Oblastný futbal: V Podvysokej rozhodol Šinal, Jozef Roman sa blysol hetrikom

Pre nespôsobilý terén sa odohrali cez víkend len dva zápasy.

TJ Slovan Podvysoká.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. liga

Podvysoká – Radoľa 3:2 (1:1)

Už v úvode stretnutia šli domáci do vedenia, keď sa po štandardnej situácii tešil Slúka – 1:0. Domáci sa však z výsledku netešili dlho, v 39. minúte vyrovnal Poláček a do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu. Druhý polčas mal rovnaký gólový scenár. Domáca Podvysoká šla do vedenia 2:1 po góle Babiša, hostia však v 81. minúte vyrovnali zásluhou Marčana. V 88. minúte však víťazstvo pre Podvysokú vybojoval Šinal, a tak domáci po dramatickom závere zvíťazili nad Radoľou tesne 3:2.

Góly: 9. Slúka, 66. Babiš, 88. Šinal – 29. Poláček, 81. Marčan. ŽK: Frolo – Kováč, S. Žubor, Marčan, Kotrč, ČK: 90. P. Žúbor (RADOĽA). Rrozhodoval Nekoranec, 100 divákov.
PODVYSOKÁ: Koniar – Gembiczki, Sabela, Frolo, Slíž, Slúka, Poláček, Šinal, Bbaiš, M. Bytčánek (66. Palica), Krnáč (78. O. Bytčanek).
RADOĽA: Kotrč – P. Vnuk, Šuták, I. Vnuk, S. Žubor, Poláček, Kováč, Marčan, Macúš (75. P. Žúbor), Kočiš, Valík.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Diviaky zanechali na ihrisku v Horelici doslova spúšť

Korňa – Olešná 5:0 (2:0)

Pre nespôsobilý terén sa zápas odohral v miestnej hale. Hneď na začiatku zápasu mali domáci dve tutové príležitosti z kopačky Michalíčka, tomu to však vyšlo až do tretice vyšlo a v 11. minúte sa tešil z gólu na 1:0. Hostia však mali tiež výbornú príležitosť na skórovanie, keď sa rútili sami na brankára. Dička však svoj tím podržal. V prvom polčase mali ešte domáci viacero šancí, jednu z nich využil Roman a bolo 2:0.
V druhom polčase domáci jednoznačne dominovali a zápas bol v ich réžii. Hráči Korne pridali ďalšie góly a zvíťazili vysoko 5:0. Výborný výkon podal aj brankár domácich Dička, hostia napriek nepriaznivému výsledku podali sympatický výkon.

Góly: 11. Michalíček, 39., 53., 85. Roman, 80. Kašpar. ŽK: Kubiš, Maroš (OLEŠNÁ). Rozhodoval Špalek, 60 divákov.
KORŇA: Dička (85. Hrtús) – Mir. Srniček (80. Tabaček), Korček, Roman, Mich. Srníček (77. Baričák), Michalíček, Hrtús, Kašpar, Zborovančík, Mich. Učník, Mir. Učník (82. Staník).
OLEŠNÁ: Slíž – Belko, Palica, Jaroš, Kubiš (75. Janíček), Krištiak (46. Kováčik), Šurík (46. Krenželok), Svitek, Mudrik, Marek Ferenčák, Marcel Ferenčák (75. Badžgoň).

Ostatné zápasy 8. kola Nesluša – Radôstka, Čadca B – Stará Bystrica, Oščadnica – Ochodnica a Vadičov – Nová Bystrica odložili pre nespôsobilý terén.

VII. liga

Pozn.: Oba zápasy piateho kola VII. ligy ObFZ Kysúc medzi Klubinou a Lodnom, Zákopčím a Snežnicou boli odložené pre nespôsobilý terén.