Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Debakel potvrdil svoje kvality, FC2 Litre potrápili Juwe Bloky

Joma futsalová Žirafa liga Čadca mala na programe prvé kolo.

FC2 Litre.FC2 Litre. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

Hneď úvodné kolo ponúklo zápas minuloročného majstra s vicemajstrom. Úradujúci majster z FC Debakel ukázal, že aj tento rok si dal za cieľ víťazstvo v lige. Podzávoz v zápase s Tangom svojho súpera nešetril a nadelil mu desiatku. Za menšie prekvapenie možno označiť víťazstvo Trafa Kudlov nad Cargom po penaltách.

FC Debakel – Dufeksoft 6:4 (2:0)

Úvod zápasu bol plne v réžii Debakla, ktorý sa s chuťou a nasadením pustil do svojho súpera. Po 90 sekundách zápasu sa individuálne presadil Branislav Macura, ktorý sa elegantne obtočil okolo brániaceho hráča a nechytateľne zakončil ľavačkou k pravej tyči – 1:0. Tlak a nasadenie zo strany Debakla pokračovali ďalej, no mužstvo Dufeksoftu sa postupne dostávalo do hry a niektoré akcie mohli znamenať vyrovnanie. Prengel, Pavlík a Podmanický svoje príležitosti však nevyužili. A tak opäť zahrmelo na opačnej strane, keď Stano Marec, ktorý sa uvoľnil po peknej akcii popri autovej čiare, technicky obstrelil brankára Mravca a zvýšil v 15. minúte na 2:0 pre Debakel. Takýmto výsledkom skončil aj prvý polčas, aj keď treba priznať, že len niekoľko prekombinovaných akcií zo strany hráčov Debakla zabránilo tomu, aby bol rozdiel v skóre vyšší.

Prečítajte si tiež: Sen sa mení na realitu! Na Kysuciach sa bude hrať hokejová liga Čítajte

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hráčom Dufeksoftu, ktorí v 5. minúte po peknej akcii po osi Pavlík, Samuhel, Podmanický znížili na 1:2. Ubehlo však len 80 sekúnd a Debakel dokázal zásluhou Váleka opäť zvýšiť skóre na rozdiel dvoch gólov – 3:1. Hra mala v týchto momentoch spád, hralo sa veľmi ofenzívne a s nasadením na oboch stranách. V 11. minúte druhého dejstva sa po spolupráci s Jakubcom presadil Ondrušek a zvýšil na 4:1 pre Debakel. So šancami na úspech pre Dufeksoft to v tomto momente nevyzeralo vôbec dobre, ich hráčom dochádzali fyzické sily a mali čo robiť s ubránením rýchlych a fyzicky dobre disponovaných hráčov Debakla. V 14. minúte druhého polčasu skóroval Jakubec a rozdiel v prospech úradujúceho majstra bol už štvorgólový – 5:1. O necelú minútu sa však druhýkrát v zápase presadil najlepší strelec minulého ročníka Tomáš Podmanický a zavelil k ofenzíve zo strany Dufeksoftu – 2:5. O ďalšiu minútu už bol rozdiel v skóre len dvojgólový, keď sa opäť presadil Podmanický po spolupráci s Prengelom – 3:5. V tejto chvíli to vyzeralo na poriadnu drámu. K tej však nedošlo, pretože v 18. minúte druhého dejstva zabezpečil gólovú poistku pre Debakel ľavačkou Macura – 6:3. Kozmetickú úpravu skóre a zníženie na prijateľných 6:4 zabezpečil 4 minúty pred koncom Halfár.

Zápas bol veľmi kvalitný a mužstvá predviedli ofenzívne predstavenie, ktoré sa muselo divákom páčiť. Bol to zároveň veľmi korektný zápas, v ktorom bola udelená len jedna žltá karta. Debakel potvrdil predsezónne chýry o tom, že nemieni ustúpiť zo svojich pozícií a túži po ďalšom titule. Jeho hra mala myšlienku a potrebnú agresivitu v útoku aj v obrane. Pre všetky mužstvá v lige bude tento súper veľkou výzvou.

Góly: Macura 2, Marec, Válek, Ondrušek, Jakubec – Podmanický 3, Halfár. ŽK: Dufek (DUFEKSOFT).

Ostatné výsledky 1. kola: JPE TTT Podzávoz – FC Tango 10:2 (5:1), CA-Cargo – FC Trafo Kudlov 1:2 p.k. (1:0 –p.k. 8:9), SS Forza Lazio – Slovenský Orloj Stará Bystrica 4:3 (1:2), Juwe Bloky Čadca – FC2 Litre 4:3 (3:1).

Program 2. kola

V nedeľu 22.10. o 8. h: Dufeksoft – FC 2 Litre, o 9. h: Slovenský Orloj Stará Bystrica – CA-Cargo, o 10. h: Juwe Bloky – FC Debakel, o 11. h: Trafo Kudlov – FC Tango, o 12. h: SS Lazio – TTT Podzávoz.