Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Tenisti pokorili Košice, čaká ich dôležitý duel

Veľkou túžbou po víťazstve hnaní tenisti Čadce v domácom zápase s Košicami nezaváhali a pripísali si do tabuľky druhé víťazstvo.

Družstvo Čadce vo výbornej nálade. Zľava: Erik Lamper, Matej Baliak, Marián Poloma, kapitán tímu Miloš Herman, Martin Pištek, Peter Pištek. (Zdroj: TK ZZO ČADCA)

Košice pricestovali na Kysuce v pozícii favorita. Pred zápasom sa mohli pochváliť štatistikou troch výhier, jednej prehry a tretím miestom v tabuľke. V družstve Čadce nastúpil okrem hosťujúceho Erika Lampera už aj Marián Poloma a takto zložené družstvo ukázalo svoju silu.

II. LIGA VÝCHOD

TK ZZO Čadca – Tenis Komplex Košice 5:2

Jednotka tímu Erik Lamper nastúpil proti bratovi úspešnej tenisovej reprezentantky Janky Čepelovej Romanovi a vo vyrovnanom zápase zvíťazil najlepší súperov hráč v dvoch setoch 6:4 a 6:3.

Dvojka a trojka tímu Marián Poloma a Peter Pištek podali vo svojich dvojhrách veľmi dobré výkony a tieto dva zápasy sa podľa očakávania vyvinuli v prospech domácich.

Päťka domácich Martin Pištek nezachytil úvod zápasu a prehrával už 2:6 a 0:5. Potom sa však chytil a otočil na 6:5, no obrat v druhom sete sa mu nepodarilo úspešné dokončiť, keď sa po troch odvrátených setbaloch v tajbrejku z výhry tešil Štefan Demko.
O tom, kto bude po dvojhrách vo vedení 3:2, sa rozhodovalo v súboji štvoriek, kde to miestami vyzeralo ako na hojdačke. Matej Baliak prehrával v prvom sete 3:5 a aj 5:6, no nakoniec vyhral 7:6 po veľmi dobre zvládnutej skrátenej hre. V druhom sete mal za stavu 5:3 mečbal, ktorý nevyužil a set nakoniec prehral 5:7. V treťom sete domáci hráč lepšie zvládol úvod a súpera to rozhodilo natoľko, že záverečné dva gemy „odstrieľal“ a odišiel s nepopulárnym kanárom.

Za stavu 3:2 po dvojhrách si domáci pred štvorhrami verili a do prvej postavili silnú dvojicu Peter Pištek – Marián Poloma, ktorá papierovo slabšej súperovej dvojici nedala šancu a po rýchlom priebehu ich zmietla z kurtu 6:0 a 6:0. V druhej štvorhre, do ktorej nastúpili spolu Matej Baliak a Erik Lamper, Čadčania ešte kozmeticky upravili výsledok na konečné skóre 5:2.

Prečítajte si tiež: Tenisová Čadca zažije premiéru v II. lige

Peter Pištek, trojka Čadce: „Pred posledným zápasom máme dve víťazstvá. Súťaž je veľmi vyrovnaná, takže v Kremnici nechceme nechať nič na náhodu a nastúpime v najsilnejšom zložení. Veď každý bod môže byť rozhodujúci v boji o zotrvanie v druhej lige.“

Miloš Herman, nehrajúci kapitán: „Chalani podali skvelý výkon. Dôležité víťazstvá vo dvojhrách sme potvrdili následne aj vo štvorhrách. Výhra určite teší a treba si ju vychutnať, ale my sa musíme rýchlo pripraviť na asi najdôležitejší zápas sezóny, ktorý nás čaká o týždeň v Kremnici.“

Dvojhry: M. Pištek – Š. Demko 2:6 6:7, M. Baliak – R. Šotík 7:6 5:7 6:0, P. Pištek – L. Lisý 6:4 6:3, M. Poloma – M. Samek 6:1 6:0, E. Lamper – R. Čepel 4:6 2:6.

Štvorhry: P. Pištek/M. Poloma – Š. Demko/R. Šotík 6:0 6:0, M. Baliak/E. Lamper – R. Čepel/L. Lisy 6:2 6:3.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Tenis  na sport.sme.sk

Sú krajiny, kde sa hasičskému športu venujú profesionálne, hovorí majster sveta v požiarnom útoku

Hasič a záchranár z Podvysokej si cení najmä fakt, že Slovensko získalo titul na domácej pôde.

Kysučanka si plní sny, zatiaľ sa jej to darí

O Čadčianke Monike Kužmovej, ktorá je modelkou v Dánsku, sme už písali. Aj tento rok sa jej darí. Nedávno sa vrátila zo súťaže, ktorá sa konala v Nigérii.

Rodinná cykloturistika v kysuckej obci Skalité

Obec Skalité pripravila pre priaznivcov bicyklovania v nedeľu 9. septembra jedinečné cyklistické podujatie pod názvom Rodinná cykloturistika.

Putovný pohár získal Horný Vadičov

Za pekného slnečného popoludnia sa 9. septembra uskutočnila súťaž hasičských družstiev na novovybudovanom športovom areáli v Dolnom Vadičove.