Oblastný futbal: Šmahajčík dotiahol Turzovku na druhé miesto

Radoľa na posledný zápas nepricestovala, Korňa strelila šesť gólov.

Roland Šmahajčík.Roland Šmahajčík. (Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. LIGA

Turzovka – Oščadnica 5:3 (2:0)

Obe mužstvá šli do zápasu v oklieštených zostavách, vydať zo seba posledné zvyšky fyzických aj psychických síl. Domáci sa dostali do polčasového vedenia 2:0, no veľkú zásluhu na tom mal ich brankár, ktorý zneškodnil veľké šance hostí. V druhom polčase to bola trochu doťahovačka, no napokon domáci zlomili zápas vo svoj prospech. Na oboch stranách bolo vidno pekné góly a akcie, no aj veľa individuálnych chýb.
Góly: 28., 65. Bibora, 44., 76., 82. (11 m) Šmahajčík – 48. Kašaj, 62.(11 m), 75. Vaštík. ŽK: Gončár (OŠČADNICA). Rozhodoval Brodňan, 100 divákov.
TURZOVKA: Stolárik – Šmahajčík, Bibora, Roman, Hrčka, Šulek, Zatkuliak, Učník (85. Staník), Pavlík, Hejčík, Slíž.
OŠČADNICA: Ošlejšek – Vaštík, Lušňák, Graňa, Belák, Gončár, Kašaj, Štens (76. Gavlák), Kučák, Koza, Gužík (70. Petrák).

Nesluša – Čadca B 0:6 (0:2)

Nesluša doma vybuchla v zápase s Čadcou B. Tá po polhodine hry začala strieľať góly do domácej siete. Hetrik sa podarilo streliť Polačkovi a Šimanica strelil v zápase dva góly.
Góly: 35., 66., 71. Polaček, 37. Podmanický, 57., 62. Šimanica. ŽK: Holeščák (NESLUŠA). Rozhodoval Mikula, 50 divákov.
NESLUŠA: Kloták – Mečiak (70. Šarlina), Janec, Židek, Tichý, T. Janec, Harvančík, Šlapka, Mičky (50. Janáč), Holeščák, Repák.
ČADCA B: Kopečný . Čečotka, Vessa (70. J. Korduliak), Kavuliak, Šimanica (82. Švík), Podmanický, Laš, Lokša, Polaček, Kuric, Choluj.

Nová Bystrica – Raková 1:0 (0:0)

Domáci odohrali výborný zápas s veľmi kvalitným súperom a zaslúžene zvíťazili napriek tomu, že ešte viacero šancí z kopačiek domácich zostalo nevyužitých.
Góly: 55. (11 m) J. Dubovický. ŽK: Koleno – Krištofík, Šimek, Roman, Turiak. Rozhodoval Petrák, 120 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – B. Dubovický (72. Cáder), Džurný, Griga, Kocifaj, Držiak, Koleno, Duban, Pavolko, Chmurčiak (89. Kulich), J. Dubovický
RAKOVÁ: T. Kajánek – Krištofík, A. Kajánek, Čačurák (46. Poljak), Tatarčiak, Bednárik (57. Šimurda), Šimek, Vyšlan, Rafaj, Roman, Turiak (46. Gulčík).

Podvysoká – Stará Bystrica 2:2 (1:1)

Do zápasu lepšie vkročili hostia, tí už po prvej minúte viedli zásluhou Petreka 0:1. Domáci však už v 5. minúte využili výhodu, ktorá sa im črtala z pokutového kopu a Šinal dával na 1:1. Diváci si potom na góly museli počkať až do druhého polčasu. V 49. minúte mali zas na kopačkách výhodu pokutového kopu hostia, aj tí ju zužitkovali a dostali sa tak druhýkrát v zápase do vedenia. Podobný scenár sa opakoval aj v ďalšom priebehu duelu. Bytčánek za pár minút eliminoval jednogólový náskok hostí a bolo 2:2. Do konca zápasu už góly nepadli.
Góly: 5. (11 m) P. Šinal, 55. M. Bytčánek – 1. J. Petrek, 49. (11 m) R. Fujak. ŽK: Slíž, Zubarik – Štrba, Jurkovič, Fujak. Rozhodoval Židek, 50 divákov.
PODVYSOKÁ: T. Šinal – Frolo, Furdan, Slúka (55. Tatarka), Krnáč, Bytčánek (80. Kratoš), Stopka (59. Zubarik), Vilim, P. Šinal, Slíž, Steiniger.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Fujak, T. Vojtek (63. Poništ), Halvonik, Šidlo, Petrek (90. Kulas), Faktor (76. Jurkovič), Hulák, Beliančin, M. Vojtek, Štrba.

Radôstka – Ochodnica 2:2 (1:1)

Vyrovnaný zápas bez víťaza mohli diváci vidieť v Radôstke. Hostia predvádzali pekný futbal, remíza však v tomto zápase bola spravodlivá. Ochodnica po strate bodov nakoniec končí na tretej priečke, druhého miesta sa napokon ujal Tatran Turzovka.
Góly: 8. M. Boris, 75. (11 m) M. Jaššo – 25. B. Gavlas, 77. T. Židek. ŽK: Brandys – Surovčák, Turčák, Černošek. Rozhodoval Nekoranec, 80 divákov.
RADÔSTKA: Kováč – Skaličan, Harnas, Poništ, Boris, Kubala(58. Fekula), Jaššo(76. Staňo), Strnadel, Repka(46. Brandys), Mihalík, Fekula.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Piják, Čečko, Gašinec, Gavlas, Židek, Tarana(86. Holka), Černošek, Turčák, Povinec.

Korňa – Olešná 6:2 (4:0)

Celý víkend boli v Korni hodové slávnosti a aj na hráčoch bolo vidieť chuť a zábavného ducha. Korňa bola celý zápas lepším mužstvom a tlak pretavila v góly, pričom boli pasáže, keď domáci prestali hrať a pustili tak hostí do príležitostí. Zápas však jednoznačne ovládli domáci a zaslúžene vyhrali 6:2.
Góly: 18., 46. J. Roman, 33. M. Srníček, 40. (11 m) J. Michalíček, 41. R. Kubina, 87. P. Hrtús – 47., 55 M. Chrobák. ŽK: Jaroš (OLEŠNÁ). Rozhodoval Špalek, 250 divákov.
KORŇA: J. Hrtús – Srniček, Tabaček, Korček (56. Učník), Roman, Srníček, Michalíček (80. Ligač), P. Hrtús, Zborovančík, Učník, Kubina (67. Baričák).
OLEŠNÁ: Badžgoň – Fojtík (46. Palárik), Jaroš, Kubiš (55. Griga), Krištiak, Svitek, Chrobák, Šamaj, Janíček, Polka (59. Šurík), Ferenčák.

13. Olešná 24 4 5 15 36:67 17

Pozn.: Právo postupu si vybojovala Vysoká nad Kysucou, zo súťaže po odhlásení Poviny nevypadáva žiadne mužstvo.

VII. LIGA

Snežnica – Vadičov 4:0 (1:0)

Snežnica prekvapivo v poslednom kole dokázala poraziť Vadičov vysoko 4:0. Domáci gólovo dominovali hlavne v druhom polčase, v ktorom hosťom strelili až tri góly. Vadičovu však prehra nespôsobila žiadnu ujmu a obsadili tak jednoznačne na konci sezóny druhú priečku.
Góly: 15. Pápež, 65. Bahna, 68.,88. Tomáš. ŽK: Pijak – Skrutek, Tomaščík. Rozhodoval Žák, 50 divákov.
SNEŽNICA: Gáper – Pijak, Remšík, Vajčovec, Chovanec, Pápež, Púček, Bahna, Tomáš, Javorik, Majtán.
VADIČOV: M. Berešík – Skrutek, Kubaščík, J. Remiš, Ľ. Berešík, M. Remiš, Zátorský, Slovák, Minárik, Koža, Cabada.

Lodno – Klubina 5:4 (2:0)

Zápas Lodna s Klubinou musel potešiť oko diváka, padlo v ňom až deväť gólov. Domáci sa napokon tešili z výhry 5:4, o štyri góly v sieti hostí sa postaral Birčiak. Lodno tak končí na štvrtej priečke a Klubina na poslednej šiestej, pričom na konci súťaže bolo badať u Klubiny zlepšenie. Na piatu Snežnicu aj tak stráca priepastných 17 bodov.
Góly: 7., 44., 81., 83. K. Birčiak, 55. S. Ovečka – 50., 78. V. Frančiak, 61. P. Červeník, 76. J. Kubičina, ŽK: Vojtuš (KLUBINA). Rozhodoval Fonš, 100 divákov.
LODNO: Varga – P. Ovečka, S. Ovečka, Koprna, Minár, Šamaj, Birčiak, Pavlík (46. Helt), Trnovec, Kekely (85. Kavčiak), Chovanec.
KLUBINA: Briš – Vojtuš, Mesároš (46. Fuňák), Karcol, B. Jurišta, Ľ. Jurišta, Frančiak, Zajac, Červeník, Jantoš, Kubičina.

Zákopčie – Radoľa, hostia na zápas nepricestovali.

1. Radoľa 20 15 1 4 103:26 46
2. Vadičov 20 13 1 6 61:39 40
3. Zákopčie 20 10 2 8 52:52 32
4. Lodno 20 8 1 11 53:62 25
5. Snežnica 20 8 0 12 53:76 24
6. Klubina 20 2 1 17 39:112 7

Pozn.: Právo postupu si vybojovala Radoľa.