Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Florbalistky zviedli na úvod dramatické zápasy

Dievčatá MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto odohrali cez víkend prvé zápasy v ženskej florbalovej extralige.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto - FBC Predator Sabinov.(Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Predator Sabinov 6:7 (1:2; 3:1; 2:4)

V úvodnom vystúpení sezóny privítali Kysučanky dievčatá zo Sabinova. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Diváci čakali na prvý gól do 9. minúty, kedy sa presadila Šlopková. Sabinov však vyrovnal, keď Hlavatú prekvapila nahodená loptička Majtánovej. Východniarky udreli po druhýkrát v 20. minúte, gól do šatne strelila Cupraková – 1:2. Od druhej tretiny mali jasne navrch domáce hráčky. Boli florbalovejšie, snažili sa kombinovať a gólmi Chupekovej sa dostali do vedenia 3:2. Zverenky Michala Vlčeka aj naďalej svoje súperky tlačili a vypracovali si náskok 6:4.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Devils s ďalším jednoznačným víťazstvom

V závere sa však ukázala skúsenosť hosťujúceho družstva. Sabinov vyčkával a udieral z brejkov. Postupne vyrovnal na 6:6 a záver tak bol veľmi dramatický. V 59. minúte o všetkom rozhodla Robová, Sabinov si tak z Kysúc odviezol plný počet bodov.

Michal Vlček, tréner MKŠS FBK KNM: „Myslím si, že sme boli florbalovejší, no na strane Sabinova boli zas skúsenosti, hrali navyše veľmi tvrdo. V záverečnej tretine sme viedli o dva góly, no tam sa ukázala nevyspelosť nášho tímu. Chýbal tam asi ešte jeden taký upokojujúci gól. Navyše sme si vzadu neustrážili jednu hráčku, mali sme viac brániť za toho stavu 6:4. Takže, to je tá neskúsenosť, tá správa, kým sa odo mňa z lavičky dostane na ihrisko, niekedy to proste ešte trvá. Napriek tomu, máme veľmi mladý tím, ešte mladší káder ako pred rokom, takže s výkonom som veľmi spokojný. Celkovo to bude ťažká sezóna. Verím, že sa dostaneme do play off a tam predvedieme výborné výkony ako pred rokom.“

Ulrika Duľová, kapitánka FBC Predator Sabinov: „Bol to pre nás určite náročný súper. Išli sme tu s takou malou dušičkou, no nakoniec sme vyhrali. Diváci videli do samého konca napínavý zápas, oba tímy sa snažili, miestami to bolo trošku drsné. Zvíťazili sme a sme rady, že si od súpera odnášame body.“

Góly: 9. Šlopková, 22., 25. Chupéková, 34., 41. Žideková, 48. Záteková – 10. Majtánová, 20., 33., 50., 54. Cupraková, 59. Robová.
KNM: Hlavatá – Škvrndová, Kubištová, Mlíchová, Pudišová, Tomová, Gašincová, Svrčková, Martinčeková, Záteková, Šlopková, Žideková, Faktorová.
SABINOV: Hromádková, Mišková, Pastyrčáková, Sabolíková, Majtánová, Cupraková, Stašová, Hrabčáková, Cifrová, Robová, Duľová.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Fbk Kométa Spišská Nová Ves 4:3 (1:3; 2:0; 0:0; 1:0pp)

V nedeľňajšom súboji si domáce hráčky zmerali sily so Spišskou Novou Vsou. Úvod zápasu zvládla lepšie Kométa, keď už v 6. minúte viedla 2:0. V 10. minúte však znížila Žideková, no ďalšie slovo mal opäť hosťujúci celok, ktorý opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Od tohto momentu však domáce hráčky zabrali a v priebehu druhej tretiny vyrovnali na 3:3.

Záverečná časť hry rozuzlenie nepriniesla, a tak sa muselo rozhodovať v predĺžení. V ňom na radosť domácich fanúšikov strelila víťazný gól Žideková a Kysucké Nové Mesto si tak pripísalo prvé dva body v sezóne.

Góly: 10., 61. Žideková, 21. Gašincová, 30. Svrčková – 3. Grossová, 6. Adamcová, 17. Marcinková.
KNM: Hlavatá – Pudišová, Žideková, Tomová, Záteková, Gašincová, Svrčková, Martinčeková, Šlopková, Kubištová, Faktorová, Mlíchová, Škvrndová.
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Adamcová, Vartovníková, Vospáleková, Kocúrová, Olekšáková, Becková, Grossová, Marcinková, Bajtošová, Hanuščinová, Hlebová.

1. ŠK 98 Pruské 2 2 0 0 0 25:4 6
2. NTS FK - ZŠ Nemšová 2 2 0 0 0 24:5 6
3. FBK Tvrdošín 2 1 1 0 0 15:9 5
4. iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 1 1 0 0 0 9:3 3
5. FBC Predator Sabinov 2 1 0 0 1 10:14 3
6. MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 2 0 1 0 1 10:10 2