetre. V 75. min Čadca opäť rýchlo zakombinovala, Jarabica našiel prihrávkou Šebíka, ten v tiesni zakončil tesne vedľa pravej žrde. Hostia z Lučenca si z protiútoku vytvorili stopercentnú šancu, ich útočník však prekopol Hlavovu bránu. Čadca kontrovala v 79. min aktivitou Polku, ktorý dobre vystrelil z 25 metrov, brankár hostí s námahou kryl. Domáci túžili dať rozhodujúci gól a ten prišiel v 81. min. Po nezištnom centri Zubku z ľavej strany prekonal Brauneisa z veľkého uhla volejom Ciesarík – 2:1. Zápas sa dohrával medzi šestnástkami, hostia chceli nakopávanými loptami s výsledkom niečo urobiť, domáca obrana však stála na pevných nohách a zápas doviedla do víťazného konca. Čadca viac túžila po víťazstve, tri body tak zaslúžene ostávajú doma.
Góly: 13. Šebík, 81. Ciesarík – 69. Zubka (vlastný). ŽK: Šebík – Kovanič, Silva Lopes. Rozhodoval Rojček, 100 divákov.
ČADCA: Hlava – T. Tlelka, Jarabica, Polka, Kulla (88. Pohančeník), Kubica, Ciesarík (90. Kormaňák), Zubka, Špila, Maslík, Šebík.

Krásno nad Kysucou – Kalinovo 3:0 (2:0)

Domáci potrebovali body ako soľ, no stál proti nim defenzívny val pod menom Kalinovo. Tretí tím tabuľky však prehrával v Krásne už v 20. min 2:0, keď sa dvakrát presadil navrátilec do zostavy Branislav Macura. Hostia chceli s výsledkom niečo urobiť, no domáci hráči boli pozorní. Po obrátke pridal tretí gól Macura, ktorý tak hetrikom pokoril Kalinovo.
Góly: 17., 20., 62. Macura. ŽK: Timek, Beniač, Chupáč – Ivan. Rozhodoval Krajči, 250 divákov.
KRÁSNO: Lastovica – Novotný, Timek, Beniač, Boris, Kopásek (84. Mihalda), Sýkora (58. Rajnoha), Koleno, Macura (69. Pagáč), Harman, Chupáč.

Makov – Detva 4:1 (3:1)

Súboj posledného s predposledným sľuboval minimálne 100-percentné nasadenie oboch tímov s vedomím, že prípadná prehra znamená takmer s určitosťou pre jedného či druhého koniec sna o záchrane. Detva v prvých minútach naznačila, v čom môže byť nebezpečná, ale Makov s pribúdajúcimi minútami začal dominovať. Po dvoch – troch štandardných situáciách hostí prišli gólové šance domácich, ktoré vyústili do prvého gólu Tasiča – 1:0. V 36. min potvrdil prvopolčasovú dominanciu Javorníka Šaban, ktorého strela síce nebola 100-percentne gólová, ale hosťujúci gólman Mráz prispel k dvojgólovému vedeniu – 2:0. Keď v 43. min pridal milimetrovou strelou z veľkého uhla po štandardnej situácii gól Daniel Janita, o víťazovi nebolo pochýb – 3:0. Pred odchodom do kabín síce korigoval na 3:1 Baláž, ale domáci tím to z cesty za víťazstvom nevyrušilo.

V 54. minúte pridal zaslúženú definitívu nekompromisným zakončením Zimka – 4:1. Zápas si už Javorník do záverečných minút postrážil. Detva dostala od domácich priestor, niekoľkokrát slušne zakombinovala, ale bez efektu. Na druhej strane si mohol vylepšiť streleckú bilanciu v 100-percentných pozíciách Zimka i Šaban, do streleckej listiny sa mohol zapísať aj Trajkovski, Bezák či Lojdl, ale skóre 4:1 sa už nezmenilo. Javorník si pripísal ďalšie jarné víťazstvo.
Góly: 24. Tasič, 36. Šaban, 43. Janita, 54. Zimka – 45. (11 m) Baláž. ŽK: Lavrovič – Kamas, Melich, Vaculčiak, ČK: 88. po 2. ŽK Kamas (DETVA). Rozhodoval Kolofík, 150 divákov.
MAKOV: Kovalík – Bezák (85. Majerčík), Petrovič, Trajkovski, Janita (69. Kováčik), Tasič, Zimka, Lojdl, Šaban, Šutý (68. Lavrovič), Hrabina.

Ostatné výsledky 24. kola: Žarnovica – Teplička nad Váhom 1:0, Liptovský Hrádok – Kremnička 6:1, Fiľakovo – Podbrezová B 2:0, Liptovská Štiavnica – Námestovo 2:0, Nová Baňa – voľno.

Kysucké Nové Mesto – Trstená 1:0 (1:0)

Atmosféra na štadióne, ktorú vytvorila menšia skupinka divákov z Opavy, bola neopísateľná. Diváci povzbudzovali a hnali dopredu Kysučanov od prvej do poslednej minúty zápasu, čo aj dopomohlo k zisku troch bodov. Kysučania o svojom víťazstve rozhodli jediným gólom v prvom polčase zásluhou Kopasa. Hostia, ktorí nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, sa snažili hrať na brejky, ale to sa im nevyplatilo, a tak z Kysúc odišli naprázdno.
Gól: 18. Kopas. ŽK: Valiašek, Štefunda, Martinček – Smieška, Ďurčák, Tomčík, Mahút. Rozhodoval Krajník, 47 divákov.
KNM: Milo – Belaník, Valiašek, Brodňan, Štefunda (86. Hrošovský), J. Čelko (74. Martinček), Kopas, Kubala, M. Čelko (90. Mizera), Beliančin, Rudinec.

Staškov – Belá-Dulice 4:0 (1:0)

„Na prvom mieste by som chcel poďakovať FK Polom Raková za poskytnutie hracej plochy. Na Kysuce prišiel kvalitný súper s postupovými ambíciami, avšak Staškov mal Červenca, ktorý v prvom polčase zápasu strelil gól. Domáci následne poctivo bránili a využívali rýchle protiútoky, čím súpera zaskočili. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon a osobitne brankárovi M. Gavlákovi, ktorý neraz podržal domácich svojimi zákrokmi,“ povedal na margo zápasu prezident Slávie Staškov Peter Fuček.
Góly: 11., 49. Červenec, 80. Martiník, 82. Lysík. ŽK: Kucej (Belá-Dulice). Rozhodoval Gregorec, 160 divákov.
STAŠKOV: M. Gavlák – T. Gavlák, Sýkora, Baričák, Paleník, Kohút, Martiník (81. Maslík), Sabela, Michalík, Červenec (69. Lysík), Kaličák (84. Barnošák).

Ostatné výsledky 22. kola: Dolný Kubín – Tvrdošín 4:2, Závažná Poruba – Stráňavy 1:2, O. Veselé – Bánová 3:2, Diviaky – Bytča 2:1, T. Štiavnička – Rosina, hrá sa 24.5.

Skalité – Višňové 4:0 (1:0)

Skalité začalo zápas v dobrom tempe, vypracovalo si tri vyložené šance, ale premeniť sa jeho hráčom nepodarilo ani jednu. Prvý gól zápasu vsietil na konci prvého polčasu Mikula. V druhom polčase Skaliťania začali aktívnejšie, čo vyústilo k ďalším gólom v sieti súpera. Hostia sa snažili zmeniť nepriaznivý stav najmä rýchlymi prechodmi do útoku, ale to sa im nepodarilo a podľahli domácim 4:0.
Góly: 43. Mikula, 74. Serafín, 80., 89. Ľuptovec. ŽK: Špilák, Ľuptpvec – Majtanik, Majtán. Rozhodoval Herdeľ, 150 divákov.
SKALITÉ: Kavčák – Mikula, Krížek, Čanecký (69. Ľuptovec), Petrák, Vaňovec, Gavenčiak (62. Kotschy), Serafín, Mudrík, Špilák, Krčmárik (84. Kožák).
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Gaško (46. Majtán), Ondák, Kočiš, Ťažký, Majtanik, Drahno, Papajčík, Németh, O. Štefanica (Kramar), A. Štefanica.

Zborov nad Bystricou – Rajec 2:0 (2:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, domácim sa podarilo streliť prvý gól, keď po rohovom kope hlavou usmernil loptu do brány Podmanický. V závere prvého polčasu sa z penalty nemýlil Minarčík, a tak šli hostia do kabíny s dvojgólovým mankom. Druhý polčas mal Rajec celoúzemnú prevahu a loptu zo svojich kopačiek len tak nepustil, ale domáci dovolili vypracovať hosťom iba jednu vyloženú šancu, ktorú hostia však spálili.
Góly: 24. Podmanický, 45. Minarčík (11 m). ŽK: Hollý, Kubla, Minarčík – Hájek, Očko, Rybár, Kordiš. Rozhodoval Scherer, 90 divákov.
ZBOROV NAD BYSTRICOU: Šustek – Hollý (71. Mešťanik), Grajciar, Vidosavljevič, Martinec, Kocifaj, Kubla, Tvrdý (89. Noskovič), Neveďal, Podmanický (84. Štrba), Minarčík.
RAJEC: Fraštia – Chupáň (63. Kašuba), Miko, Hájek, Očko, Rybár, Vereš, Hollý, Person, Kordiš, Jeťko.

Rudinská – Predmier 2:6 (2:5)

V zápase bohatom na góly držali domáci krok s Predmierom len v prvej polovici úvodného dejstva. O zápase sa rozhodlo v rozmedzí 37. až 43. min, kedy hostia tromi gólmi šli do vedenia 5:2. V druhom polčase sa skóre dlho nemenilo, na konečných 6:2 v prospech hosťujúceho celku upravil v 86. min. Čička.
Góly: 15. Kravec, 20. Zaťovič – 8., 37. P. Pobijak, 13., 40., 43. Šimoník, 86. Čička. ŽK: M. Buček (RUDINSKÁ). Rozhodoval Považan, 84 divákov.
RUDINSKÁ: R. Buček – R. Malíček, Malík, Čupa (46., Lisko, 76. Grešák), Ondrúšek, Luciak, M. Buček, Kravec, Troják (46. M. Malíček), J. Buček, Zaťovič.
PREDMIER: Uríček – Čillík, Tomaník, Čička, M. Pobijak, T. Klus, Kučera, M. Klus, Husár, Šimoník, P. Pobijak.

Štiavnik – Čierne 2:2 (1:0)

Favoritom zápasu boli hostia, ktorým sa na jar darí, ale ako prví šli do vedenia domáci, keď sa v 22. minúte presadil Krajči. Vyrovnané bolo hneď po zmene strán, keď si loptu do vlastnej brány nešťastne zrazil Všelko. To domácich zaskočilo a hru tvorilo Čierne. Odmenou im bol gól Časnochu. Následne si však z tlaku Štiavnik vypracoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Krajči a vyrovnal na konečných 2:2. Pre Štiavnik je to prvá remíza v sezóne.
Góly: 22. a 81. (pen.) Krajči – 47. Všelko (vl.), 72. Časnocha. Rozhodoval Duraj, 200 divákov. ŽK: Všelko – Malík F., Časnocha.
ČIERNE: Krišica – Dirgas, Unzeitig, Benko, Strapáč, Malik F. (61. Cyprich), Jaroš, Birtus, Časnocha, Malík J. (74. Privarčák), Baláž.

Varín – Rudina 5:0 (5:0)

Hostia nastúpili na zápas len deviati a po piatom góle, keď sa im ešte zranili ďalší hráči, zišli z ihriska a zápas bol ukončený.
Góly: 4. a 22. Melišík, 5. a 18. Kadrliak, 20. Koňušiak. Rozhodovala Lepáčková, 70 divákov.
RUDINA: Kotrč – Mičian, Lisko, Čičala J., Šedo, Čičala A., Chovanec, Martinec, Poláček.

Ostatné výsledky 22. kola: Strečno – Terchová 1:4, Belá – Bytčica 6:0.

1. Terchová 22 19 1 2 68:16 58
2. Rajec 22 15 3 4 73:20 48
3. Strečno 22 15 0 7 57:28 45
4. Skalité 22 12 3 7 53:31 39
5. Čierne 22 12 3 7 59:44 39
6. Belá 22 12 2 8 52:38 38