Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Oblastný futbal: Nervózny zápas v Oščadnici rozhodol Šulgan

Súboj Oščadnice s Čadcou B poznačili incidenty hráčov s rozhodcami, za čo boli udelené dve červené karty.

Aj po zápase bola v Oščadnici dusná atmosféra.(Zdroj: FACEBOOK)

VI. liga

Nesluša – Stará Bystrica 3:1 (2:1)

Starej Bystrici sa v tejto sezóne príliš nedarí a určite si chceli v Nesluši napraviť chuť. Domáci ich však už v úvode schladili dvoma gólmi, reagovať na ne dokázali hostia len čiastočne, v 20. minúte znížili na rozdiel jedného gólu Fujakom. V ďalšom priebehu zápasu už hostia viac nedokázali, naopak, domáci v 88. minúte potvrdili svoju výhru gólom Kubalu.

Góly: 13. Holeščák, 18. Vlček, 88. Kubala – 20. Fujak. ŽK: Šidlo (STARÁ BYSTRICA). Rozhodoval Špalek, 40 divákov.
NESLUŠA: Helt – Kopásek, L. Janec, Buček, Židek, Šlapka, Minár, Vlček (80. Janáč), T. Janec (61. Kubala), Holeščák (64. Repák), Macejko (68. Kloták).
STARÁ BYSTRICA: Jurkovič – A. Kulas, Šidlo, Kadáš, Budoš, Hulák, Halvoník, M. Kulas, Šustek, Fujak, Šumský.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Derby skončilo remízou, štvrtoligisti doma excelovali

Oščadnica – Čadca B 3:2 (1:2)

Nervózny a vyrovnaný zápas sa hral v Oščadnici. Hneď v úvode sa do vedenia dostali hostia zásluhou Kurica – 0:1. Domáci vyrovnali až v 42. minúte, keď sa presadil Šulgan – 1:1. Horelica však pohotovo zareagovala a Šimanica tesne pred prestávkou poslal hostí opäť do vedenia – 1:2. V druhom polčase narastala nervozita a prichádzali incidenty hráčov s rozhodcom. V 65. minúte Belák nakopol loptu do rozhodcu, za čo videl červenú kartu. Následne sa však jeho spoluhráčom podarilo vyrovnať, na 2:2 dával M. Gavlák. Trpký koniec priniesol Horelici odpískaný pokutový kop v 89. minúte, ktorý domáci bez váhania premenili – 3:2. Frustrovaný hráč hostí Pavol Polaček v samom závere kopol plnou silou loptu do asistenta rozhodcu po vzore protihráča Beláka, za čo videl takisto červenú kartu.

Góly: 42., 89. (11 m) Šulgan, 69. Gavlák – 2. Kuric, 45. Šimanica. ŽK: Franček, Vaštík, Graňa – Lokša, Šimanica, Choluj, Kopečný, Švík, ČK: 65. Belák – 90. Polaček. Rozhodoval Ondreáš, 100 divákov.
OŠČADNICA: Sedlák – Štetina (46. Graňa), Vaštík, Lušňák, Poláček, Bacula (53. Gončár), Belák, Franček, Kučák, Gavlák, Šulgan.
ČADCA B: Kopečný – Kuric, Choluj, Kavuliak, Vessa (63. Švík), Šimanica (80. Grečmal), Štens (90. Belák), Laš (85. Lušňák), Polače, Kopačka, Lokša.

Raková – Ochodnica 5:0 (1:0)

Prvý polčas sa hral na Rakovej pekný futbal. Domáci sa zaslúžene ujali vedenia v 16. minúte Bednárikom. Hostia hrozili iba z ojedinelých protiútokov. Domáci v druhom polčase spresnili hru a kombinačnou hrou sa dostávali do šancí, skórovali ešte štyrikrát a zaslúžene zvíťazili nad Ochodnicou 5:0.

Góly: 16. Bednárik, 50. Lutera, 56. Kajánek, 82. Krištofík, 84. Turiak. ŽK: Čačurák – Mokáň. Rozhodoval Halfar, 100 divákov.
RAKOVÁ: Kotuľa – Gulčík (70. Bednárik), Kajánek, Lutera, Rafaj (58. Šimurda), Krištofík, Bednárik (80. Turiak), Guži (85. Vyšlan), Čačurák, Roman, Elsner (85. Malík).
OCHODNICA: Olejko – Surovčák, J. Slivka, Tvaružek, Piják (58. Holka), Kašaj, Gašinec, Škorík, Tarana, Mokáň, D. Slivka (55. Mikloš).

Korňa – Radôstka 5:1 (2:1)

V Korni sa hral zápas na veľmi ťažkom teréne, ihrisko bolo dosť premočené, z čoho plynuli chyby a nepresné prihrávky. Hostia šli do vedenia v 16. minúte po nedorozumení a chybe domáceho stopéra s brankárom, skóre otvoril Boris – 0:1.
Potom začali hrať domáci, do polčasu otočili nepriaznivý stav stretnutia a po prestávke navýšili svoj náskok a zaslúžene zvíťazili 5:1.
Domáci aj hostia sa snažili hrať pekný futbal, ale terén urobil svoje. Napriek tomu diváci videli pekný zápas a zaslúženú výhru 5:1. Korňa je tak na druhom mieste v šiestoligovej tabuľke, keď na lídra súťaže z Oščadnice stráca len dva body.

Góly: 20. Michalíček, 36. Zborovančík, 54. Srníček, 56. Učník, 90. Hrtús – 16. Boris. ŽK: Korček (KORŇA). Rozhodoval Janec, 100 divákov.
KORŇA: Dička – Mir. Srniček (77. Baričák), Tabaček (66. Staník), Korček, Roman (46. Mir. Učník), Mich. Srníček (72. Veselka), Hrtús, Kašpar, Zborovančík, Mich. Učník (87. J. Učník)
RADÔSTKA: Škrobák – Poništ, Skaličan, Boris, Pilka, Kubala (46. Harnas), Jaššo (80. Špiriak), Strnadel, Lučan (68. Pilka), Mihalík, Labant (75. Košút).

Vadičov – Olešná 1:1 (0:1)

Prvý polčas boli o niečo lepši hostia. Tí sa aj dostali v 4. minúte do vedenia gólom Sviteka. Domáci nedokázali v prvom polčase gólovo odpovedať, tak sa šlo do kabín za stavu 0:1. Druhý polčas bol už vyrovnanejší, miestami domáci pritlačili súpera. V 80. minúte sa Vadičov dočkal a vyrovnávajúci gól strelil Madigár.

Góly: 80. Madigár – 4. Svitek. ŽK: Kubaščík, Gašpierik – Krištiak. Rozhodoval Drozd, 50 divákov.
VADIČOV: Brišš – Kubišta, Skrutek, Madigár, Zátorský, Ovčík, Orieščik, Minárik (18. Mečiak), Gašpierik (60. Zuziak), Kubaščík, Klučiarik (24. Koža).
OLEŠNÁ: Slíž – Palica, Kováčik, Jaroš, Kubiš, Krištiak, Svitek (77. Griga), Mudrik, Dadík, Marek Ferenčák, Marcel Ferenčák.

Zápas Nová Bystrica – Radoľa odložili pre nespôsobilý terén.

Dohrávky: Oščadnica – Ochodnica 9:0, Nová Bystrica – Podvysoká 5:0.

Snežnica – Lodno 1:3 (1:2)

Hostia skočili do zápasu výborne, už v 18. minúte viedli 0:2 po góloch Poništa a S. Ovečku. Domáci ešte v prvom polčase stihli korigovať na 1:2 zásluhou Mičiaka. Tesne po prestávke pridali hostia tretí gól, keď sa opäť presadil Poništ. Potom sa už len zápas dohrával a skóre sa už nemenilo. Lodnu tak patrí v tabuľke druhé miesto o skóre za vedúcim Zákopčím, líder však má ešte jeden zápas k dobru. Snežnica je v tabuľke na treťom mieste, keď má za sebou beznádejne posledné mužstvo z Klubiny.

Góly: 34. Mičiak – 3., 46. Poništ, 18. S. Ovečka. Bez kariet. Rozhodoval Mindek, 42 divákov.
SNEŽNICA: Nikrmajer – Kopas, Remšík, Pijak, Horvát (48. Tomáš), Pápež, Harcek, Cvacho, Javorik (48. Beňadik), Majtán (34. Potočár), Mičiak (69. Šamaj).
LODNO: Bestvina – S. Ovečka, Kekely, P. Ovečka, Trnovec, Minár, Chupáč (79. Macho), Šamaj, Vajdik, Poništ, Chovanec.

Zápas Zákopčie – Klubina odložili pre nespôsobilý terén.

Dohrávky: Klubina – Lodno 2:5, Jurišta, Vojtuš – S. Ovečka, Kekely, P. Ovečka, Minár, Kavčiak. Zákopčie – Snežnica 9:3, Hažík 2, Adamčík, Cabúk, R. Švík, V. Zjavka, J. Švík, T. Zjavka, Gabriš – Pápež, Harcek, Beňadik.

1. Zákopčie 6 4 1 1 35:12 13
2. Lodno 7 4 1 2 25:17 13
3. Snežnica 7 3 0 4 24:27 9
4. Klubina 6 1 0 5 16:44 3

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov? Dá sa to aj na Slovensku
  2. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  3. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  4. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Lipu z Riečnice si vybral Jakubisko do svojho filmu

Medzi dvanástimi finalistami v súťaži Strom roka je aj lipa zo zátopovej obce Riečnica. Režisér Juraj Jakubisko ju použil ako dominantný symbol svojho filmu Sedím na konári a je mi dobre.

Pripravte sa na prízemné mrazy

V nasledujúcich dňoch sa môžu vyskytnúť prízemné mrazy.

Regionálny futbal: Čadca premrhala náskok, Makov opäť bodoval naplno

Futbalové súťaže pokračovali ďalšími zápasmi.

Bez elektriny je množstvo Kysučanov

Na strednom Slovensku spôsobil silný vietor v pondelok nadránom rozsiahlejšie výpadky elektrickej energie a bez prúdu je momentálne viac ako 12.000 odberných miest.