Oblastný futbal: Výsledky, tabuľky a komentáre

"El Clásico" sa skončilo deľbou bodov, na čele je Radôstka.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. LIGA

Ochodnica – Radoľa 3:1 (1:0)

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, domáci však mali o niekoľko šancí viac a v 43. minúte skóroval Piják – 1:0. Domáci mali aj v druhom polčase o niečo viac z hry, čo vyvrcholilo druhým gólom do siete hostí. Po tomto góle však hostia začali tlačiť, domácich však podržal brankár Olejko. O gól znamenajúci zníženie sa postaral v 80. minúte Gašinec. Hosťom sa však už vyrovnávajúci gól streliť nepodarilo, naopak, z brejku ťažili domáci a v 90. minúte Vavrek stanovil na konečných 3:1.

Góly: 43. Piják, 66. Tvaružek, 90. Vavrek – 80 Gašinec. ŽK: Gašinec – Kováč. Rozhodoval Jantoš, 200 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák (79. Martinec), Mokáň, Tvaružek (86. Pečala), Piják, Čečko, Gašinec, Tarana (64. Holka), Židek, Škorík (69. Vavrek), D. Slivka (46. J. Slivka).
RADOĽA: Kotrč – P. Vnuk, Gašinec, Šuták, I. Vnuk, P. Žúbor, Poláček (60. Š. Vnuk), Kováč, S. Žubor, Marčan, Macúš.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Výsledky, tabuľky a komentáre

Raková – Korňa 2:2 (0:1)

Obe mužstvá chceli v zápase zvíťaziť, čo bolo vidieť od prvej minúty zápasu. Hostia hrali na nebezpečné protiútoky. Tí sa napokon tešili z úvodného gólu, po taktickej chybe domácich skóroval Učník – 0:1. Druhý polčas začal náporom domácich. Polom dokázal po prestávke behom 5 minút otočiť stav stretnutia gólmi Krištofíka a Rafaja. Priebeh zápasu ovplyvnil moment z 83. minúty, kedy Učník skóroval z nariadeného pokutového kopu. Domáci však mohli vyťažiť viac, za stavu 2:1 mali niekoľko gólových príležitostí, tie však zostali nevyužité.

Góly: 48. Krištofík, 53. Rafaj – 38., 83. Mir. Učník. ŽK: Roman – Michalíček. Rozhodoval Brodňan, 100 divákov.
RAKOVÁ: T. Kajánek – Guži, Maľovaník, Vyšlan (55. Turiak), Rafaj (89. Házy), Lutera (85. Elsner), Čačurák, Šimek, Roman, Krištofík, Hollý (46. Kajánek).
KORŇA: Dička – Mir. Srniček, Tabaček, Korček, Roman, Mich. Srníček, Michalíček, Horňák, Zborovančík, Mich. Učník, Mir. Učník.

Nesluša – Podvysoká 2:2 (1:1)

V zápase sa ujali vedenia hostia z Podvysokej, v 14. minúte otvoril skóre Babiš – 0:1. Domácim sa však podarilo rýchlo vyrovnať zásluhou Kubalu – 1:1. V druhom polčase išli znovu do vedenia hostia, keď sa hneď po prestávke presadil Tatarka. Pre domácich zachránil bod v 89. minúte Michal Holeščák.

Góly: 23. Kubala, 89. Holeščák – 14. Babiš, 46. Tatarka. ŽK: Helt – O. Bytčanek, T. Koniar. Rozhodoval Drozd, 50 divákov.
NESLUŠA: Helt – Mečiak (65. Kostelný), L. Janec, Kopásek, Židek (50. Buček), Tichý, Kubala (84. Janáč), Šlapka, Vlček (72. T. Janec), Holeščák, Macejko (67. Kloták).
PODVYSOKÁ: L. Koniar – Frolo (71. O. Bytčanek), Bembiczki, Tatarka, Furdan, Slúka (84. T. Koniar), Poláček, Babiš, Krnáč (74. Šinal), Steiniger (90. S. Palica), Stopka.

Radôstka – Olešná 1:0 (0:0)

Zápas Radôstky s Olešnou sa niesol v duchu jediného gólu, ten za domácich strelil v 70. minúte Strnadel. Napriek tomu diváci videli vyrovnaný zápas dvoch rovnocenných súperov. Šance bolo vidieť na oboch stranách, viac šťastia však mali domáci a získavajú tak tri cenné body.

Góly: 70. Strnadel. ŽK: Mihalík – Jaroš, Mudrík. Rozhodoval Cisárik, 90 divákov.
RADÔSTKA: Kováč – Skaličan, Kubala (90. Košút), Mihalík, Fekula, Jaššo (80. Lučan), Boris (76. Brandys), Repka, Špiriak (21. Harnas), Kuric, Strnadel.
OLEŠNÁ: Badžgoň – Bocko, Jaroš, Krištiak, Palárik (19. Janíček), Kratochvíl, Šurík (69. Chrobák), Svitek, Mudrik, Marek Ferenčák (75. Šamaj), Marcel Ferenčák.

Stará Bystrica – Nová Bystrica 0:0

Na derby zápas si našlo cestu 200 divákov. Tí však žiadne góly nevideli, bystrické El Clásico tak skončilo nerozhodne.

ŽK: Hulák, Bros – Džurný, P. Dubovický, J. Dubovický. Rozhodoval Petrák, 200 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Jurkovič – Kulas, Fujak, Petrek, Budoš (72. Faktor), Baričiak (8. Janíček), Hulák, Šidlo, Bros (67. Beliančin), Drozd (61. Šustek),Štrba (87. Dubovický).
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, Cáder (83. B. Dubovický), Džurný, P. Dubovický, Griga (72. Pavolko), Kováč, Držiak, Frančiak, Duban (60. Štrba), J. Dubovický.

Oščadnica – Vadičov 3:1 (1:0)

V zápase Oščadnice s Vadičovom padol prvý gól po polhodine hry, do vedenia šli domáci zásluhou Šulgana. Vadičov sa však dokázal v závere vzchopiť a v 76. minúte dokázal vyrovnať. Hostia tak mohli pomýšľať na bodový zisk. Nádej im však zhasla už o malú chvíľku. Šulgan za domácich využil výhodu pokutového kopu a razom bolo 2:1. Posledný gól pridal ešte v 87. minúte Belák a stanovil na konečných 3:1 pre domácich.

Góly: 32., 77. Šulgan, 87. Belák – 76. Zuziak. ŽK: Poláček – Brišš, Skrutek, Kopták, Zuziak, Šalga. Rozhodoval Hrtús, 120 divákov.
OŠČADNICA: Mitka – Graňa, Lušňák, Vaštík (90. Fuňák), Franček (88. Štetina), Belák, Bacula, Gavlák, Poláček, Śulgan, Kučák.
VADIČOV: Brišš – Kubišta, Skrutek, Cabada (38. Klučiarik), Minárik, Kopták, Zuziak, Šalga, Bugáň, Koža, Zátorský.

13. Radoľa 2 0 0 2 2:5 0

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Cez víkend sa vidíme v Rakovej, hosťom turnaja bude Zdeno Štrba

O trofeje si v dvojdňovom maratóne zahrajú hráči zo Slovenska, Čiech a Poľska.

MY Kysucké noviny s množstvom zaujímavostí a nových súťaží

Najnovšie číslo novín je opäť plné zaujímavostí. Neprehliadnite zaujímavé súťaže, ktoré sme pre vás pripravili. Šťastie v podobe 20 eurovej bankovky sa môže usmiať aj na vás. Stačí, keď vás naša redakčná hliadka stretne na ulici s MY Kysuckými novinami.

Oblastný futbal: Korňa zdolala víťaza šiestej ligy, sezónu končí na druhej priečke

Nová Bystrica na záver doma prehrala s Radôstkou o jeden gól.