Regionálny futbal: Kysučanov strážil Zabavník, Krásno strelilo päť gólov

Regionálne súťaže pokračovali ďalšími zápasmi.

Miloš Kubala (v zelenom) strážený bývalým reprezentantom Radoslavom Zábavníkom.Miloš Kubala (v zelenom) strážený bývalým reprezentantom Radoslavom Zábavníkom. (Zdroj: MILAN ČIMBORA)
SkryťVypnúť reklamu

III. liga

Čadca – Fiľakovo 5:1 (1:1)

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, držali loptu a čoraz viac sa snažili ohrozovať bránu hostí. Čadca si z tlaku vypracovala niekoľko rohových kopov, no v zakončení nebola dôrazná. V 8. minúte videli diváci prvý gól. Po peknej kombinácii sklepol Šebík loptu Špilovi a ten krásne trafil z voleja spoza šestnástky „angličáka“. Domáci hráči sa uspokojili a hostia začali hroziť z brejkov. Najskôr si zachytal aj Hlava, ale následnú ľahkú stratu lopty v podaní domácich na šestnástke už Fiľakovo potrestalo. O vyrovnanie sa postaral Mazur – 1:1. Domáci mali ešte niekoľko pokusov, ktoré nedotiahli do konca.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Oščadnica zaváhala, post lídra vystrieľal Korni Michalíček Čítajte

Do druhého polčasu vstúpili domáci dobre a v priebehu niekoľkých minút rozhodli o zápase. Hneď po obrátke zrazili hostia center domáceho celku do vlastnej brány – 2:1. Potom dvakrát prihrával Šebík Polkovi, ktorý raz dával do prázdnej brány a druhýkrát obišiel brankára a Čadca viedla už 4:1. Na 5:1 uzavrel po prihrávke od Tlelku Zubka, ktorý prešprintoval obranu a svoj nájazd premenil. Čadčania mali ešte asi štyri tutovky, ktoré nepremenili. Najviac sa pýtal Kullov volej, ktorý skončil na brvne hosťujúcej brány. Domáci zaslúžene vyhrali a rozlúčili sa v tomto kalendárnom roku s domácim publikom troma bodmi, keďže posledné dva zápasy hrajú na pôde hostí najskôr v Oravskom Veselom a jeseň uzavrú v Martine.

Góly: 8. Špila, 46. (vlastný) Juhász, 56., 64. Polka, 66. Zubka – 15. Mazur. ŽK: Šebík (ČADCA). Rozhodoval Ľupták, 100 divákov.
ČADCA: Hlava – Maslík, Tlelka, Polka (73. Vakula), Coma, Gavlas (70. Kulla), Šebík, Zimka (81. Kormaňák), Pliešovský, Zubka (84. Samuhel), Špila.
FIĽAKOVO: Kostić – Mazur, Rubint (76. Kasza), Chibueze (56. Drozd), Urbančok, Cseri, Juhász, Gáspár, Iboš (79. Bari), Borowski, Fajd.

Detva – Krásno nad Kysucou 0:5 (0:1)

Beznádejne posledná Detva, ktorá v doterajšom priebehu súťaže nezískala ani bod, privítala na domácom trávniku dobre hrajúce Krásno nad Kysucou. Domáci odolávali zverencom Pavla Staňa do 25. minúty, kedy sa presadil aktívny Boris. Hostia mali aj ďalšie šance, no do polčasu už neskórovali. Upokojujúci gól strelil Tatran až v 59. minúte, postaral sa oň Macura – 0:2. Krásno nad Kysucou pridalo v závere stretnutia ešte tri góly a zaslúžene si z Detvy odviezlo tri body.

Góly: 25., 82. Boris, 59. Macura, 79. R. Sýkora, 90. Koleno. ŽK: Michálik, Šulek – Greguš, Macura, R. Sýkora. Rozhodoval Faber, 50 divákov.
DETVA: Panić – Michálik, Janković, Dianiška, Šulek, Rapčan, Suslov, Karásek, Melich (46. Nemeth), Pejčić, Záň.
KRÁSNO: Poništ – Novotný, Beniač, Greguš, Boris, Pagáč (78. Rajnoha), Gábor, Koleno, Macura (84. Lastovica), Ševčík (62. R. Sýkora), Chupáč.

Ostatné výsledky 12. kola: Martin – Oravské Veselé 1:2, Rimavská Sobota – Žarnovica 7:0, Námestovo – Liptovský Hrádok 5:3, Teplička nad Váhom – Kalinovo 1:3, Nová Baňa – Lučenec 2:3, Liptovská Štiavnica – Banská Bystrica 0:0.

Staškov – Diviaky 1:2 (1:0)

Slávia viedla doma od 23. minúty, gólovo sa presadil skúsený Tomáš Gavlák – 1:0. Týmto výsledkom aj skončil prvý polčas. Na prekvapenie divákov patril druhý polčas hosťom, ktorí vsietili v priebehu štyroch minút dva góly a odniesli si z Kysúc všetky body.

Góly: 23. T. Gavlák – 60. P. Koleno, 63. Hrivňák. ŽK: Sýkora, Furdan (STAŠKOV). Rozhodoval Šašváry, 120 divákov.
STAŠKOV: M. Gavlák – Baričák, Sýkora, Furdan, Martiník, Brezina (46. Michalík), Polka (77. Gottwald), Lysík, T. Gavlák, Kaličák (68. Paleník), Červenec.
DIVIAKY: Hrivnák – Boďa, Ižip (66. Horváth), Ursíny, Magoč, P. Koleno, Chovanec, T. Koleno (87. Mucha), Mráz, Hrivňák (77. Kašuba), J. Koleno.

Kysucké Nové Mesto – Rosina 1:1 (0:1)

Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, obe mužstvá sa takmer do ničoho nepustili. Do vedenia šla Rosina, keď po ojedinelom útoku otvoril skóre Šustek – 0:1. Kysucké Nové Mesto chcelo vyrovnať ešte pred prestávkou a v závere polčasu si vypracovalo dve veľké šance. Gól si pýtala najmä tá Kubalova, keď ten obišiel aj brankára Jurčenka, no vyrovnanie to neprinieslo.

Druhý polčas bol v réžii domácich, a to najmä od 58. minúty, kedy šiel dole z ihriska Zabavník. Ten počas celého zápasu potvrdil svoje bohaté skúsenosti, keď výborne dirigoval hru hosťujúceho celku. Od tohto momentu boli Kysučania jasne lepší a v 64. minúte vyrovnali po premenenej penalte Beliančina – 1:1. Domáci si vypracovali následne ďalšie vyložené šance, no Jurčenko čaroval a zachránil Rosine bod. Tri body mohli ostať doma, no za výkon najmä v prvom polčase si bod zaslúžila aj Rosina.

Góly: 64. (11 m) Beliančín – 25. Šustek. ŽK: Kán, Kubala – Jaroš, Drexler, Kurucár. Rozhodoval Gregorec, 250 divákov.
KNM: Milo – Kán (58. Tomáš), Beliančín, Brodňan, Kopas, Martinček, M. Čelko (46. Harvančík), Bugáň (79. Hrošovský), J. Čelko, Štefunda, Kubala.
ROSINA: Jurčenko – Gajdoš, Jaroš, Porubčanský, Mrázik, Bistiak, Hruboš, Tabak, Zábavník (58. Kurucár), Šustek (85. Slatinský), Drexler (73. Mičiak).

Makov – Žabokreky 2:0 (0:0)

Na ťažkom teréne, primeranom jesennému počasiu, domáci od 1. minúty dominovali. Hra sa vyvíjala výhradne na polovici hostí zo Žabokriek, ktorí ale sústredenou a prehustenou obranou nepúšťali domácich do gólových príležitostí. V 19. minúte Janita zblízka trafil do žrde a následnú dorážku Králik namieril len do Štefánika. Hostia hrali jednoduchý futbal, založený na bojovnosti, ale futbalovo sa domácim nevyrovnali.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Na domáce kopačky začala prichádzať nervozita, ale v 65. minúte výborne hrajúci kapitán Ometák hlavou po centri Janitu otvoril skóre zápasu a upokojil domácich futbalistov – 1:0. Od tohto momentu nebolo o víťazovi pochýb, aj napriek tomu, že domáci si vypracovali množstvo šancí, skórovali už len raz. V pohode hrajúci Janita obstrelil Štefánika a zvýšil na 2:0. Hostia odchádzali z Kysúc spokojní, prehra o dva góly bola vzhľadom na priebeh hry pre nich priaznivá.

Góly: 65. Ometák, 80. Janita. ŽK: Tasić, Křenek – Kalnický. Rozhodoval Maslen, 150 divákov.
MAKOV: Kňazovič (87. Podhorec) – Kohút, Martinka, Lojdl, Králik, Janita, Tasić, Ometák, Bezák, Šutý (81. Pavlík), Křenek (79. Masnica).
ŽABOKREKY: Štefánik – Kútnik, Romančík, Kalnický, Maruniak, Gallik, Hulej, M. Brna, Javornícky (90. Koša), Pastyrnák, Majerčík (87. F. Brna).

Ostatné výsledky 12. kola: Ružomberok B – Belá-Dulice 10:0, Závažná Poruba – Bytča 2:0, Tvrdošín – Trstená 1:0, Terchová – Bánová 2:0, Dolný Kubín – Stráňavy 2:2.

V. liga

Skalité – Rajecké Teplice-Konská 1:1 (0:1)

Domáci nastúpili do zápasu s cieľom udržať si neporaziteľnosť na domácom trávniku. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval, keď si Skalité vypracovalo tri sľubné šance, ktoré, však nepremenilo. Na druhej strane skúsení hostia využili organizačnú chybu v obrane a dostali sa do vedenia v 35. minúte, keď sa presadil Labuda – 0:1. V druhom polčase boli domáci opäť aktívnejší, snažili sa zmeniť vývoj stretnutia. Vypracovali si viacero šancí a jedna z nich priniesla gól. Po akcii Františka Mudríka dostal loptu so siete Róbert Špilák – 1:1. Po tomto momente túžil Slovan streliť víťazný gól, no musel sa mať na pozore, nakoľko hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Zápas veľmi dobrej úrovne sa skončil spravodlivou remízou.

Góly: 58. R. Špilák – 35. Labuda. ŽK: R. Špilák – Padala. Rozhodoval Babinský, 150 divákov.
SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Kotschy (69. Holák), Mikula, Borovička, Čanecký, Gavenčiak, F. Mudrík, M. Špilák, R. Špilák, Krčmárik.
R.T.-KONSKÁ: Šustek – Švábik, Seko, Jamečný, Král, Labuda, Mano, Padala, Jakubec, Blahuta, Šimkulič.

Zborov nad Bystricou – Varín 4:1 (1:1)

Na ťažkom teréne sa hral veľmi dobrý zápas z oboch strán. Vedenia sa ujali hostia, ktorí prekvapili domáci celok už v 3. minúte gólom Ondráša – 0:1. Domáci sa však nezľakli a postupne prebrali iniciatívu. Z viacerých sľubných šancí však do polčasu premenili len jednu, v 24. minúte sa o vyrovnanie postaral Juraj Tvrdý. Aj po obrátke sa hral v Zborove nad Bystricou dobrý futbal, no góly strieľali na radosť domácich fanúšikov už len domáci. Tí nakoniec zvíťazili zaslúžene 4:1. Dobrý výkon podal aj hlavný rozhodca zápasu.

Góly: 24. J. Tvrdý, 47., 77. Podmanický, 86. Martinec – 3. Ondráš. ŽK: Neveďal – Bielik. Rozhodoval Janíček, 120 divákov.
ZBOROV: Šustek – Mihalda, Štrba (75. Kubla), J. Tvrdý (87. Jantoš), Grajciar (66. Černošek), Martinec, Kocifaj, Rusnák, P. Tvrdý, Neveďal, Podmanický.
VARÍN: Turčan – Hruška, Bielik (87. Zavoďančik), Ondráš, Repáň, Kubala (68. Cvacho), Ferjanec (73. Ďurana), Repaský, Kadrliak, Lopušan, Kubovich.

Vysoká nad Kysucou – Turzovka 2:3 (1:2)

Derby o horné Kysuce odštartovali lepšie domáci. V 3. minúte sa presadil kanonier Ján Pavlica – 1:0. Hostia však zakrátko obrátili vývoj stretnutia, keď najskôr vyrovnal Kašjak na 1:1 a v 20. minúte dostal hostí do vedenia najlepší kanonier súťaže Šmahajčík – 1:2. V druhom polčase mali mierne navrch domáci, ktorí síce z penalty vyrovnali, no v 82. minúte dostali rovnako z pokutového kopu rozhodujúci gól – 2:3. Veľmi dobrý zápas sa tak skončil triumfom Turzovky.

Góly: 3. J. Pavlica, 66. (11 m) L. Putorík – 10. Kašjak, 20., 82. (11 m) Šmahajčík. ŽK: M. Pavlica, J. Putorík – Horčičák, Šmahajčík. Rozhodoval Šimovič, 250 divákov.
VYSOKÁ: Švík – M. Pavlica, Voštinák (25. Kovalík), Barčák (46. Jančík), Červenec, Planeta, Nekoranec (86. Bongilaj), L. Putorík, P. Putorík, J. Pavlica, J. Putorík.
TURZOVKA: Stolárik (70. Timek) – Hrčka, Bytčanek, Horčičák, Zatkuliak (75. Rovňaník), Letavay, Pavlík, Ciesarík, Blažek (83. Staník), Šmahajčík, Kašjak (90. Roman).

Višňové – Rudinská 0:0

V sobotnom súboji velilo domácim tabuľkové postavenie bodovať naplno. Višňové aj počas zápasu bolo aktívnejším mužstvom, ale gól domáci streliť nedokázali. Višňové nedokázalo gólovo využiť ani početnú prevahu, keď v 55. minúte putoval pod sprchy po druhej žltej karte Buček. Zápas sa tak skončil „nudnou“ bezgólovou remízou.

ŽK: Povinec – J. Buček, M. Malíček, M. Buček, ČK: 55. po 2. ŽK M. Buček (RUDINSKÁ). Rozhodoval Burger, 60 divákov.
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Laš, Kočiš, Ondák, Povinec, Papajčík, Sventek, O. Štefanica, Gaško (57. Straňan), A. Štefanica, Majtán.
RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, J. Buček, L. Luciak, Čupa, M. Malíček, M. Buček, Š. Malík, R. Buček, Ondrúšek (88. Pilát), Saga (67. Súkeník).

Štiavnik – Čierne 3:3 (1:2)

Líder tabuľky zaznamenal ideálny vstup do zápasu, keď sa najskôr presadil Baláž a o tri minúty si nešťastne zrazil loptu do siete Pobiak. Onedlho však domáci kapitán svoju chybu odčinil a znížil. Tri minúty po zmene strán sa začínalo odznova, keď sa presadil Bambúch. Domáci obrat dokonal v 68. minúte Fujaček. Futbalisti Čierneho však ešte zmobilizovali sily a vyrovnanie prišlo z kopačky Časnochu. V divokom zápase sa tak zrodila deľba bodov.

Góly: 27. Pobiak, 48. Bambúch, 68. Fujaček – 12. Baláž, 15. (vl.) Pobiak, 70. Časnocha. Rozhodoval Melicher, 100 divákov. ŽK: Milúch, Pobiak, Všelko – Unzeitig, Birtus.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Hujo, Piroha, Milúch, Bambúch (90. Palko), Pobiak, Fujaček (87. Šutara), Kahát, Lulák, Gulán, Všelko.
ČIERNE: Podolák – Dirgas, Unzeitig, Malik F. (90. Padych), Malik J., Staňo, Jaroš, Baláž, Birtus, Časnocha, Cyprich (64. Válek).

Ostatné výsledky 12. kola: Rajec – Belá 6:1, Strečno – Predmier 3:0.

1. Čierne 12 6 5 1 29:19 23
2. Rajec 12 7 2 3 29:20 23
3. Skalité 12 6 4 2 26:16 22
4. Zborov 12 5 4 3 19:17 19
5. Turzovka 12 5 3 4 35:24 18