Nedeľa, 19. august, 2018 | Meniny má Lýdia

Regionálny futbal: Staškov strelil desať gólov, Skalité opäť víťazne!

Zverenci Pavla Staňa ovládli zápas vo Fiľakove, viacero zápasov sa opäť nehralo pre nespôsobilý terén.

TJ Slovan Skalité.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: ANDREA PAPŠOVÁ)

III. liga

Fiľakovo – Krásno nad Kysucou 0:3 (0:2)

Zverenci Pavla Staňa cestovali na horúcu pôdu Fiľakova. 350 divákov videlo gól už v 2. minúte, keď skóre otvoril Macura – 0:1. Ten istý hráč poslal hostí do dvojgólového vedenia krátko pred odchodom do kabín, keď premenil pokutový kop – 0:2. Domáci chceli po obrátke s výsledkom niečo urobiť, no Lastovicu sa im prekonať nepodarilo. Naopak, Boris zvýšil v 68. minúte už na 3:0 a hostia tak odchádzali z Fiľakova s plným bodovým ziskom.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: V Podvysokej rozhodol Šinal, Jozef Roman sa blysol hetrikom

Góly: 2., 44. (11 m) Macura, 68. Boris. ŽK: Živić, Borowski, Bari – Zátek. Rozhodoval Považan, 350 divákov.
FIĽAKOVO: Kostić – Živić, Mazur (77. Dedinský), Fajd, Rubint (46. Drozd), Kasza, Chibueze, Urbančok, Borowski, Juhász, Iboš (46. Bari).
KRÁSNO: Lastovica – Beniač, Boris (79. Zátek), Pagáč, Kopásek (46. Koleno), Sýkora, Gábor, Rajnoha (46. Novotný), Macura (80. Staňo), Harman (77. Greguš), Chupáč.

Ostatné výsledky 8. kola: Martin – Žarnovica 1:2, Rimavská Sobota – Banská Bystrica 1:3, Detva – Kalinovo 0:3, zápasy Čadca – Liptovský Hrádok, Námestovo – Liptovský Štiavnica, Nová Baňa – Teplička nad Váhom a Oravské Veselé – Lučenec sa nehralo pre nespôsobilý terén.

Staškov – Trstená 10:1 (7:0)

Staškov potreboval body ako soľ a tomu aj všetko podriadil. Tréner postavil výbornú ofenzívnu zostavu na čele s Gavlákom a Červencom. Hostia prišli na Staškov odhodlaní, ale už v 1. minúte ich zaskočil domáci Michalík, ktorý parádnou strelou k žrdi obstrelil Záhradníka – 1:0. Tlak staškovských futbalistov pokračoval aj v nasledujúcich minútach zápasu, kanonádu spustil Gavlák, ktorý strelil sedem gólov za celé stretnutie. Do polčasu sa gólom zaskvel ešte aj Lysík.

Celá deštrukcia hostí skončila v 32. minúte, keď už bol stav nezvratný v pomere 7:0 v prospech domácich.
Cez polčas Staškov prestriedal hráčov a zápas sa už len dohrával. Hostia aj napriek jasnému výsledku, v ktorom si Staškov snáď nevystrieľal všetky góly, podali bojovný výkon.

Góly: 1. Michalík, 6., 9., 12., 18., 32., 52., 85. Gavlák, 22. Lysík, 68. Kaličák – 61. Palider. ŽK: Sýkora, Kaličák – Ješš. Rozhodoval Legíň, 100 divákov.
STAŠKOV: Kapusniak – Baričák, Sýkora, Polka (50. Gracík), Martiník, Lysík, Gavlák, Furdan, Michalík, Červenec (46. Brezina), Kaličák (77. Gottwald).

Ostatné výsledky 8. kola: Ružomberok B – Žabokreky 1:0, Diviaky – Rosina 0:1, Belá-Dulice – Bytča 4:2, Závažná Poruba – Dolný Kubín 1:1, Tvrdošín – Terchová 4:2, zápasy Kysucké Nové Mesto – Stráňavy a Makov – Bánová odložili pre nespôsobilý terén.

Vysoká nad Kysucou – Štiavnik 2:3 (0:1)

Vo Vysokej boli favoritom domáci, no skóre otvorili hostia v 28. minúte, keď sa presadil Fujaček. V ďalšom priebehu hry góly dlho nepadali, o zápase rozhodol divoký záver stretnutia. Obe mužstvá v ňom strelili po dva góly, a tak sa z plného bodového zisku tešil Štiavnik.

Góly: 82. L. Putorík, 86. Planeta – 28. Fujaček, 84. Všelko, 90. Palko. ŽK: Nekoranec, Kovalík, J. Pavlica – Lulák, Možucha, Čiernik. ČK: M. Pavlica. Rozhodoval Močiliak, 100 divákov.
VYSOKÁ NAD KYSUCOU: Švík – M. Pavlica, Barčák, Červenec, Planeta, Nekoranec, L. Putorík, Jančík, P. Putorík, J. Putorík, Kovalík (46. J. Pavlica).

Skalité – Varín 3:1 (0:0)

Na dobre pripravenom teréne po dlhotrvajúcich dažďoch chceli obe mužstvá hrať ofenzívny futbal. V prvých minútach stretnutia domáci robili veľké chyby, z ktorých však hostia nič nevyťažili. Po úvodných desiatich minútach domáci prevzali iniciatívu, do polčasu si vypracovali štyri vyložené šance, ktoré však trestuhodne zahodili.

Do druhého polčasu nastupovali domáci s odhodlaním zápas zvrátiť na svoju stranu, čo sa im aj podarilo, keď sa dvoma gólmi presadil kapitán domácich Mudrík a upokojujúci gól pridal Kotschy. Hosťom sa z ojedinelej šance po faule na ich útočníka podarilo upraviť stav na 3:1. Domáci futbalisti si do konca zápasu vypracovali ešte štyri šance, ktoré však ostali nepremenené.

Góly: 55., 66. Mudrík, 72. Kotschy – 85. Repáň. ŽK: Bielik, Ferjanec (Varín). Rozhodoval Majerčík, 150 divákov.
SKALITÉ: Kavčák – Čanecký, R. Špilák (46. Krčmárik), Mudrík (90. Horečný), Borovička, Mikula, Vaňovec, Gavenčiak (75. M. Špilák), Kotschy (79. Laš), Lušňák, M. Serafín (61. A. Serafín).

Zborov nad Bystricou – Čierne 2:2 (0:1)

Prvý polčas boli domáci lepším tímom, no keď nevyužili tri čisté príležitosti, súper ich v 17. minúte potrestal a dostal sa do jednogólového vedenia. V druhom polčase domáci zmenili herný systém, čo sa im vyplatilo a vyrovnali na 1:1. Súperovi sa vyčkávajúca taktika vyplácala a už v 75. minúte sa opäť dostal do vedenia gólom Birtusa. Zborovčania vrhli ku koncu zápasu všetky sily do útoku, z čoho profitovali druhým gólom J. Tvrdého. Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza.

Góly: 52., 90. J. Tvrdý – 17. Krenželák, 75. Birtus. ŽK: Štrba, J. Tvrdý – J. Malík. Rozhodoval Uhorskai, 153 divákov.
ZBOROV NAD BYSTRICOU: Šustek – Mihalda, Štrba, J. Tvrdý, Grajciar, Martinec (64. Podmanický), Kocifaj, Rusnák, Kubla, P. Tvrdý, Neveďal (46. Čičala, 72. Jantoš).
ČIERNE: Krišica – Benko, Strapáč, F. Malík (73. Švancár), J. Malík, Jaroš, M. Časnocha, Birtus, Krenželák (82. Padych), Baláž, T. Časnocha.

Rajec – Rudinská 4:1 (2:1)

Rudinská potrebuje body ako soľ, no v nedeľu cestovala na pôdu favorita z Rajca. Do vedenie šli prekvapujúco hostia, v 27. minúte otvoril skóre J. Buček. To bolo však zo strany Rudinskej všetko, domáci strelili štyri góly a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 29., 36. Korda, 64., 82. Rybár – 27. J. Buček. ŽK: Ligas – Ondrúšek, R. Čupa. Rozhodoval Švec, 100 divákov.
RUDINSKÁ: Gašinec – M. Malíček, P. Čupa, Š. Malík, M. Luciak, J. Buček (46. R. Malíček), L. Luciak, Ondrúšek (84. Grešák), R. Buček, Zaťovič, Lisko (46. R. Čupa).

Ostatné výsledky 8. kola: Rajecké Teplice-Konská – Predmier 4:2, Strečno – Višňové 1:0, Belá – Turzovka, odložené pre nespôsobilý terén.

1. Čierne 8 5 2 1 21:12 17
2. Rajec 8 5 1 2 19:15 16
3. Skalité 7 5 0 2 19:10 15
4. Strečno 7 4 1 2 14:15 13
5. Turzovka 6 3 1 2 21:13 10
6. Vysoká 7 3 1 3 20:12 10
7. R.T.-Konská 7 3 1 3 15:12 10
8. Varín 7 3 1 3 14:16 10