Streda, 30. september, 2020 | Meniny má JarolímKrížovkyKrížovky

Oblastný futbal: Korňa takmer premrhala náskok, Rudinu v súťaži neuvidíme

V nedeľu sa hralo prvé kolo VI. ligy ObFZ Kysúc.

Korňa (v červeno-bielom) vstúpila do sezóny víťazne.Korňa (v červeno-bielom) vstúpila do sezóny víťazne. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RADOSLAV BLAŽEK)

Raková – Čadca B 1:1 (1:0)

V Rakovej sa hral kvalitný futbal z jednej aj druhej strany. Domáci sa ujali vedenia v 17. minúte, keď po rýchlom protiútoku skóroval Rafaj – 1:0. Hostia kontrovali kvalitným výkonom a po rohovom kope a taktickej chybe domácich vyrovnali Kopačkom na 1:1. V kvalitnom zápase videli diváci zaslúženú remízu.
Góly: 17. Rafaj – 63. Kopačka. ŽK: Guži, Bednárik – Bugáň, Šimanica, Kuric, Kopačka, ČK: 66. po 2. ŽK Bednárik (RAKOVÁ). Rozhodoval Nekoranec, 100 divákov.
RAKOVÁ: T. Kajánek – Turiak (37. P. Bednárik), Guži, Maľovaník, Vyšlan, Gulčík, Rafaj, Šimurda, A . Kajánek, Čačurák, M. Bednárik.
ČADCA B: Kopečný – Kuric, Bugáň (66. Choluj), Čečotka(84. Vessa), Michalina, Šimanica, L. Vessa (63. Laš), Podmanický, Polaček, Kopačka, Lokša.

Prečítajte si tiež: Skvelá premiéra Mariána Jarabicu. Bratislavský Slovan si na jeho tíme vylámal zuby Čítajte

Korňa – Nesluša 3:2 (2:0)

V prvom polčase dominovali domáci a hostia tak museli ísť do kabín s dvojgólovým mankom. V druhom polčase ešte Korňa pridala tretí gól z kopačky Učníka a zdalo sa byť definitívne rozhodnuté. Napriek tomu už druhý polčas nebol úplne v réžii domáceho celku. Nesluša v závere zápasu dvoma gólmi vystrašila domácich, ale tí víťazstvo ubránili.
Góly: 25. Roman, 28., 68. Mir. Učník – 84. Belák, 89. Holeščák. ŽK: Hrtús – Holeščák. Rozhodoval Trúchly, 65 divákov.
KORŇA: Dička – Srniček, Korček, Roman, Staník (51. Pavol Baričák), Hrtús, Peter Baričák (73. Michalíček), Horňák, Zborovančík, Michal Učník, Miroslav Učník.
NESLUŠA: Helt – Kostelný (46. Mečiak), Janec, Kopásek, Židek (69. Kloták), Hollý (7. Tichý), Kubala (46. Macejko), Janec (46. Vlček), Minár, Holeščák, Belák.

Podvysoká – Oščadnica 2:2 (2:1)

Domáci začali svižne a už v 2. minúte sa tešili z gólu Krnáča – 1:0. V 21. minúte však hostia zásluhou Vaštíka vyrovnali na 1:1. Ich radosť však netrvala dlho, za pár sekúnd totiž Babiš poslal domácich opäť do vedenia – 2:1. O všetkom rozhodla až 80. minúta, kedy hostia dokázali vyrovnať a z horúcej podvysockej pôdy si odnášajú bod.
Góly: 2. Krnáč, 22. Babiš – 21. Krnáč, 80. Poláček. ŽK: Šinal, Babiš, M. Bytčánek – Graňa, Bacula, Gavlák, Kučák, ČK: 82. po 2. ŽK M. Bytčánek (PODVYSOKÁ). Rozhodoval Petrák, 120 divákov.
PODVYSOKÁ: Gembiczki – Tatarka (61. Steiniger), Furdan, Slúka, Šinal, Poláček, Babiš, Krnáč (20. Slíž), Bytčánek.
OŠČADNICA: Mitka – Graňa, Lušňák, Vaštík, Franček, Belák, Bacula, Gavlák, Poláček, Šulgan (88. Fuňák), Kučák.

Radoľa – Radôstka 1:2 (1:1)

Diváci videli vyrovnaný zápas, v ktorom nechýbali šance. V prvom polčase mali o niečo viac príležitostí hostia, ale nezaháľali ani domáci. V 8. minúte sa gólovo prví presadili po štandardnej situácii hostia z Radôstky, kedy skóroval Fekula – 0:1. V 37. minúte sa v päťke najlepšie zorientoval Poláček a bolo 1:1. V druhom polčase domáci zabrali a vytvorili si veľa šancí, ktoré však nepremenili. Hostia ťažili z brejku a v 70. minúte Boris poslal hostí do vedenia 1:2. Ďalšie góly už nepadli, a tak Radôstka si od nováčika odviezla plný počet bodov.
Góly: 37. Poláček – 8. Fekula, 70. Boris. ŽK: Vnuk, Žúbor – Pilka, Repka. Rozhodoval Mindek, 100 divákov.
RADOĽA: Kotrč – P. Vnuk, Gašinec, Šuták, I. Vnuk, Žúbor, Poláček, Kováč, J. Žubor, Javorík (82. Macúš), S. Žubor.
RADÔSTKA: Kováč – Skaličan, Poništ (41. Špiriak), Strnadel, Harnas (68. Brandys), Kubala (56. Polka), Mihalík, Fekula, Jaššo, Boris, Repka (79. Košút).

Vadičov – Stará Bystrica 4:1

Vo Vadičove sa odohral veľmi kvalitný zápas, ktorý priniesol veľa bojovnosti a výhru domácich v pomere 4:1.

Ostatné zápasy 1. kola: Nová Bystrica – Ochodnica, odložené, Olešná – Rudina, nehralo sa, Rudinu vylúčili zo súťaže (viac v Úradnej správe ObFZ Kysúc).

1. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
  2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
  3. Toto jedlo si v čínskej reštaurácii objednávajú iba tí, ktorí sa vyznajú
  4. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
  5. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
  6. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
  3. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
  4. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)

Vodohospodári upravujú v Makove tok rieky Kysuca

Dokončenie stavby brzdia prieťahy s prekládkou elektrického vedenia.

V Makove pracujú vodohospodári na úprave toku rieky Kysuca.

Futbal mladých: Kysuca nadelila súperovi v celoslovenskej lige tenisového kanára

Dorastenci z Kysuckého Nového Mesta úradovali v Lučenci.