Regionálny futbal: Ján Pavlica strelil hetrik, Čierne na víťaznej vlne

Makov napriek tlaku neskóroval, Krásno nemalo šancu s Banskou Bystricou.

Čierne v tomto roku v V. lige ešte neprehralo.Čierne v tomto roku v V. lige ešte neprehralo. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)
SkryťVypnúť reklamu

III. liga

Námestovo – Čadca 1:1 (0:0)

Domáci začali nátlakom, ale do vyloženej šance sa nedostali. Hostia sa osmelili a pohrozili Zimkom, ktorý vo vyloženej šanci neskóroval. Domáci hrozili hlavne centrovanými loptami z ich pravej strany, ale s väčšinou akcií si poradila obrana alebo pozorný Hlava. Ten mal plné ruky práce od 25 min, keď vychytal domáceho útočníka a o pár minút po štandardnej situácii strelu a aj dorážku, pri ktorej sa nepekne zranil domáci kapitán.

Táto situácia pomohla hosťom, ktorí prebrali iniciatívu a do druhého polčasu vstúpili aktívne, keď Špilovi chýbali milimetre pri zakončení. Čadca bola lepšia, mala prevahu v poli a stále ohrozovala brankára Lešňovského. V 58. minúte prišlo k prvej zmene skóre. Po rohu Polku sa hlavou presadil kapitán Tlelka – 0:1. O 10 min neskôr Polka opäť zahrával nepriamy kop a Tlelka tesne hlavou minul. V 74. min hostia trestuhodne stratili loptu na šestnástke a domáci obranca Michal Čiernik nekompromisne vyrovnal strelou po zemi na 1:1. Domáci v závere Čadcu zatlačili, dostávali sa do pološancí, ale hostia už neinkasovali. V závere mal ešte šancu Šebík, ale volej zle trafil. Hostia si zaslúžili remízu, aj keď v samom závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 74. Michal Čiernik – 58. Tlelka. ŽK: Zimka (ČADCA). Rozhodoval Horný, 200 divákov.
NÁMESTOVO: Lešňovský – Michal Čiernik, Habiňák (32. R. Jagnešák), Buckulčík, Pikoš, Siman, Kubica (72. Mydlár), Marián Černik, Kurtulík, P. Jagnešák, Žákovič.
ČADCA: Hlava – Pliešovský, Maslík, Tlelka, Zubka (90. Kormaňák), Polka, Gavlas, Zimka, Špila, Coma, Pohančeník (85. Šebík).

Banská Bystrica – Krásno nad Kysucou 5:1 (3:0)

Úvod zápasu patril favoritovi z Banskej Bystrice, ktorý hrozil po stranách a následných centroch Ševčíka a Staršieho. Prvú veľkú príležitosť mali však, paradoxne, hostia. Z pravej strany sa rútil sám do pokutového územia Novotný, tesne pred hranicou veľkého vápna sa na mokrom teréne pošmykol a bolo po šanci. O 3 minúty neskôr mali otvárací gól na kopačke opäť hostia, no Macurovi sa ani na dvakrát nepodarilo prekonať Ďurča. Od tohto momentu už bol zápas v réžii domácich. Tí v rozmedzí 27. a 40. minúty strelili tri góly a pred odchodom do kabín už bolo prakticky rozhodnuté.

Druhé dejstvo Dukla rozhodne nezačala tak, ako končila prvé. Hostia spravili nevídané, trojité striedanie a už v 3. minúte druhého polčasu po chybe domácej obrany zahrávali rohový kop, po ktorom sa hlavou presadil bývalý stopér Dukly Juraj Chupáč. Už o 5 minút neskôr mohli hostia rapídne zdramatizovať dej na ihrisku, no po ďalšom kvalitne zahranom rohovom kope už bránu Ďurča netrafili. Po nevydarenom úvode druhého polčasu sa hráči MFK dostali do vytúženého tempa až od zhruba 60. minúty, pridali ďalšie dva góly a zaslúžene vyhrali 5:1.

Góly: 27. Ševčík, 36. Lukáč, 40., 77. Laksik, 73. Daniel – 48. Chupáč. ŽK: Ševčík (KRÁSNO). Rozhodoval Juračka, 350 divákov.
BANSKÁ BYSTRICA: Ďurčo – Daniel (80. Výlupok), Tóth, Starší, Laksík, Ševčík (86. Malík), Snitka, Bíreš, Lukáč (62. Kolláti), Neušel (80. Kollár), Savić (86. Valent).
KRÁSNO: Poništ – Novotný (68. Zátek), Beniač, F. Pagáč (46. Greguš), D. Pagáč (46. Rajnoha), Kopásek (77. M. Sýkora), R. Sýkora (46. Ševčík), Gábor, Macura, Harman, Chupáč.

Ostatné výsledky 3. kola: Liptovský Hrádok – Lučenec 3:1, Detva – Martin 0:1, Nová Baňa – Rimavská Sobota 3:3, Liptovská Štiavnica – Oravské Veselé 2:1, Kalinovo – Žarnovica 5:0, Teplička nad Váhom – Fiľakovo 2:1.

IV. liga

Kysucké Nové Mesto – Ružomberok B 2:3 (2:2)

Kysucké Nové Mesto privítalo doma rezervu Ružomberka s cieľom prvýkrát v sezóne bodovať naplno. Proti však stál jeden z najlepších celkov súťaže, ktorý si vypracoval náskok 0:2. Domáci však v závere polčasu zapli, po góloch Kubalu a Jozefa Čelka vyrovnali na 2:2 a za tohto stavu sa šlo do kabín. Po obrátke už skórovali len hostia, a tak všetky body putovali na Liptov.Kysucké Nové Mesto tak stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne.

Góly: 38. Kubala, 45. J. Čelko – 9. Totkovič, 34. Kunca, 69. Ferenčík. ŽK: Belaník, Kán – Kojnok. Rozhodoval Hraško, 200 divákov.
KNM: Malich – Harvančík, Beliančin, Martinček, Brodňan, Bugáň (59. M. Čelko), Belaník (82. Mizera), Kán, J. Čelko, Štefunda, Kubala.
RUŽOMBEROK B: Krivulčík – Kojnok, Jonec, Čurma, Kupec, Vrlík, Mário Almaský (85. Miroslav Almaský), Zsigmund, Kunca, Ferenčík, Totkovič (46. Matula).

Závažná Poruba – Makov 1:0 (1:0)

Od začiatku zápasu hostia z Makova dominovali, domáci sa len bránili a ich sporadické šance končili ďaleko pred šestnástkou brankára Kňazoviča. Hostia svoje kombinačné schopnosti potvrdzovali na celej šírke ihriska, ale chýbal moment prekvapenia a častejšia streľba. Z ničoho nič po zlom odkope hosťujúceho celku udreli domáci, keď centrovanú loptu dostal do siete akrobatickým zakončením Herčut – 1:0. Tento gól bol ako blesk z jasného neba, nakoľko domáci naozaj len sporadicky vychádzali zo svojej ulity. Hostia do konca polčasu napriek územnej prevahe nič nevymysleli. A tak sa čakalo, čo prinesie polčasová prestávka.

Makov nastúpil do druhého polčasu v pozmenenej zostave a od 1. min si vytvoril drvivý tlak. Šance Kohúta, Lucasa a hlavne Králika skončili trestuhodne mimo domácej brány a striedajúceho Křeneka vynikajúco vychytal Štolfa. Záverečný nápor hostí vyrovnanie nepriniesol, a tak domáci po heroickom výkone, kde siahli na dno svojich síl, prekvapujúco a šťastne zvíťazili nad favoritom z Makova.

Gól: 27. Herčut. ŽK: Jakubec (MAKOV). Rozhodoval Behančin, 200 divákov.
ZÁVAŽNÁ PORUBA: Štolfa – P. Perašín, Račko, Uličný, Praštiak (46. Legerský, 90. Kubek), Lauko (65. Koštial), Repček, Herčut (81. Ilavský), Kreva, Golis (77. Moravčík), M. Perašin.
MAKOV: Kňazovič – Ometák, Jakubec, Kohút, Králik, Janita, Martinka, Štefanec, Tasič, Militao Silva (55. Křenek), De Jesus Domiciano.

Ostatné výsledky 3. kola: Stráňavy – Žabokreky 5:2, Bánová – Rosina 2:1, zápasy Tvrdošín – Staškov, Dolný Kubín – Diviaky, Terchová – Belá-Dulice, Trstená – Bytča boli odložené pre nespôsobilý terén.

V. liga

Zborov nad Bystricou – Skalité 0:2 (0:0)

Duel v Zborove nad Bystricou priniesol priemerný futbal. Po väčšinu času sa hral medzišestnástkový futbal bez výraznejších šancí. Hostia však po obrátke využili dve zo štyroch svojich príležitostí, keď sa v priebehu troch minút presadil František Mudrík a Juraj Krčmárik. Domáca Snaha, naopak, ani jednu z dvoch sľubných šancí nepremenila, a tak zaslúžene bodovali naplno hostia zo Skalitého.

Góly: 53. F. Mudrík, 55. Krčmárik. ŽK: Martinec, Bros – Čanecký, Špilák, Kotschy. Rozhodoval Calík, 200 divákov.
ZBOROV: Šustek – Ďugel (60. Bros), Mešťanik, Černošek, J. Tvrdý, Čičala, Podmanický, Martinec, Kocifaj, P. Tvrdý (65. Fedor), Rusnák.
SKALITÉ: Kavčák – E. Petrák, M. Špilák (83. Laš), Čanecký, R. Špilák, F. Mudrík, Gavenčiak, Borovička, Ľuptovec (77. Šurhaňák), Krčmárik (90. Horečný), Holák (65. Kotschy).

Vysoká nad Kysucou – Rajec 6:0 (2:0)

Eufória vo Vysokej nad Kysucou pokračuje. Domáci si v úvode zápasu vypracovali dve šance, po ktorých prišli dve veľmi sporné situácie v pokutovom území Rajca, no arbiter na biely bod neukázal. Domáci pokračovali v peknom kombinačnom futbale, hostia mali, naopak, výškovú prevahu a sporadicky tak hrozili po centrovaných loptách. Boli to však domáci, ktorí diktovali tempo hry. Do polčasu sa presadili vďaka gólom L. Putoríka a J. Pavlicu, no rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší, keby domáci futbalisti využili ďalšie tutovky. Aj po obrátke bol Spartak lepším mužstvom. Pridal ďalšie tri góly a zaslúžene vyhral 6:0. Hetrikom sa prezentoval Ján Pavlica.

Góly: 32. L. Putorík, 43., 62., 74. J. Pavlica, 59. M. Pavlica, 87. Kazík. ŽK: Červenec – Maroš Miko. Rozhodoval Pleva, 130 divákov.
VYSOKÁ: Švík – M. Pavlica, Barčák, Červenec (65. Kazík), Planeta, Nekoranec (74. M. Janita), L. Putorík, P. Putorík (85. Voštinák), J. Pavlica (78. Bongilaj), J. Putorík, K. Kovalík (81. L. Kovalík).
RAJEC: Fraštia – Sudor (48. Mazák), Michal Miko, Hájek, Maroš Miko, Rybár (75. Dubeň), Hollý, Korda (66. Osika), Person, Panák, Jeťko.

Čierne – Turzovka 3:1 (0:0)

V kysuckom derby sa v Čiernom predstavil ambiciózny nováčik. Ani dobrý výkon Turzovčanom nestačil na perfektných domácich futbalistov. Tí pokračovali v spoľahlivom a víťaznom ťažení aj do tretice. V prvom polčase aj napriek viacerým gólovým šanciam domáci neskórovali, no po pekných akciách rozhodli v druhom dejstve v rozmedzí 61. a 73. minúty tromi gólmi do siete Niníka. Hostia korigovali v závere stretnutia zásluhou Šmahajčíka.

Góly: 61. Birtus, 71. Strapáč, 73. Baláž – 90. Šmahajčík. ŽK: Dirgas, J. Malík – F. Bytčánek, Bibora. Rozhodoval Števček, 180 divákov.
ČIERNE: Podolák – Benko, Dirgas, Strapáč, Jaroš, Staňo, Jurčík (60. F. Malík), J. Malík (70. Šulgan), Unzeitig (55. Birtus), T. Časnocha, Baláž.
TURZOVKA: Niník – Povinec (80. M. Rovňaník), Hrčka, F. Bytčánek, Bibora, Blažek (68. Zatkuliak), Ciesarík, Šmahajčík, P. Rovňaník, Horčičák (46. Slíž), Kašjak.

Rudinská – Predmier 3:3 (1:1)

Zápas začal zaujímavo, po veľkých šanciach v úvode na oboch stranách sa ale skóre nemenilo. Otvárací gól strelil zblízka Rado Buček, na čo hostia odpovedali rýchlym protiútokom a vyrovnaním na 1:1. V druhom polčase šli domáci do dvojgólového vedenia, čo ich zrejme uspokojilo a skúsený súper trestal. Škoda dvojgólového náskoku, v zápase sa tak body nakoniec delili.

Góly: 31., 73. R. Buček, 51. L. Luciak – 37. R. Bačík, 76. P. Pobijak, 86. J. Buček. ŽK: R. Malíček – M. Pobijak, Klus. Rozhodoval Valíček, 100 divákov.
RUDINSKÁ: Saga – D. Čičala, Králik (65. Blaha), J. Buček, R. Malíček, M. Luciak (70. J. Čičala), M. Malíček, L. Luciak (79. Čupa), Ondrúšek (88. Pilát), Zaťovič, R. Buček.
PREDMIER: Fazlic (2. Pistovčák) – M. Pobijak, Súkeník, Tomaník, R. Bačík, Klus, Husár, A. Pobijak, P. Pobijak, Bajza, Novák.

Ostatné výsledky 3. kola: Višňové – Belá 3:0, Štiavnik Varín 3:2, Strečno – Rajecké Teplice-Konská (zápas bol odložený kvôli nespôsobilému terénu).

1. Čierne 3 3 0 0 10:3 9
2. Vysoká 3 2 1 0 13:2 7
3. Skalité 3 2 0 1 8:5 6
4. Turzovka 3 1 1 1 11:6 4
5. R. T.-Konská 2 1 1 0 6:1 4
6. Višňové 3 1 1 1 6:4 4
7. Štiavnik 3 1 1 1 4:10 4
8. Varín 3 1 0 2 7:9 3