Regionálny futbal: Zborov s víťazným hetrikom, na čele sú "Privarčákovci"

ŠK Čierne nenašlo v doterajšom priebehu sezóny žiadneho premožiteľa.

Snaha Zborov nad Bystricou strieľa gól do siete Višňového.Snaha Zborov nad Bystricou strieľa gól do siete Višňového. (Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

Skalité – Turzovka 4:1 (1:0)

Zápas sa začal z oboch strán opatrne. Domáci sa snažili streliť prvý gól. Podarilo sa im to v druhej časti prvého dejstva, keď sa v 29. minúte pekne uvoľnil Marek Kotschy a prízemnou strelou otvoril skóre zápasu – 1:0. Do polčasu mohlo Skalité zvýšiť, v čistej šanci pred brankárom sa ocitol Krčmárik, žiaľ, tutovku nepremenil. Po obrátke vsietilo Skalité rýchly gól na 2:0 Gavenčiakom. Hra sa následne upokojila, celkovo tento moment, paradoxne, pomohol hosťom z Turzovky. Hostia sa pustili do ofenzívy na čele s najlepším strelcom súťaže Šmahajčíkom a o zníženie sa v 60. minúte postaral Kašjak – 2:1. Na kopačkách Skalitého bolo po tomto momente cítiť nervozitu. Zverenci Vladislava Brisudu sa však otriasli, František Mudrík dostal domácich peknou hlavičkou opäť do dvojgólového vedenia a skóre druhým gólom v zápase uzavrel na 4:1 Gavenčiak. Ku cti hosťom slúži, že zápas sa hral v slušnom tempe bez zákerných faulov. Hostia hrali dobrý futbal, domáci však zvíťazili zaslúžene.

Góly: 29. Kotschy, 52., 77. Gavenčiak, 72. F. Mudrík – 60. Kašjak. ŽK: R. Špilák, F. Mudrík – Ciesarík, M. Rovňaník. Rozhodoval Pšenák, 300 divákov.
SKALITÉ: Kavčák – Petrák, Čanecký, R. Špilák, F. Mudrík, Borovička, Krčmárik (84. Holák), Mikula, Vaňovec (88. Horečný), Gavenčiak (81. Laš), Kotschy.
TURZOVKA: Timek – Povinec (81. P. Rovňaník), Roman, Zatkuliak (80. M. Rovňaník), Bytčanek, Ciesarík, Pavlík (67. Slíž), Horčičák, Hrčka (46. Blažek), Šmahajčík, Kašjak.

Prečítajte si tiež: JOMA Futsalová Žirafa Liga Čadca štartuje nový súťažný ročník Čítajte

Zborov nad Bystricou – Višňové 2:1 (1:1)

Obe mužstvá začali opatrne, ani domáci, ani hostia sa nehrnuli do útoku. Prvý gól videli diváci v 20. minúte, keď sa po hrubej chybe domácej obrany presadil hosťujúci Sventek – 0:1. Zborov nad Bystricou chcel vyrovnať a podarilo sa mu to v 37. minúte. Z priameho kopu sa nádherne trafil Grajciar, brankár Kmecík sa ani nepohol – 1:1.

Druhý polčas bol opäť vyrovnaný. Ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať a stratiť body v tomto stretnutí. Na radosť 150 fanúšikov sa víťazný gól podarilo vsietiť domácemu Rusnákovi – 2:1, ktorý v 84. minúte rozhodol o trojbodovom zisku pre Snahu. Zborov nad Bystricou tak vyhral už tretí zápas za sebou.

Góly: 37. Grajciar, 84. Rusnák – 20. Sventek. ŽK: Mihalda (ZBOROV). Rozhodoval Pleva, 150 divákov.
ZBOROV: Šustek – Mihalda, Ďugel (90. Jantoš), J. Tvrdý, Grajciar, Podmanický (66. Kubla), Martinec, Kocifaj, Rusnák, Štrba (76. Čičala), P. Tvrdý (9. Mešťaník).
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Minarčík, Kočiš, Laš, Ondák, Ťažký, Povinec, Majtanik, Papajčík, Sventek, Turský.

Vysoká nad Kysucou – Strečno 2:3 (1:0)

Vo Vysokej nad Kysucou sa hral zápas viac-menej na jednu bránu. Domáci hostí tlačili a bolo len otázkou času, kedy otvoria skóre. V 16. minúte sa to podarilo Planetovi – 1:0. Paradoxne, ďalšie góly strieľalo Strečno. Hostia si vypracovali štyri šance, z ktorých tri premenili a vyškolili tak domáci Spartak z efektivity. Vysoká, naopak, z ôsmich tutoviek dokázala spolu streliť len dva góly, o ten druhý, znamenajúci úpravu skóre na 2:3, sa postaral druhým gólom v zápase Planeta. Strečno si tak z Kysúc odviezlo plný počet bodov.

Góly: 16., 90. Planeta – 46. Melo, 57. P. Beháň, 81. Oberta. ŽK: M. Pavlica – M. Beháň, Oberta, Mazák. Rozhodoval Calík, 50 divákov.
VYSOKÁ: Švík – P. Barčák, J. Putorík, K. Kovalík, M. Pavlica, Nekoranec, Červenec, Planeta, L. Putorík (78. Kazík), P. Putorík, J. Pavlica (83. Bongilaj).
STREČNO: Bukovinský – M. Beháň, P. Beháň, Barošinec, Bičan (55. Syrovatka), Oberta, J. Beháň, Ilovský (73. Mazák), Melo, Kán (66. F. Beháň), Samec.

Rajecké Teplice-Konská – Čierne 1:2 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase nováčik odvážne vzdoroval lídrovi tabuľky. Góly začali padať až v závere zápasu. V 75. minúte sa presadil Baláž a poslal Čierne do vedenia. O päť minút však prekonal Podoláka Jakubec a začínalo sa odznova. Šťastie sa nakoniec priklonilo k hosťom, keď víťazný gól strelil Baláž a zabezpečil tak hosťom cennú výhru.

Góly: 80. Jakubec – 75. a 88. Baláž. Rozhodoval Škvarek, 150 divákov. ŽK: Blahuta, Labuda.
R. TEPLICE: Šustek – Blahuta, Seko, Ganišin, Švábik, Knapec (80. Šimkulič), Jakubec, Padala, Jamečný (72. Kováčik), Král, Labuda.
ČIERNE: Podolák – Benko, Dirgas, Strapáč, Jaroš, Malík J. (20. Unzetig), Malík F. (69. Cyprich), Staňo (63. Válek), Časnocha (85. Jurčík), Birtus, Baláž.

Belá – Rudinská 2:1 (2:0)

Belá zaznamenala v súboji proti Rudinskej výborný úvod zápasu. Najskôr si hosťujúca obrana nepostrážila Žingoru a ten poslal domácich do vedenia. O dvanásť minút sa presadila aj letná posila Martin Holák. Po zmene strán sa Rudinskej podarilo znížiť Luciakom, ale vyrovnať sa hosťom už nepodarilo.

Góly: 4. Žingora, 16. Holák – 58. Luciak. Rozhodoval Močiliak, 120 divákov. ŽK: Krška – Malík, Zaťovič, Gašinec.
BELÁ: Tichák – Holák (52. Hýll), Gapa, Macho, Špirka, Šipčiak, Laščiak, Krška (84. Vrábel), Čepela, Melišík, Žingora (78. Ďurčan).
RUDINSKÁ: Gašinec – Králik (34. Čičala), Malíček R., Malíček M., Malík, Zaťovič, Buček, Čupa, Lisko, Luciak, Saga (72. Pilát).

Ostatné výsledky 6. kola: Rajec – Štiavnik 3:0, Varín – Predmier 1:0.

1. Čierne 6 5 1 0 18:7 16
2. Skalité 6 4 0 2 16:9 12
3. Vysoká 6 3 1 2 18:9 10
4. Turzovka 6 3 1 2 21:13 10
5. Varín 6 3 1 2 13:13 10