Oblastný futbal: Tatran nepremenil dve penalty, líder VII. ligy dostal osem gólov!

Cez víkend boli na programe ďalšie zápasy VI. a VII. ligy ObFZ Kysúc.

Oblasti vládnu futbalisti Oščadnice.Oblasti vládnu futbalisti Oščadnice. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: ARCHÍV M.G.)

VI. LIGA

Radoľa – Čadca B 4:0 (0:0)

Hostia nastúpili od začiatku o desiatich, ale zápas bol vcelku vyrovnaný, šance bolo vidieť na oboch stranách. Po prestávke mali prirodzene viac síl domáci. V 57. minúte prišli navyše hostia o ďalšieho hráča a dohrávali len deviati. V druhom polčase domáca Radoľa strelila štyri góly a zaknihovala dôležité víťazstvo.

Góly: 49. Poláček, 69. Mekyňa, 81. Poláček, 85. Kováč. ŽK: Šimanica, Choluj (ČADCA B), ČK: 57. Kuric (ČADCA B). Rozhodoval Brodňan, 100 divákov.
RADOĽA: Behúň – P. Vnuk, Šuták, I. Vnuk, Š. Vnuk, Poláček, Kováč, Marčan, Macúš (46. Mekyňa), Tóth (8. S. Žubor), Valík.
ČADCA B: Kopečný – Kuric, Choluj, Bugáň, L. Vessa, Šimanica, R. Vessa, Laš, Kopačka, Lokša.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Čadca prelomila negatívnu sériu, Čierne opäť na čele Čítajte

Olešná – Nová Bystrica 0:1 (0:0)

Hostia boli futbalovejší, avšak domáci sa nedali zahanbiť, bojovali a po brejkoch si vypracovali aj niekoľko šancí. V zápase však padol iba jediný gól, na smolu pre domácich to bolo do ich siete, a to až v 80. minúte, keď sa presadil Kováč.

Góly: 80. Kováč. ŽK: Dadík, Palica – Frančiak, Vidosavljević, Duban, M. Cáder. Rozhodoval Mikula, 60 divákov.
OLEŠNÁ: Slíž – Bocko, Palica, Kováčik, Jaroš, Kubiš, Palárik (80. Škuľavík), Svitek, Mudrik, Dadík, Marcel Ferenčák.
NOVÁ BYSTRICA: Poništ – M. Cáder, Džurný, P. Dubovický, Griga, Kováč, Držiak, Frančiak (75. Šadibol), Duban, Pavolko (85. J. Dubovický), Vidosavljević (88. B. Cáder).

Radôstka – Podvysoká 2:3 (0:2)

Hostia do zápasu vkročili výborne, do polčasu viedli na pôde Radôstky 2:0. V druhom polčase svoj náskok ešte zvýšili, keď sa z pokutového kopu presadil Šinal. Hostia sa však o výsledok ešte museli báť, pretože domáci zásluhou Fekulu v poslednej desaťminútovke znížili na 2:3. Viac gólov už domáci nedali a Podvysoká si tri body nakoniec ustrážila.

Góly: 82., 87. Fekula – 13. Tatarka, 37., 71. (11 m) Šinal. ŽK: Mihalík, Jaššo – Gembiczki. Rozhodoval Jantoš, 50 divákov.
RADÔSTKA: Škrobák – Kuric, Poništ (46. Lučan), Skaličan, J. Harnas, Mihalík, Fekula, Repka, Jaššo (77. M. Harnas), Strnadel (61. Pilka), Boris.
PODVYSOKÁ: Srníček – Gembiczki, Slíž, Slúka, Frolo, Babiš, Furdan, Krnáč (86. Bytčánek), Klago, Tatarka, Šinal.

Stará Bystrica – Raková 2:3 (2:2)

Veľmi zaujímavý zápas sa odohral v Starej Bystrici. Domácim sa podarilo rýchlo streliť dva úvodné góly a v 9. minúte viedli 2:0. Raková sa však zo studenej sprchy otriasla. V 21. minúte znižoval Lutera a v 38. minúte vyrovnával Krišofík. Hráči tak šli do šatní za nerozhodného stavu. Polom však nič nenechal na náhodu. V druhom polčase svoj obrat dokonal. V 55. minúte Tatarčiak dával už na konečných 2:3, keďže domáci tím s výsledkom nedokázal urobiť už nič.

Góly: 8. Kadáš, 9. Halvoník – 21. Lutera, 38. Krištofík, 55. Tatarčiak. ŽK: Fujak – Guži, Krištofík, Tatarčiak. Rozhodoval Trúchly, 50 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Jurkovič – Kadáš, Šustek, Kulas, Fujak, Drozd, Štrba, Hulák, Halvonik (50. Bros), Budoš (67. Halvoník), Šidlo.
RAKOVÁ: T. Kajánek – Majerík, Guži, Tatarčiak, Elsner, Lutera, Rafaj (58. Turiak), Krištofík, Čačurák, Bednárik, Malík (71. Vojvodík).

Ochodnica – Korňa 0:3 (0:2)

Domácim sa zatiaľ v súťaži príliš nedarí, naopak, hostia z Korne sú na tom dobre a bojujú o špicu tabuľky. Korňa šla do vedenia v úvode zápasu a v 18. minúte už viedla 0:2. Domáci sa gólovo presadiť nedokázali. Hostia napokon v druhom polčase pridali tretí gól a zvíťazili hladko 0:3.

Góly: 15., 68. Mich. Srníček, 18. Michalíček. ŽK: Kašaj, Židek – Mir. Učník, Michalíček. Rozhodoval Žák, 50 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák, J. Slivka, Tvaružek, Piják, Kašaj (78. Mikloš), Škorík (58. Vavrek), Tarana, D. Slivka (31. Turčák), Matejka, Źidek.
KORŇA: Dička – Mir. Srniček, Korček, Roman (64. Veselka), Mich. Srníček (80. Staník), Michalíček, Hrtús, Kašpar (73. Baričák), Zborovančík, Mich. Učník, Mir. Učník (70. Tabaček).

Oščadnica – Nesluša 1:0 (0:0)

Oščadnica vydrela tesné víťazstvo, o jediný gól sa postaral z pokutového kopu Vaštík. Bol to však v poradí tretí pokutový kop domácich v zápase. Prvý nepremenil v 16. minúte Šulgan, a v 47. minúte ho z bieleho bodu napodobnil Kučák. Do tretice to však domácim vyšlo. V 74. minúte sa hráči Oščadnice tešili z jediného gólu v zápase a tesnej výhry 1:0.

Góly: 74. (11 m) Vaštík. ŽK: Šulgan, Franček, Kučák – Helt, Janec, Holeščák. Rozhodoval Staškovan, 80 divákov.
OŠČADNICA: Sedlák – Štetina (85. Petrák), Vaštík, Gončár, Lušňák (80. Gera), Graňa, Poláček, Franček (90. Koza), Kučák, F. Fuňák (75. P. Fuňák), Šulgan.
NESLUŠA: Helt – Kopásek, T. Janec, Židek, Mečiak, Minár, Vlček, L. Janec, Holeščák, Kubala (67. Kloták).

Dohrávky: Čadca B – Stará Bystrica 1:0, Vadičov – Nová Bystrica 2:0.

Snežnica – Zákopčie 8:2 (4:2)

Divák, ktorý ma rád veľa gólov, by si určite prišiel na svoje v zápase Snežnice so Zákopčím. Výsledok skončil trošku netradične 8:2 pre domácich, i keď vzájomné zápasy týchto celkov v tohtoročnej súťaži vyznievali pre Zákopčie. To doma pred tromi týždňami porazilo práve Snežnicu vysoko 9:3. Snežnica im to však oplatila a prekvapivo zvíťazila. Zákopčie napriek vysokej prehre figuruje na prvej priečke v siedmoligovej tabuľke, Snežnica je na priebežnom treťom mieste, keď stráca na vedúce duo bod, no má odohraný o jeden zápas viac.

Góly: 5., 41., 68. Pápež, 12., 32. Harcek, 46. Mičiak, 60. Nikrmajer, 78. Cvacho – 26. Duraj, 37. Hažík. ŽK: Riško (ZÁKOPČIE). Rozhodoval Maják, 60 divákov.
SNEŽNICA: Gáper – Kopas, Remšík, Pijak, Pápež, Harcek, Mičiak (80. Šamaj), Bahna, Cvacho, Javorik, Nikrmajer (70. Beňadik).
ZÁKOPČIE: Rovňaník – Kľučka, Adamčík, Halfar (73. Kuffa), Riško, Hažík, J. Švík, V. Zjavka, T. Zjavka, Duraj, R. Švík (63. Gábriš).