V prvý deň sa táborníci vydali s tetami knihovníčkami do Trenčína, kde si na vlastné oči pozreli hrad so studňou lásky, opradenou krásnou legendou. Táborníkov zaujal aj klepec, ktorý si chceli takmer všetci vyskúšať. Tí menší, ktorí nedočiahli, sa radšej odfotili so sovičkou. Z vyhliadkovej veže sa zostúpilo do podhradia rovno do Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne a odtiaľ už viedla cesta do Sklárskeho skanzenu vo Valašskej Belej. Tam už čakal ujo sklár s rozpálenou sklárskou pecou a kúzlami zo skla, ktoré si deti mohli aj vyskúšať. A veruže aj skúšali.
V nasledujúci deň sa pokúsili mládežníci svoje zážitky spracovať nielen dramatizáciou povesti Omara a Fatimy, ale aj v tvorivých dielňach, kde si vyrábali obrovský hrad s obranným múrom. Preverili ho v posledný deň literárneho tábora, ktorý bol venovaný súťažiam pod názvom Historické olympijské hry.

Tretí deň Knihuľkovia prežili v čarovnom Banskobystrickom kraji návštevou rozprávkovej krajiny Habakuky, venovanej Pavlovi Dobšinskému a jeho príbehom. Keďže slniečko vydávalo zo seba všetku svoju silu, nasledovalo príjemné schladenie po náročnom výstupe v Harmaneckej jaskyni.
Predposledný deň sa odohrával na hrade Strečno a v jeho podhradí. Z návštevy hradu kroky smerovali do stredovekej dediny a odtiaľ po súboji s rezňom sa Knihuľkovia nechali unášať prúdom Váhu na pltiach s nezabudnuteľným výkladom pltníkov. Ako deti hodnotia tábor, sa iste netreba pýtať, keďže je o tábor skutočne veľký záujem. No ako hodnotia tohtoročný tábor knihovníčky Petra Gavenčiaková a Miroslava Barancová, sme sa opýtali bezprostredne po skončení 3. ročníka literárneho tábora Knihuľko: „Podujatie z verejných finančných prostriedkov podporil Fond na podporu umenia. Spolufinancovanie zabezpečil Žilinský samosprávny kraj. Vďaka tejto podpore sme mohli navštíviť miesta, ktoré by neboli dostupné pre každého. Tento ročník bol naozaj bohatý na zážitky, ktoré sme sa pokúšali prepojiť s literárnymi príbehmi, ako i učiť našich malých čitateľov Knihuľkov k vlastnému vyjadreniu, či už formou dramatizácie, alebo slohovania. Pevne dúfame, že nájdeme podporu aj budúci rok a budeme môcť realizovať väčšinu nápadov, ktoré už máme v hlave teraz.“
Autor: KK