Oblastný futbal: Oščadnica zaváhala, post lídra vystrieľal Korni Michalíček

Oblastné súťaže pokračovali cez víkend ďalšími zápasmi.

TJ Kysučan Korňa.TJ Kysučan Korňa. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RB)

VI. liga

Raková – Oščadnica 4:1 (2:1)

Domáci sa pustili do súpera už od 1. minúty, to malo za následok, že už v 20. minúte viedli gólmi Šimurdu a Rafaja 2:0. Hostia však po chybe domácej obrany dokázali znížiť, strelou z 20 metrov skóroval Šulgan – 2:1. Do druhého polčasu opäť nastúpil veľmi dobre domáci Polom a Lutera dával na dôležitých 3:1. Potom sa už zápas odohrával v strede ihriska. V 88. minúte pridal posledný presný zásah domácich Goralka strelou z 25 metrov, keď vymietol šibenicu Sedlákovej brány – 4:1. Polom tak doma porazil lídra tabuľky z Oščadnice rozdielom troch gólov.

Góly: 8. Šimurda, 20. Rafaj, 47. Lutera, 88. Goralka – 25. Šulgan. ŽK: Šimurda, Maľovaník – Štetina, Vaštík, Poláček. Rrozhodoval Janec, 80 divákov.
RAKOVÁ: T. Kajánek – Guži (74. Maľovaník), Tatarčiak, Elsner (87. Vyšlan), Lutera (89. Turiak), Rafaj (57. Bednárik), Krištofík, Čačurák, Gulčík, Roman, Šimurda (79. Goralka).
OŠČADNICA: Sedlák – Štetina (46. Fuňák), Vaštík, Lušňák, Graňa (63. Koza), Poláček, Franček, Kučák (76. Gončár), Šulgan (67. Gužík), Gavlák, Bacula.

Prečítajte si tiež: Rudolf „Kučo“ Kučák: K premene ma motivovalo moje svedomie a chuť žiť! Čítajte

Vadičov – Radôstka 4:1 (2:0)

Vo Vadičove sa hral bojovný zápas, tímy súperili aj s ťažkým terénom. Domáci však zvíťazili zaslúžene 4:1, v prvom polčase ešte nepremenili pokutový kop.

Góly: 21. Zátorský, 43., 53. Zuziak, 84. Madigár – 88. Repka. ŽK: Ochodničan, Madigár – Strnadel, J. Harnas. Rozhodoval Žák, 50 divákov.
VADIČOV: Brišš – Madigár, Zuziak, Zátorský, Orieščik, Ovčík (16. Mečiak), Gašpierik (87. Koža), Šalga (73. Remiš), Minárik, Klučiarik (70 Kubaščík), Ochodničan.
RADÔSTKA: Škrobák – J. Harnas, Skaličan, Boris, T. Pilka, Jaššo, Strnadel, Repka, Mihalík, P. Pilka (52. M. Harnas) Špiriak.

Korňa – Stará Bystrica 6:1 (2:0)

Domáci deklasovali Starú Bystricu v dobrej atmosfére a po veľmi dobrom výkone a nasadení 6:1. Hetrikom sa zaskvel Jozef Michalíček.

Góly: 10. Učník, 32., 62., 79. Michalíček, 61. Hrtús, 89. Kašpar – 87. Fujak. ŽK: Fujak (STARÁ BYSTRICA). Rozhodoval Maják, 100 divákov.
KORŇA: Dička – Mir. Srniček, Korček, Roman, Mich. Srníček, Michalíček, Hrtús, Kašpar, Veselka, Zborovančík, Učník.
STARÁ BYSTRICA: Jurkovič – A. Kulas, Fujak, Drozd, Hulák, Halvonik, Budoš, Šidlo, M. Kulas, Bros, Paulus.

Čadca B – Nesluša 2:0 (1:0)

Zápas Horelice s Neslušou sa kvôli zničenému ihrisku na Horelici odohral na hlavnom štadióne v Čadci. Domácim zmena prospela, pred prestávkou sa dostali do vedenia zásluhou Čečotku, ku ktorému sa po prestávke pridal Ihelka a spečatil výsledok na konečných 2:0. Viac gólov v zápase nepadlo.

Góly: 42. Čečotka, 52. Ihelka. Bez kariet. Rozhodoval Drozd, 50 divákov.
ČADCA B: Kopečný – Kavuliak, Švík, Choluj, L. Vessa, Lokša, Laš (78. Lušňák), R. Vessa, Šimanica (65. Grečmal), Čečotka, Ihelka (85. Bugáň)
NESLUŠA: Kloták – Kopásek, L. Janec (46. Repák), Tichý, Židek, Mečiak (75. Janáč), Minár, Vlček, T. Janec, Holeščák, Valjašek.

Radoľa – Olešná 3:2 (0:1)

Do zápasu lepšie vkročili hostia. Tí viedli v 10. minúte gólom Kováčika 0:1. Domáci začali strieľať góly až po prestávke. Kováč so Š. Vnukom strelili tri góly a otočili stav stretnutia. V 84. minúte zápasu Koniar znížili na 2:3, to však bolo zo strany hostí všetko. Radoľa vyhrala 3:2.

Góly: 47. Kováč, 52., 81. Š. Vnuk – 10. Kováčik, 84. Koniar. ŽK: Poláček, I. Vnuk – Palica. Rozhodoval Petrák, 50 divákov.
RADOĽA: P. Žúbor – P. Vnuk, Šuták, I. Vnuk, Š. Vnuk, S. Žubor, Poláček, Kováč, Mekyňa, Marčan, Kočiš (66. Radolský).
OLEŠNÁ: Slíž – Bocko, Palica, Kováčik, Jaroš, Kubiš, Šurík, Svitek, Mudrik, Dadík (71. Koniar), Ferenčák.

Podvysoká – Ochodnica, hostia na zápas nepricestovali.

Zákopčie – Lodno 2:4 (1:0)

Domáci podľahli doma Lodnu napriek tomu, že ešte po prvom polčase viedli 1:0. V druhom polčase však Lodno otočilo stav stretnutia. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať zásluhou Hažíka. Lodno však bolo naštartované a dvomi gólmi zlomilo súpera. Hrdinom Lodna sa stal Kopas, ktorý strelil v zápase tri góly.

Góly: 43., 68. Hažík – 48., 55., 69. Kopas, 82. Kekely. ŽK: Chovanec, Kopas (LODNO). Rozhodoval Fonš, 10 divákov.
ZÁKOPČIE: Rovňaník – Kľučka, Adamčík (70. T. Cabúk), Halfar, Riško, P. Cabúk (75. Kuffa), Hažík, Švík, V. Zjavka, T. Zjavka, Duraj ( 46. Gabriš).
LODNO: Bestvina – S. Ovečka, Kopas (87. Kavčiak), Poništ, Trnovec, Minár, Chovanec, Chupáč, Pavlík, Kekely, Šamaj.

Klubina – Snežnica 2:4 (1:2)

Klubina už v 7. minúte vyhrávala gólom Branislava Jurištu. Vedenie jej vydržalo polhodinu, v 37. minúte vyrovnával Pápež a ten istý hráč tesne pred polčasovým hvizdom strelil aj druhý gól pre svoje mužstvo – 1:2. Snežnica v druhom polčase pridala ďalšie dva góly, Klubina len jeden, a tak hostia vyhrali 4:2. Klubina je tak beznádejne posledná v tabuľke, Snežnica sa naťahuje o čelo s Radoľou a Zákopčím.

Góly: 7. B. Jurišta, 82. Kubičina – 37., 44. Pápež, 72. Cvacho, 85. Tomáš. ŽK: Tomčiak, B. Jurišta, Kubičina – Harcek, Nikrmajer, Majtán, Potočár, Tomáš. Rozhodoval Káčerík, 30 divákov.
KLUBINA: Ľ. Jurišta – Lipták, Vojtuš, Mesároš, A. Tomčiak, P. Tomčiak, Kubičina, B. Jurišta, Minár, Jantoš, Karcol.
SNEŽNICA: Nikrmajer – Remšík, Potočár, Majtán, Pápež, Harcek, Tomáš (86. Šamaj), Bahna, Cvacho, Javorík (78. Beňadik), Kopas.

1. Zákopčie 9 5 1 3 42:24 16
2. Lodno 8 5 1 2 29:19 16
3. Snežnica 9 5 0 4 36:31 15
4. Klubina 8 1 0 7 18:51 3