Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Staršie žiačky s cenným víťazstvom, kadetky na favorita nestačili

Dievčatá TJ Lokomotíva Čadca odohrali v uplynulý víkend ďalšie zápasy.

Úspešný blok Barbary Jakubíkovej (11), v poli zľava Sabína Cholujová, Miriama Jurišová a Lenka Zemaníková (zo zápasu Čadca - L. Hrádok).Úspešný blok Barbary Jakubíkovej (11), v poli zľava Sabína Cholujová, Miriama Jurišová a Lenka Zemaníková (zo zápasu Čadca - L. Hrádok). (Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA ČADCA)

Oba zápasy rozhodoval tiebreak

Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca vycestovali v sobotu 14. októbra na svoj druhý zápas do Detvy. Domáci tím, minuloročný účastník I. triedy, si brúsil zuby na ďalšie víťazstvo v súťaži po úspechu v Považskej Bystrici spred týždňa. Čadčianky boli tiež namotivované víťazstvom z I. kola a pustili sa s chuťou do súpera.

Prvý set aj vplyvom dlhej cesty sa pre Čadcu nevyvíjal dobre. Chvíľu trvalo, kým hráčky TJ Lokomotíva začali prekonávať súperovu obranu. Po pár úspešných útokoch vyhrali prvý set v pomere 25:20 hráčky z Kysúc. Druhý set bol jednoznačnejší a po sérii dobrých podaní Čadčianky jednoznačne vyhrali 25:11. Tretí set mal byť jasnou záležitosťou Lokomotívy. Strata koncentrácie a zaváhanie v závere setu však podlomili sebavedomie hosťujúceho celku. Detva po víťazstve 25:23 znížila na 1:2. Čadca sa celý štvrtý set vracala do zápasu, Detva ho vyhrala 25:16 a bolo vyrovnané. Tiebreak už opäť mali v rukách Čadčianky a zaslúžene vyhrali 15:7 a prvý zápas celkovo v pomere 3:2.

Druhý zápas mal úplne opačné garde, keď to bola práve Čadca, kto musel doťahovať stratu dvoch setov. Lokomotíve sa podarilo zrovnať, ale stálo ich to veľa síl, ktoré im chýbali v tiebreaku. Po tesnom výsledku 15:13 patril druhý duel Detve. Čadca si tak zo stredného Slovenska odniesla jedno víťazstvo s pocitom, že mala určite na viac.

Privítali superfavorita

Kadetky sa v nedeľu stretli doma s družstvo z Liptovského Hrádku, minuloročným víťazom I. triedy. Čadca je v tejto súťaži nováčikom a proti súperovi bola jasným outsiderom. Hráčky však chceli dobrou hrou potešiť prítomných divákov. To sa dievčatám najmä v druhom zápase určite podarilo, predviedli množstvo pekných akcií v obrane i v útoku, za ktoré sa im dostalo aj potlesku. Súper bol lepší najmä na podaní a v útoku zaslúžene vyhral dvakrát 3:0.

Program

V sobotu 21. októbra o 10. hodine privítajú staršie žiačky dievčatá z Rimavskej Soboty, mladšie žiačky hostia v nedeľu 22. októbra o 9. hodine Liptovský Hrádok. Kadetky v nedeľu vycestujú do Zvolena.