Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Tenisti zakončili sezónu víťazstvom v Kremnici

Dôležitý duel bol rozhodnutý už po dvojhrách.

Miloš Herman ako správny kapitán doviedol svoj tím k víťazstvu.Miloš Herman ako správny kapitán doviedol svoj tím k víťazstvu. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

Tenisti Čadce zakončili svoju premiérovú sezónu v druhej lige Východ víťazstvom na pôde Kremnice. V súťaži zaznamenali celkovo tri výhry (Ružomberok, Košice, Kremnica) a štyri prehry (Púchov, Rajec, Prešov B, Bardejovské Kúpele). O ich ďalšom pôsobení v druhej lige Východ sa rozhodne na zasadnutí Slovenského tenisového zväzu, ktorý uvažuje o reorganizácii súťaží.

ŠKT Kremnica (A) – TK ZZO Čadca (A) 2:5

V súboji jednotiek nastúpil Erik Lamper proti Michalovi Markovi a prehral 4:6 3:6. V tomto zápase sa hral veľmi kvalitný tenis, obaja borci predvádzali dlhé antukové výmeny od základnej čiary. Úvody setov patrili hráčovi Čadce, ktorý viedol v prvom sete 4:3 a v tom druhom 3:0, ale nakoniec sa podarilo zvíťaziť mladému Markovi, ktorý ma na konte už aj body v ATP rebríčku.

Dvojka Marian Poloma nastúpil proti Roderikovi Daubnerovi a v tomto zápase sa podarilo zvíťaziť skúsenému borcovi TK ZZO po boji v troch setoch 6:2 5:7 6:1. Nepredvídateľnému Daubnerovi, ktorý striedal výborné chvíle s menej vydarenými, sa podaril obrat v druhom sete z nepriaznivého stavu 4:5 a 0:40, keď dobrým servisom a riskantnými údermi odvrátil tri mečbaly. Prehre nakoniec nezabránil, keď si v treťom sete opäť vybral slabšiu chvíľku, čo Poloma dokonale využil a zápas doviedol do úspešného konca.

Trojka Peter Pištek potvrdil výbornú fazónu a Jordána Žufku mladšieho porazil jednoznačne 6:4 6:3. Peter mal od začiatku navrch, keď využíval hlavne súperov slabší bekhend a po vyhratom prvom sete v tom druhom viedol už 5:0, ale domáci hráč ešte zabojoval a presnými forhendmi si vytvoril tlak. Podarilo sa mu odvrátiť tri mečbaly za stavu 5:1 aj 5:2, potom však Peter zabral a nepripustil drámu. Zápas ukončil dvoma víťaznými údermi z forhendu.

Štvorka Matej Baliak a päťka tímu Miloš Herman (hrajúci kapitán tímu) zviedli vo svojich zápasoch obrovské bitky a boj o každú loptičku. Matej Baliak v súboji s Filipom Rybom po slabšom štarte a strate prvého setu v pomere 2:6 zvýšil v druhom sete obrátky a postupne získal istotu a po zisku druhého setu v pomere 6:4 si dokráčal pre dôležitý bod pre Čadcu, keď tretí set zvládol suverénne 6:2.

Najvyrovnanejší zápas sa hral na päťke, kde hrajúci kapitán Miloš Herman po dobre rozohranom úvode a zisku prvého setu 6:3 začal cítiť zranenie lýtka, ktoré si privodil v tejto sezóne. Súper tento moment umne využil a začal využívať kraťasy. Miloš aj vďaka horšej pohyblivosti druhý set prehral 3:6.

Záverečný set bol najdramatickejší. V tomto sete Miloš najskôr prehrával 2:4, potom otočil na 5:4. Tieto stavy však o ničom nerozhodli a išlo sa do tajbrejku. V skrátenej hre Miloš ukázal veľkú bojovnosť a po odvrátení jedného mečbalu súpera nakoniec tento ťažký zápas doviedol do úspešného konca a rozhodol tak už po dvojhrách o víťazstve Čadce. Štvorhry sa už len dohrávali a v nich si po jednom víťazstve pripísali oba tímy.

Miloša Herman, hrajúci kapitán TK ZZO Čadca: „Domáce družstvo Kremnice nastúpilo v najsilnejšom možnom zložení aj s Michalom Markom, ktorý má body v ATP rebríčku. My sme očakávali vyrovnaný zápas. To, že bolo rozhodnuté po dvojhrách, je prekvapenie, a veľmi príjemné. Chalani neskutočne zamakali a zaslúžene sme vyhrali.“

Výsledky zápasov

Dvojhry: J. Žufka – M. Herman 3:6 6:3 6:7, F. Ryba – M. Baliak 6:2 4:6 2:6, J. Žufka ml. – P. Pištek 4:6 3:6, R. Daubner – M. Poloma 1:6 7:5 2:6, M. Marko – E. Lamper 6:4 6:3.
Štvorhry: M. Marko/F. Ryba – E. Lamper/M. Baliak 6:4 6:3, J. Žufka ml./R. Daubner – P. Pištek/M. Poloma 3:6 4:6.

2. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
  4. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Tenis  na sport.sme.sk

Branislav Chromiak (v modrom) v reprezentačnom drese v útočnej akcii.
YOUNG BOOD

Kapelám sa ľudia vyzbierali na benzín, študent ,,premazal trúbky" amfiteátru na sídlisku

Takto by mohlo búchať Srdce pre Kýčerku. Marek Mazanec spravil za málo peňazí veľa muziky. Vymyslel festival, ktorému sa dalo načúvať z okien bytov.

Marek Mazanec, autor myšlienky festivalu Z okna von!

Nepáči sa im priečka pre rýchlostnú cestu R5

Podľa vládnych priorít sa najnovšie rýchlostná cesta R5 ocitla až na 17. mieste. Starostka Svrčinovca neskrýva rozhorčenie. Uvažuje aj o pripomienkovaní rozhodnutia o umiestnení stavby ekoduktu.

Na trase stavby ekoduktu vo Svrčinovci leží rómska osada.