Oblastný futbal: Výsledky, tabuľky a komentáre

"El Clásico" sa skončilo deľbou bodov, na čele je Radôstka.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. LIGA

Ochodnica – Radoľa 3:1 (1:0)

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, domáci však mali o niekoľko šancí viac a v 43. minúte skóroval Piják – 1:0. Domáci mali aj v druhom polčase o niečo viac z hry, čo vyvrcholilo druhým gólom do siete hostí. Po tomto góle však hostia začali tlačiť, domácich však podržal brankár Olejko. O gól znamenajúci zníženie sa postaral v 80. minúte Gašinec. Hosťom sa však už vyrovnávajúci gól streliť nepodarilo, naopak, z brejku ťažili domáci a v 90. minúte Vavrek stanovil na konečných 3:1.

Góly: 43. Piják, 66. Tvaružek, 90. Vavrek – 80 Gašinec. ŽK: Gašinec – Kováč. Rozhodoval Jantoš, 200 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák (79. Martinec), Mokáň, Tvaružek (86. Pečala), Piják, Čečko, Gašinec, Tarana (64. Holka), Židek, Škorík (69. Vavrek), D. Slivka (46. J. Slivka).
RADOĽA: Kotrč – P. Vnuk, Gašinec, Šuták, I. Vnuk, P. Žúbor, Poláček (60. Š. Vnuk), Kováč, S. Žubor, Marčan, Macúš.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Regionálny futbal: Výsledky, tabuľky a komentáre

Raková – Korňa 2:2 (0:1)

Obe mužstvá chceli v zápase zvíťaziť, čo bolo vidieť od prvej minúty zápasu. Hostia hrali na nebezpečné protiútoky. Tí sa napokon tešili z úvodného gólu, po taktickej chybe domácich skóroval Učník – 0:1. Druhý polčas začal náporom domácich. Polom dokázal po prestávke behom 5 minút otočiť stav stretnutia gólmi Krištofíka a Rafaja. Priebeh zápasu ovplyvnil moment z 83. minúty, kedy Učník skóroval z nariadeného pokutového kopu. Domáci však mohli vyťažiť viac, za stavu 2:1 mali niekoľko gólových príležitostí, tie však zostali nevyužité.

Góly: 48. Krištofík, 53. Rafaj – 38., 83. Mir. Učník. ŽK: Roman – Michalíček. Rozhodoval Brodňan, 100 divákov.
RAKOVÁ: T. Kajánek – Guži, Maľovaník, Vyšlan (55. Turiak), Rafaj (89. Házy), Lutera (85. Elsner), Čačurák, Šimek, Roman, Krištofík, Hollý (46. Kajánek).
KORŇA: Dička – Mir. Srniček, Tabaček, Korček, Roman, Mich. Srníček, Michalíček, Horňák, Zborovančík, Mich. Učník, Mir. Učník.

Nesluša – Podvysoká 2:2 (1:1)

V zápase sa ujali vedenia hostia z Podvysokej, v 14. minúte otvoril skóre Babiš – 0:1. Domácim sa však podarilo rýchlo vyrovnať zásluhou Kubalu – 1:1. V druhom polčase išli znovu do vedenia hostia, keď sa hneď po prestávke presadil Tatarka. Pre domácich zachránil bod v 89. minúte Michal Holeščák.

Góly: 23. Kubala, 89. Holeščák – 14. Babiš, 46. Tatarka. ŽK: Helt – O. Bytčanek, T. Koniar. Rozhodoval Drozd, 50 divákov.
NESLUŠA: Helt – Mečiak (65. Kostelný), L. Janec, Kopásek, Židek (50. Buček), Tichý, Kubala (84. Janáč), Šlapka, Vlček (72. T. Janec), Holeščák, Macejko (67. Kloták).
PODVYSOKÁ: L. Koniar – Frolo (71. O. Bytčanek), Bembiczki, Tatarka, Furdan, Slúka (84. T. Koniar), Poláček, Babiš, Krnáč (74. Šinal), Steiniger (90. S. Palica), Stopka.

Radôstka – Olešná 1:0 (0:0)

Zápas Radôstky s Olešnou sa niesol v duchu jediného gólu, ten za domácich strelil v 70. minúte Strnadel. Napriek tomu diváci videli vyrovnaný zápas dvoch rovnocenných súperov. Šance bolo vidieť na oboch stranách, viac šťastia však mali domáci a získavajú tak tri cenné body.

Góly: 70. Strnadel. ŽK: Mihalík – Jaroš, Mudrík. Rozhodoval Cisárik, 90 divákov.
RADÔSTKA: Kováč – Skaličan, Kubala (90. Košút), Mihalík, Fekula, Jaššo (80. Lučan), Boris (76. Brandys), Repka, Špiriak (21. Harnas), Kuric, Strnadel.
OLEŠNÁ: Badžgoň – Bocko, Jaroš, Krištiak, Palárik (19. Janíček), Kratochvíl, Šurík (69. Chrobák), Svitek, Mudrik, Marek Ferenčák (75. Šamaj), Marcel Ferenčák.

Stará Bystrica – Nová Bystrica 0:0

Na derby zápas si našlo cestu 200 divákov. Tí však žiadne góly nevideli, bystrické El Clásico tak skončilo nerozhodne.

ŽK: Hulák, Bros – Džurný, P. Dubovický, J. Dubovický. Rozhodoval Petrák, 200 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Jurkovič – Kulas, Fujak, Petrek, Budoš (72. Faktor), Baričiak (8. Janíček), Hulák, Šidlo, Bros (67. Beliančin), Drozd (61. Šustek),Štrba (87. Dubovický).
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, Cáder (83. B. Dubovický), Džurný, P. Dubovický, Griga (72. Pavolko), Kováč, Držiak, Frančiak, Duban (60. Štrba), J. Dubovický.

Oščadnica – Vadičov 3:1 (1:0)

V zápase Oščadnice s Vadičovom padol prvý gól po polhodine hry, do vedenia šli domáci zásluhou Šulgana. Vadičov sa však dokázal v závere vzchopiť a v 76. minúte dokázal vyrovnať. Hostia tak mohli pomýšľať na bodový zisk. Nádej im však zhasla už o malú chvíľku. Šulgan za domácich využil výhodu pokutového kopu a razom bolo 2:1. Posledný gól pridal ešte v 87. minúte Belák a stanovil na konečných 3:1 pre domácich.

Góly: 32., 77. Šulgan, 87. Belák – 76. Zuziak. ŽK: Poláček – Brišš, Skrutek, Kopták, Zuziak, Šalga. Rozhodoval Hrtús, 120 divákov.
OŠČADNICA: Mitka – Graňa, Lušňák, Vaštík (90. Fuňák), Franček (88. Štetina), Belák, Bacula, Gavlák, Poláček, Śulgan, Kučák.
VADIČOV: Brišš – Kubišta, Skrutek, Cabada (38. Klučiarik), Minárik, Kopták, Zuziak, Šalga, Bugáň, Koža, Zátorský.

1. Radôstka 2 2 0 0 3:1 6
2. Oščadnica 2 1 1 0 5:3 4
3. Korňa 2 1 1 0 5:4 4
4. Ochodnica 1 1 0 0 3:1 3
5. Vadičov 2 1 0 1 5:4 3
6. Podvysoká 2 0 2 0 4:4 2