Oblastný futbal: Radoľa sa dostala na 100-gólovú hranicu, prekvapenie v Nesluši

Líder VI. ligy ObFZ Kysúc prehral v Nesluši, zo VII. ligy postúpi Radoľa.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: ŠK RADOĽA)

VI. LIGA

Nesluša – Vysoká nad Kysucou 2:1 (1:0)

Tréner Nesluše Roman Beleš: „Som rád, že sme porazili silného súpera, ktorý je zaslúžene tam, kde je. Vysoká je postupujúcim tímom a určite sa nestratí ani v piatej lige, preto si u mojich hráčov cením bojovnosť a to, že nechali na ihrisku srdce. Dotiahli sme zápas k trom dôležitým bodom, aj keď kvalita hry bola na súperovej strane.“
Góly: 15. V. Buček, 48. L. Minár – 50. M. Pavlica. Bez kariet. Rozhodoval Maják, 50 divákov.
NESLUŠA: Kloták – Kostelný, Kopásek, Buček, Židek, Tichý, Mečiak (88. Pilát), Minár, Harvančík (80. Janáč), Holeščák, Janec.
VYSOKÁ: Švík (65. Papajčík) – M. Pavlica, P. Barčák, Červenec (46. Planeta), Nekoranec, P. Putorík, J. Pavlica, J. Putorík, A. Barčák, Janita (55. K. Kovalík), L. Kovalík.

Nová Bystrica – Čadca B 1:1 (1:1)

Góly v zápase Novej Bystrice s Čadcou B padali len v prvej 25-minútovke. Najprv sa do vedenia dostali hostia, ktorí zásluhou Laša viedli 0:1. Odpoveď však na seba dlho nenechala čakať a o pár minút za domácich vyrovnal Pavolko. Góly už v zápase nepadli a stav ostal rovnaký až do samého záveru, v ktorom pracovala ešte nervozita.
Góly: 25. Ľ. Pavolko – 18. R. Laš. ŽK: Cáder, P. Dubovický, Držiak – Šimanica, Laš, M. Kopačka, ČK: 90. P. Dubovický (NOVÁ BYSTRICA). Rozhodoval Brodňan, 50 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, Cáder, Džurný, Dubovický, Kocifaj, Držiak, Koleno (67. Macejko), Halvoník (57. B. Dubovický), Duban, Pavolko.
ČADCA B: Kopečný – Kopačka, Choluj, Vessa, Kavuliak, Michalina, Šimanica, Polaček, Laš, Zubka, Lokša.

Podvysoká – Raková 1:1 (0:0)

Prvý polčas v Podvysokej gól nepadol a mierne v ňom dominoval hosťujúci Polom. V druhom polčase sa hra vyrovnala a Polom prestal hrať. Šancí sa chopili domáci, F. Bytčanek v 60. minúte prestrelil z priameho kopu múr a lopta zapadla do siete – 1:0. Z gólu sa však dlho netešili, v 78. minúte Bednárik vyrovnal po skrumáži a odrazenej lopte v šestnástke. Zápas skončil napriek šanciam oboch tímov remízou.
Góly: 60. F. Bytčanek – 78. M. Bednárik. ŽK: F. Bytčanek, M. Bytčánek – Bednárik, Šimek. Rozhodoval Cisárik, 200 divákov.
PODVYSOKÁ: Koniar – F. Bytčanek, Frolo, Furdan, Fránek (78. J. Slíž), Tatarka, Slúka, Krnáč, Šinal, M. Bytčánek (70. M. Slíž), Padych
RAKOVÁ: T. Kajánek – P. Bednárik (90. Chochula), Poljak(51. Majerík), Krištofík (27. Rafaj), Čačurák, Turiak, M. Bednárik, Vyšlan, Šimek, Lutera, A. Kajánek.

Radôstka – Oščadnica 3:2 (1:0)

V Radôstke sa hral vynikajúci zápas. Už v úvode šli hostia do vedenia zásluhou Borisa. Ten istý hráč zvýšil náskok domácich v 50. minúte a bolo tak 2:0. O pár minút však znižoval Fuňák a na hosťoch bolo vidieť snahu. Repka však v 67. minúte krásnym gólom zvýšil na 3:1. Hosťom sa podarilo v závere už len znížiť a Radôstka tak zaslúžene vyhrala 3:2.
Góly: 3.,50. M. Boris, 67. P. Repka – 57. F. Fuňák, 82. V. Vaštík. ŽK: Mihalík, Fekula – Fuňák. Rozhodoval Hrtús, 100 divákov.
RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Harnas, Poništ, Boris (69. Brandys), Pilka, Kubala, Staňo (90. Košút), Repka, Skaličan, Mihalík (11. Fekula)
OŠČADNICA: P. Gavlák – Koza, Štetina, Vaštík, Lušňák, Graňa, Šustek, Gera (72. Mitka), Franček (68. Gužík), Fuňák, M. Gavlák.

Korňa – Stará Bystrica 11:1 (2:0)

Od prvej minúty hrala Korňa veľmi aktívne, ale do polovice polčasu hrali veľmi dobre aj hostia z Pokroku Stará Bystrica. Domáci za stavu 1:0 ešte nepremenili pokutový kop, keď Podoláka neprekonal Jozef Roman. Potom už hráči Korne držali zápas v moci a súper definitívne odpadol. Zápas skončil 11:1, pričom to mohlo pre hostí skončiť ešte oveľa horšie. Korni patrí v tabuľke piate miesto, zverenci Ladislava Kolembusa figurujú na siedmej priečke.
Góly: 15. P. Hrtús, 24., 43. T. Korček, 52., 68., 73., 78., 86. J. Michalíček, 80. A. Tabaček, 88. J. Roman, 89. A. Tabaček – 79. K. Gábor. ŽK: Hrtús – Beliančin. Rozhodoval Nekoranec, 100 divákov.
KORŇA: Vranečka – Korček, Ligač, Roman, Srníček (59. Tabaček), Michalíček, Hrtús, Plaček (73. Baričák), Zborovančík, Učník, Kubina (78. Srniček) .
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Gábor, Šidlo, Kulas, Sýkora, Budoš, Janíček, Faktor, Beliančin, Vojtek, Halvonik (61. Jurkovič).

Olešná – Ochodnica 2:1 (2:1)

Po vyrovnanom prvom polčase sa strelecky lepšie darilo domácim, tí otočili nepriaznivý vývoj stretnutia na 2:1 a stav udržali do konca polčasu. V druhom polčase bolo na kopačkách cítiť dosť nervozity z oboch strán, ani jedno mužstvo už svoje šance nepremenilo. Napriek víťazstvu však domáci naďalej okupujú poslednú priečku v šiestoligovej tabuľke, nakoľko sa podarilo naplno bodovať aj družstvu z Nesluše.
Góly: 21. M. Ferenčák, 32. M. Chrobák – 17. P. Vavrek. Bez kariet. Rozhodoval Chovanec, 50 divákov.
OLEŠNÁ: Griga – Šperka, Comorek (61. Jaroš), Fojtík, Kubiš (88. Šamaj), Krištiak, Svitek, Mudrik, Chrobák (74. Polka), Janíček, Ferenčák.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Mokáň, Piják (52. Tvaružek), Černošek, Gašinec, Vavrek, Židek, Tarana, Povinec, Čečko.

Snežnica – Lodno 8:0 (4:0)

Snežnica prekvapivo porazila Lodno 8:0. Domáci dominovali celý zápas, pričom hostia sa nezmohli ani na jediný gól. Výsledok je veľmi prekvapivý, keďže posledné meranie síl v Lodne skončilo bezgólovou remízou.
Góly: 11., 68. Pápež, 27. Javorik, 41. Vajčovec, 43. Tomáš, 47., 53. Bajánek. ŽK: Vajčovec – Kavčiak. Rozhodoval Mindek, 24 divákov.
SNEŽNICA: Gáper – Svrček (36. Vajčovec), Remšík, Potočár, Mičiak, Pápež, Bajánek, Bahna, Pijak, Javorik, Tomáš (86. Palarec).
LODNO: Chylák – Borák (59. Helt), Chovanec, P. Ovečka, S. Ovečka, Koprna (46. Kekely), Minár, Šamaj, Birčiak, Kavčiak, Hoferica.

Zákopčie – Vadičov 3:0 (3:0)

Zákopčie si na domácom ihrisku dokázalo poradiť s tabuľkovo vyššie postaveným Vadičovom 3:0.
Góly: 6. Hažík, 11. Zjavka, 39. R. Švík. ŽK: Zjavka, Hažík – Murčík, Slovák Mečiak. Rozhodoval Jantoš, 30 divákov.
ZÁKOPČIE: Rovňaník – P. Kľučka, Adamčík, V. Zjavka, V. Klučka, Repák, Hažík, R. Švík, Pavlina, J. Švík, T. Zjavka.
VADIČOV: Berešík – Kubaščík, Murčík, Koža, Slovák, M. Mečiak, Slivoň, T. Mečiak, Minárik, Koža, Klučiarik.

Radoľa – Klubina 6:0 (2:0)

Zápas prvého s posledným mužstvom tabuľky skončil presvedčivo pre lídra VII. Ligy – Radoľu. Tá dokázala poraziť Klubinu 6:0, napriek tomu, že hostia boli nabudení zo svojej prvej výhry z minulého kola.
Góly: 25. Žúbor, 41. Š. Vnuk, 62., 72. Žubor, 86. Šuták, 56. I . Vnuk. Bez kariet, rozhodoval Fonš, 50 divákov.
RADOĽA: Behúň – Gašinec, Žúbor (73. Radolský), Šuták, I. Vnuk, Š. Vnuk, Harcek, Kováč, Žubor (72. Polaček), Marčan, Valík.
KLUBINA: Frančiak – Kubičina, Mesároš(10. Kuric), Ľ. Jurišta, Lipták, B. Jurišta, Vojtuš, Zajac, Byrák, Červeník, Jantoš.

1. Radoľa 18 15 1 2 100:18 46
2. Vadičov 18 12 1 5 59:34 37
3. Zákopčie 18 9 2 7 49:48 29
4. Lodno 18 7 1 10 47:56 22
5. Snežnica 18 6 0 12 44:73 18
6. Klubina 18 1 1 16 31:107 4