Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

Tenisti zakončili sezónu víťazstvom v Kremnici

Dôležitý duel bol rozhodnutý už po dvojhrách.

Miloš Herman ako správny kapitán doviedol svoj tím k víťazstvu.Miloš Herman ako správny kapitán doviedol svoj tím k víťazstvu. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

Tenisti Čadce zakončili svoju premiérovú sezónu v druhej lige Východ víťazstvom na pôde Kremnice. V súťaži zaznamenali celkovo tri výhry (Ružomberok, Košice, Kremnica) a štyri prehry (Púchov, Rajec, Prešov B, Bardejovské Kúpele). O ich ďalšom pôsobení v druhej lige Východ sa rozhodne na zasadnutí Slovenského tenisového zväzu, ktorý uvažuje o reorganizácii súťaží.

ŠKT Kremnica (A) – TK ZZO Čadca (A) 2:5

V súboji jednotiek nastúpil Erik Lamper proti Michalovi Markovi a prehral 4:6 3:6. V tomto zápase sa hral veľmi kvalitný tenis, obaja borci predvádzali dlhé antukové výmeny od základnej čiary. Úvody setov patrili hráčovi Čadce, ktorý viedol v prvom sete 4:3 a v tom druhom 3:0, ale nakoniec sa podarilo zvíťaziť mladému Markovi, ktorý ma na konte už aj body v ATP rebríčku.

Dvojka Marian Poloma nastúpil proti Roderikovi Daubnerovi a v tomto zápase sa podarilo zvíťaziť skúsenému borcovi TK ZZO po boji v troch setoch 6:2 5:7 6:1. Nepredvídateľnému Daubnerovi, ktorý striedal výborné chvíle s menej vydarenými, sa podaril obrat v druhom sete z nepriaznivého stavu 4:5 a 0:40, keď dobrým servisom a riskantnými údermi odvrátil tri mečbaly. Prehre nakoniec nezabránil, keď si v treťom sete opäť vybral slabšiu chvíľku, čo Poloma dokonale využil a zápas doviedol do úspešného konca.

Trojka Peter Pištek potvrdil výbornú fazónu a Jordána Žufku mladšieho porazil jednoznačne 6:4 6:3. Peter mal od začiatku navrch, keď využíval hlavne súperov slabší bekhend a po vyhratom prvom sete v tom druhom viedol už 5:0, ale domáci hráč ešte zabojoval a presnými forhendmi si vytvoril tlak. Podarilo sa mu odvrátiť tri mečbaly za stavu 5:1 aj 5:2, potom však Peter zabral a nepripustil drámu. Zápas ukončil dvoma víťaznými údermi z forhendu.

Štvorka Matej Baliak a päťka tímu Miloš Herman (hrajúci kapitán tímu) zviedli vo svojich zápasoch obrovské bitky a boj o každú loptičku. Matej Baliak v súboji s Filipom Rybom po slabšom štarte a strate prvého setu v pomere 2:6 zvýšil v druhom sete obrátky a postupne získal istotu a po zisku druhého setu v pomere 6:4 si dokráčal pre dôležitý bod pre Čadcu, keď tretí set zvládol suverénne 6:2.

Najvyrovnanejší zápas sa hral na päťke, kde hrajúci kapitán Miloš Herman po dobre rozohranom úvode a zisku prvého setu 6:3 začal cítiť zranenie lýtka, ktoré si privodil v tejto sezóne. Súper tento moment umne využil a začal využívať kraťasy. Miloš aj vďaka horšej pohyblivosti druhý set prehral 3:6.

Záverečný set bol najdramatickejší. V tomto sete Miloš najskôr prehrával 2:4, potom otočil na 5:4. Tieto stavy však o ničom nerozhodli a išlo sa do tajbrejku. V skrátenej hre Miloš ukázal veľkú bojovnosť a po odvrátení jedného mečbalu súpera nakoniec tento ťažký zápas doviedol do úspešného konca a rozhodol tak už po dvojhrách o víťazstve Čadce. Štvorhry sa už len dohrávali a v nich si po jednom víťazstve pripísali oba tímy.

Miloša Herman, hrajúci kapitán TK ZZO Čadca: „Domáce družstvo Kremnice nastúpilo v najsilnejšom možnom zložení aj s Michalom Markom, ktorý má body v ATP rebríčku. My sme očakávali vyrovnaný zápas. To, že bolo rozhodnuté po dvojhrách, je prekvapenie, a veľmi príjemné. Chalani neskutočne zamakali a zaslúžene sme vyhrali.“

Výsledky zápasov

Dvojhry: J. Žufka – M. Herman 3:6 6:3 6:7, F. Ryba – M. Baliak 6:2 4:6 2:6, J. Žufka ml. – P. Pištek 4:6 3:6, R. Daubner – M. Poloma 1:6 7:5 2:6, M. Marko – E. Lamper 6:4 6:3.
Štvorhry: M. Marko/F. Ryba – E. Lamper/M. Baliak 6:4 6:3, J. Žufka ml./R. Daubner – P. Pištek/M. Poloma 3:6 4:6.

1. Tenisová akadémia Prešov (B) 7 7 0 39:10 14

2. TK Slovan Bardejovské Kúpele (A) 7 5 2 29:20 12

3. Tenis Komplex Košice 7 4 3 22:27 11

4. ŠK Spartan Púchov 7 4 3 25:24 11

5. TK Rajec 7 3 4 27:22 10

6. TK ZZO Čadca (A) 7 3 4 21:28 10

7. ŠKT Kremnica (A) 7 2 5 16:33 9

8. TK Ružomberok 7 0 7 17:32 7