Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Oblastný futbal: Šmahajčík opäť exceloval, Radoľa po šlágri krok od postupu

Čerstvý víťaz VI. ligy potešil svojich divákov poltuctom, v VII. lige sa hral šláger súťaže.

Roland Šmahajčík strelil na jar už 23 gólov.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. LIGA

Ochodnica – Nesluša 3:1 (1:0)

Ochodnica nastúpila na svojom trávniku proti Nesluši. Do polčasu domáci viedli 1:0, hneď po prestávke však Vavrek pridal druhý gól a upokojil tak domácich divákov. Ten istý hráč skóroval aj v 77. minúte a o víťazovi nebolo pochýb. Nesluša dokázala znížiť až v 80. minúte, kedy skóroval Repák. Ochodnica tak podľa očakávaní zvíťazila nad Neslušou 3:1.
Góly: 20. J. Mokáň, 47., 77. Vavrek – 80. Repák. ŽK: Šlapka, Mičky, ČK: 63. po 2. ŽK Šlapka (NESLUŠA). Rozhodoval Trúchly, 85 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Jakubec, Mokáň, Piják, Černošek, Gašinec, Vavrek, Židek, Tarana, Povinec.
NESLUŠA: Kloták – Kostelný, Kopásek, Buček, Židek (50. Mičky), Tichý, Šlapka, Minár, Harvančík, Holeščák (58. Repák), Janec.

Stará Bystrica – Olešná 3:1 (2:1)

Olešnej sa na jar vôbec nedarí a body sa jej nepodarilo získať ani v Starej Bystrici. Domáci sa rýchlo dostali do vedenia, na čo ešte dokázali hostia odpovedať a v 26. minúte bol stav vyrovnaný. Potom už góly padali iba do siete Olešnej. Vyrovnaný výsledok netrval dlho a Sýkora poslal Starú Bystricu opäť do vedenia. Po zmene strán odpor hostí zlomil Budoš a dával na 3:1. Olešná nedokázala s výsledkom urobiť už nič, a tak podľahla Starej Bystrici 3:1. Olešná okupuje posledné trináste miesto v tabuľke, Stará Bystrica je na siedmej pozícii.
Góly: 6., 29. Sýkora, 47. Budoš – 26. Svitek. ŽK: Fujak, Gábor, Štrba – Krištiak. Rozhodoval Brodňan, 150 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Fujak, Gábor, Šidlo, Kulas, Sýkora (63. Jurkovič), Budoš, Janíček, Beliančin, Kubala (78. Kirn), Štrba.
OLEŠNÁ: Griga – Comorek, Fojtík, Jaroš (10. Janíček), Kubiš, Kováčik (7. Krišitak), Svitek, Mudrik, Šamaj, Jantoš(61. Šperka), Ferenčák.

Oščadnica – Korňa 2:1 (1:0)

Zápas tabuľkových susedov sa začal v réžii domácich, ktorí nepremenili sľubné šance na strelenie gólu. Až keď Graňa vnikol do pokutového územia a tam ho hosťujúca obrana nedovolene zastavila, premenil následný pokutový kop Vaštik. Domáci opäť pokračovali v nepremieňaní šancí, za čo ich hosťujúci striedajúci Michaliček potrestal vyrovnávajúcim gólom. Hostia sa tešili len päť minút, keď výborne hrajúci Gavlák prešiel všetko, čo sa dalo a strelil víťazný gól. Hostia vsadili všetko na nakopávanie lôpt do šestnástky, čo domáca obrana na čele s brankárom vyriešila. Domáci nastrelili v závere zápasu ešte dvakrát konštrukciu hosťujúcej brány. Do dobrého zápasu zapadla aj rozhodcovská trojica.
Góly: 32. (11 m) Vaštík, 76. M. Gavlák – 71. Michalíček. ŽK: Graňa, Gončár (OŠČADNICA). Rozhodoval Ondreáš, 100 divákov.
OŠČADNICA: Ošlejšek – Štetina, Vaštík, Gužík (56. P. Gavlák), Graňa, Šustek, Gera, Belák, Franček, M. Gavlák, Gončár (90. Štens).
KORŇA: Dička – Miroslav Srníček, Tabaček, Pa. Baričák, Roman (44. Michalíček), Michal Srníček, P. Hrtús, Pe. Baričák, Plaček, Zborovančík, Kubina.

Raková – Radôstka 1:1 (0:0)

V zápase Rakovej s Radôstkou góly padali až v druhom polčase. V 55. minúte ruku v šestnástke zužitkoval Jaššo, ktorý síce nepremenil penaltu, no z následnej dorážky bol úspešný a Radôstka viedla 0:1. Polom však dokázal vyrovnať, pre smolu hostí si Poništ poslal loptu do vlastnej siete. V zápase už viac gólov nepadlo a Polom doma iba remizoval 1:1.
Góly: 62. M. Poništ (vl. gol) – 56. M. Jaššo, ŽK: Krišotfík – Fekula, Jaššo, ČK: 55. Guži (RAKOVÁ). Rozhodoval Belko, 100.
RAKOVÁ: Kotuľa – P. Bednárik, Roman, Poljak, Krištofík, Čačurák, Turiak (79. Gulčík), M. Bednárik, Vyšlan (67. Rafaj), Guži, Maľovaník.
RADOSTKA: Kováč – Kuric, Repka, Skaličan, Poništ, Strnadel, Mihalík, Kubala, Fekula, Jaššo (70. Fekula), Boris (82. Brandys).

Čadca B – Turzovka 2:4 (0:3)

Čadčania doma privítali silnú Turzovku a vďaka Šmahajčíkovi zažili asi najhorší úvod v sezóne. Ten už v 26. minúte strieľal svoj tretí gól v zápase a Tatran tak viedol 3:0. V 70. minúte Choluj znížil na 1:3, ale Šmahajčík kontroval štvrtým gólom. Čadca dokázala znížiť ešte na 4:2, ale viac už nedokázala. Turzovka tak v Čadci zvíťazila 4:2.
Góly: 70. P. Choluj, 82. F. Švaňa – 1., 14., 26., 80. R. Šmahajčík. ŽK: Michalina (ČADCA B). Rozhodoval Mikula, 100.
ČADCA B: Kopečný – Korduliak, Choluj, Vessa (46. Laš), Kavuliak, Michalina, Grečmal, Polaček (46. Šimanica), Kopačka (77. Švaňa), Kuric, Lokša
TURZOVKA: Stolárik – Horčičák, Šmahajčík, Bibora, Roman, Cvinček, Hrčka, Šulek, Zatkuliak, Škor, Slíž (58. Rovňaník).

Vysoká nad Kysucou – Nová Bystrica 6:0 (2:0)

Čerstvo piatoligový Spartak si v nedeľnom zápase s chuťou zastrieľal, kedy po suverénnom výkone odišla Nová Bystrica s poltuctom. Spartakovci tak súperovi oplatili vysokú prehru z jesene aj s úrokmi. Hralo sa zväčša len na jednu bránu a početnú divácku kulisu potešili tentoraz Ján Pavlica, ktorý strelil tri góly a pridali sa k nemu Matej Pavlica, Horňák a Putorík.
Góly: 15., 73., 86. J. Pavlica, 44. M. Pavlica, 70. P. Putorík, 81. Horňák. ŽK: Kocifaj, J. Dubovický (NOVÁ BYSTRICA). Rozhodoval Jantoš, 100 divákov.
VYSOKÁ: Švík – M. Pavlica, Barčák, Červenec, Planeta, Nekoranec, P. Putorík (73. L. Kovalík), J. Pavlica, J. Putorík, K. Kovalík (77. Horňák), Voštinák (46. Kazík).
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – B. Dubovický, Cabadaj, Cáder (68. J. Dubovický), P. Dubovický, Griga, Kocifaj (68. Macejko), Držiak, Koleno, Halvoník, Pavolko.

Dohrávky 19. kola

Raková – Stará Bystrica 1:0, 21. Poljak, Čadca B – Olešná 3:1, 19. Kopačka, 68. (11 m) Korduliak, 85. Polaček – 58. Ferenčák, Vysoká nad Kysucou – Korňa 2:2, 8. J. Pavlica, 48. L. Putorík – 22. (vlastný) J. Putorík, 25. Michal Srníček, Nová Bystrica – Radôstka 2:1, 20., 74. Držiak – 82. Repka, Turzovka – Podvysoká 5:1, 3. Cvinček, 6. Učník, 27., 48. Šmahajčík, 89. Šulek – 33. F. Bytčanek, Oščadnica – Nesluša 5:2, 15. (11 m), 42. Vaštík, 40. Lušňák, 60., 82. Belák – 45. Šlapka, 66. Holeščák.

Lodno – Zákopčie 2:4 (2:1)

Lodno v prvom polčase dvakrát viedlo – 1:0 a 2:1, napriek tomu však Zákopčie dokázalo otočiť vývoj stretnutia a po góloch z druhého polčasu J. Švíka, R. Švíka a Cabúka zvíťazilo 2:4.
Góly: 3., 17, Kekely – 10. Adamčík, 50. J. Švík, 55. R. Švík, 84. Cabúk. ŽK: Ovečka – Zjavka, R. Švík. Rozhodoval Drozd, 120 divákov.
LODNO: Tatarčiak – Trnovec, Macho (65. Macejko), P. Ovečka, S. Ovečka, Hoferica, Minár, Pavlík, Kekely, Šamaj, Biričiak.
ZÁKOPČIE: Rovňaník – Kľučka, Adamčík, Zjavka, Klučka, Repák (70. Hažík), Cabúk (88. Duraj), R. Švík, Pavlina, J. Švík, Zjavka (75. Halfar).

Vadičov – Radoľa 1:4 (0:2)

Zápas o prvenstvo v tabuľke sa hral vo Vadičove. Vadičov výhodu domáceho prostredia nevyužil a Radoľa v dôležitom zápase zvíťazila vysoko 1:4. Poslala tak jednoznačný signál a zvýšila svoj náskok za druhým Vadičovom na päť bodov.
Góly: 55. Kubaščík – 17. ( 11 m) Gašinec, 28. Marčan, 54. Kováč, 74. Š. Vnuk. ŽK: Kubaščík, Skrutek, Cabada, Klučiarik – M. Vnuk, S. Žubor. Rozhodoval Źidek, 150 divákov.
VADIČOV: Berešík – Skrutek, Bugáň, Kubaščík, Vlček, Berešík (46. Koža), Zátorský, Klučiarik, Mečiak, Minárik, Cabada.
RADOĽA: Behúň – M. Vnuk, P. Vnuk, P. Žúbor, Šuták (65. Jakubec), Š. Vnuk, Harcek, Gašinec, Kováč, S. Žubor (76. Tóth), Marčan.

Klubina – Snežnica 2:1 (1:1)

O prekvapenie sa postaral domáci celok z Klubiny. Ten v prvom polčase prehrával 0:1, no otočil stav stretnutia a napokon zvíťazil 2:1. Klubina tak zaznamenala svoju prvú výhru v ročníku, v tabuľke jej však stále patrí posledná priečka.
Góly: 19. Frančiak, 60. Nečeda – 16. Bahna. ŽK: Nečeda, Frančiak – Potočár, Majtán, Tomáš, ČK: 38. po 2. ŹK Majtán (SNEŽNICA). Rozhodoval Greňo, 50 divákov.
KLUBINA: Kubičina – Fuňák, Mesároš, Briš, Nečeda (63. Červeník), B. Jurišta, Vojtuš (50. J. Jurišta), Halvoník, Byrák, Jantoš, Frančiak.
SNEŽNICA: Gáper – Remšík, Potočár, Mičiak, Pápež, Majtán, Bajánek, Tomáš, Bahna, Pijak, Javorik.

1. Radoľa 17 14 1 2 94:18 43
2. Vadičov 17 12 2 3 60:29 38
3. Zákopčie 17 8 2 7 46:48 26
4. Lodno 17 6 2 9 45:49 20
5. Snežnica 17 5 0 12 36:73 15
6. Klubina 17 1 1 15 31:101 4