Regionálny futbal: Staškov dostal desiatku, piatoligové derby skončilo remízou

Zápas ŠK Čierne - TJ Slovan Skalité sledovalo tisíc divákov, Krásno remizovalo v Námestove.

Do hľadisku si našla cestu tisícka divákov.Do hľadisku si našla cestu tisícka divákov. (Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

III. liga

Martin – Čadca 3:1 (1:1)

Zápas sa hral na umelej tráve. Výhodu tak mal domáci celok, nakoľko Čadčania nie sú zvyknutí na túto plochu, čo im robilo značné problémy. Domáci hrali agresívne, dobre pressovali a po zisku lopty sa snažili kolmo dostať pred hosťujúcu bránu. Paradoxne, hostia sa dostali do vedenia po peknom priamom kope Polku, ktorý ešte brankár Hažer vyrazil, no na Tlelkovu dorážku už nemal nárok – 0:1. Po tomto momente domáci ešte pridali na obrátkach. Najskôr sa po jednej zo striel triaslo brvno a v 20. minúte bolo vyrovnané. Po rýchlom brejku Martina si Maslík nešťastne strelil vlastný gól – 1:1.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu ako ten prvý. Viac z hry mal Martin, Čadca hrozila z brejkov. Domáci však jasne šli za víťazstvom a dali dva góly v priebehu niekoľkých minút. Po presnom zásahu Boďu a Kračmera bolo prakticky rozhodnuté. Zápas sa už len dohrával medzi šestnástkami. V hosťujúcej bráne sa objavil ešte len dorastenec Dominik Poláček, ktorý si odbil premiéru.

Čadcu čaká posledný zápas jesene v Ružomberku na umelej tráve proti Oravskému Veselému. Čadčania majú sťažené podmienky, keďže nemajú umelú trávu, resp. osvetlenú plochu, aby mohli kvalitne trénovať, keďže o 16.30 h sa už nedá kvôli tme a skôr kvôli pracovným povinnostiam nestíhajú. Ale to už je téma pre iných...

Góly: 20. (vlastný) Maslík, 58. Boďa, 65. Kračmer – 16. Tlelka. ŽK: Cíger – Tlelka, Zubka. Rozhodoval Kolofík, 230 divákov.
MARTIN: Hažer – Líška, Lacko, Jesenský, Boďa (82. Melich), Sapieta, Vajagić (87. Frkáň), Tomka, Cíger (90. Ďanovský), Kračmer (67. Repáň), Ďungel.
ČADCA: Poláček – Maslík, Tlelka, Polka, Coma (79. Vakula), Gavlas, Zimka, Pliešovský, Zubka, Kulla (58. Kormaňák), Špila (67. Pohančeník).

Námestovo – Krásno nad Kysucou 0:0

V úvodnom polčase súboja Námestova s Krásnom nad Kysucou si obe mužstvá vypracovali viacero sľubných šancí, no svätyne oboch tímov ostali nedobyté. Do kabín sa tak šlo za stavu 0:0. Po obrátke mali viac z hry domáci, no obrana Krásna nad Kysucou odolávala. Na druhej strane mohli skórovať aj hostia, ktorí tak mohli domácich potrestať a získať tri body. Nezahrmelo však ani na jednej strane, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

ŽK: Jaššo – R. Sýkora, Gábor, Rajnoha. Rozhodoval Oružinský, 150 divákov.
NÁMESTOVO: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Jaššo, Michal Čiernik, Marián Čiernik, Kubica, Čecho, Kurtulík, Jagnešák, Žákovič.
KRÁSNO: Lastovica – Greguš (87. M. Sýkora), Boris, Kopásek (73. Pagáč), R. Sýkora, Gábor, Macura, Harman, Ševčík (63. Beniač), Chupáč, Rajnoha.

Ostatné výsledky 14. kola: Rimavská Sobota – Oravské Veselé 1:2, Detva – Fiľakovo 1:2, Teplička – L. Hrádok 1:4, Nová Baňa – Žarnovica 1:0, L. Štiavnica – Lučenec 0:2, Kalinovo – Banská Bystrica 2:0.

Dohrávky 13. kola: Krásno nad Kysucou – Nová Baňa 2:3, Boris, Ševčík – Milošević 2, Milanović. Oravské Veselé – Čadca, hrá sa 8.11. v Ružomberku.

Ružomberok B – Staškov 10:1 (5:0)

Záver jesene ako z najhoršieho sna pripravila rezerva Ružomberka mužstvu zo Staškova. Líder tabuľky uštedril v 13. kole Stráňavám debakel 10:1 a rovnako rozbil aj kysucké mužstvo. Po polčase svietil na ukazovateli stav 5:0 a o zápase už bolo rozhodnuté. Ružomberok strelil aj po obrátke päť gólov, čestný zásah v drese Staškova zaznamenal Martiník.

Góly: 3. Ferenčík, 9. (11 m), 44., 45. Mário Almaský, 32. Vrlík, 59., 84., 89. Kmeť, 79. Rapoš, 90. Omasta – 76. Martiník. Bez kariet. Rozhodoval Ligas, 100 divákov.
RUŽOMBEROK B: Krivulčík – Kojnok, Gallo, Vrlík (59. Hrdina), Čurma, Mário Alamaský (55. Omasta), Miroslav Almaský, Ferenčík (20. Matula), Totkovič (56. Kmeť), Rapoš, Machaj (62. Kardoš).
STAŠKOV: M. Gavlák (84. Kapusniak) – Baričák, Sýkora, Paleník, Polka (22. Gracík), Martiník, Lysík (69. Barnošák), Brezina (79. Klus), T. Gavlák, Kaličák, Červenec.

Kysucké Nové Mesto – Diviaky 2:3 (2:1)

V poslednom zápase jesene privítalo Kysucké Nové Mesto Diviaky. Po celý zápas boli lepším mužstvom domáci, čo pretavili aj do polčasového vedenia 2:1. Skóre však otvárali hostia, v 29. minúte sa presadil Koleno – 0:1. Kubala však o 5 minút vyrovnal a do vedenia poslal domáci celok Štefunda – 2:1.
Kysučania sa však boria so zahadzovaním šancí a v tomto duchu sa niesol celý druhý polčas. Domáci hráči si vytvárali dobré príležitosti, paradoxne však udreli Diviaky. Tie využili z minima maximum a otočili stav zápasu na 2:3. Kysucké Nové Mesto napriek dobrému výkonu nezískalo ani bod, hostia ich vyškolili v efektivite.

Góly: 34. Kubala, 43. Štefunda – 29. P. Koleno, 61. Hrivňák, 76. Horváth. ŽK: Beliančín, Kubala – Magoč, Chovanec. Rozhodoval Jančo, 150 divákov.
KNM: Malich – Harvančík (75. Ploštica), Beliančin, Brodňan, Kopas, Bugáň, Kán, Čelko, Hrošovský (46. Tomáš), Štefunda, Kubala.
DIVIAKY: Bágel – Rakyta, Magoč, Ursíny, P. Koleno, Chovanec, Hrivňák (69. Švadlenka), J. Koleno (6. Kašuba), Horváth, Mucha, Ižip.

Makov – Belá-Dulice 3:5 (1:3)

Na hrboľatom a blatistom teréne bolo od 1. minúty vidieť málo futbalového umenia, ale veľa bojovnosti. Hostia sa na ťažkom teréne lepšie pohybovali a domáca obrana nestála na pevných nohách. Najväčšie problémy robil domácim zadákom pohyblivý Brzák, ktorého nedokázali domáci hráči ubrániť. Už stav polčasu v pomere 1:3 neveštil nič dobré.

Do druhého polčasu domácich v snahe zmeniť dej zápasu pribrzdilo vylúčenie Ometáka, ktorý skopol unikajúceho Brzáka a videl červenú kartu. Hostia zvýšili na 1:4 a vyzeralo to, že domáci utŕžia debakel. Makov sa však pozviechal, aj o desiatich hostí zatlačil a znížil na 3:4. V týchto momentoch bol Makov lepším mužstvom. Vyrovnať mohol Králik, v dobrej príležitosti však tesne minul bránu. V drese domácich sa zaskvel výborný Křenek, ktorý strelil tri góly a v závere mohol aj vyrovnať. Posledné slovo však patrilo Belej, keď Mrzák stanovil na konečných 3:5. Zápasu by viac svedčala remíza, šťastnejší hostia si však odviezli všetky body.

Góly: 40., 68., 62. Křenek – 23. Saniga, 30., 44., 55., 83. Brzák. ČK: 48. Ometák (MAKOV): Rozhodoval Hraško, 150 divákov.
MAKOV: Kňazovič – Kohút, Martinka, Lojdl, Králik, Janita, Ometák, Bezák, Masnica (80. Pavlík), Šmehíl, Křenek.
BELÁ-DULICE: Harman – T. Mravec, Šugar (75. Taraba), Bernát, L. Mravec, Vojvoda, Brzák (90. Sumka), Kucej (86. Plešo), Kováčik, Saniga, Hanek.

Ostatné výsledky 14. kola: Stráňavy – Bánová 0:1, Závažná Poruba – Žabokreky 4:0, Tvrdošín – Rosina 2:4, Dolný Kubín – Trstená 3:0, Terchová – Bytča 3:0.

Dohrávky 13. kola: Ružomberok B – Stráňavy 10:1, Žabokreky – Kysucké Nové Mesto 1:0, Diviaky – Makov 2:3, Mráz, Švadlenka – Králik, Bezák, Masnica. Belá-Dulice – Staškov 2:3, Brzák 2 – Polka 2, Červenec.

Čierne – Skalité 1:1 (1:1)

Kysucké a susedské derby tradičných rivalov prinieslo kvalitný a bojovný futbal. Obe mužstvá mali aj motiváciu byť lídrom tabuľky. Po mnohých nepremenených šanciach na oboch stranách sa súperi rozišli zmierlivo po výsledku 1:1. Bod stačil futbalistom z Čierneho k prvému miestu po jesennej časti sezóny 2017/2018. Pochvala však patrí obom mužstvám za výborný výkon.

Góly: 24. (11 m) J. Malík – 22. Krčmárik. ŽK: F. Malík – Mikula, Čanecký. Rozhodoval Ľupták, 1000 divákov.
ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, Unzeitig (52. M. Časnocha), J. Malík (77. F. Malík), Staňo, Jaroš, Birtus (86. Šulgan), Baláž, T. Časnocha (57. Krenželák).
SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Kotschy (83. V. Mudrík), Mikula, Borovička, Čanecký, Gavenčiak (72. Holák), F. Mudrík, R. Špilák (90. M. Špilák), Lušňák, Krčmárik (88. Laš).

Rudinská – Štiavnik 3:3 (2:2)

V Rudinskej sa hral predovšetkým bojovný futbal, keďže terén bol naozaj ťažký. Skóre otvorili hostia po kombinácii na jeden dotyk a presnom zakončení Gulána k žrdi – 0:1. Odpoveď domácich bola okamžitá, keď sa po rozohraní dostal do úniku Buček a vyrovnal na 1:1. Ani Štiavnik s odpoveďou na gól nečakal a priklonil misky váh vo svoj prospech šťastnou strelou zvnútra šestnástky – 1:2. Šancí bolo na oboch stranách neúrekom, v prvom polčase sa ujala už len strela L. Luciaka, ktorý technicky vyrovnal – 2:2. Zápas ovplyvnila červená karta, keď po druhej žltej karte sa predčasne pod sprchy porúčal Saga.
V druhom polčase domáci bránili tlak hostí. Paradoxne sa do vedenia opäť po úniku Bučeka dostali domáci – 3:2. Zaujala aj bomba M. Luciaka do brvna vlastnej brány, čo ocenili najmä hosťujúci fanúšikovia. Hostia svoj tlak využili do remízy, keď Gulán šikovne zvnútra šestnástky prekonal Gašinca – 3:3. Súperi si tak body podelili.

Góly: 14., 56. R. Buček, 24. L. Luciak – 13., 86. Gulán, 16. Lulák. ŽK: Saga, Zaťovič, Súkeník – Hujo, Bambúch, Šutara, Palko, ČK: 45. po 2. ŽK Saga (RUDINSKÁ). Rozhodoval Števček, 200 divákov.
RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, Saga, L. Luciak (90. Blaha), P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa (89. Urbánek), Š. Malík, R. Buček, Zaťovič (46. Súkeník), Ondrúšek.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Hujo, Piroha, Bambúch, Pobiak, Kahát (74. Čiernik), Lulák, Gulán (86. Valúch), Všelko, Šutara, Palko.

Turzovka – Strečno 4:0 (1:0)

Zápas začal v réžii domáceho mužstva, ktorého snahu zavŕšil gólom v 9. min. Roland Šmahajčík po nahrávke Maťa Hrčku – 1:0. Hostia sa snažili kontrovať, ich pokusy však nepriniesli väčšie nebezpečenstvo, naopak, domáci mohli do polčasu pridať ďalšie góly, strela Filipa Ciesaríka ale skončila na žrdi, zakončenie Rola Šmahajčíka bolo zblokované, a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0.

Druhý polčas sa opäť niesol v domácej réžii, po sérii štandardiek viackrát lopta tancovala na bránkovej čiare, ale gól nepadol. Roland Šmahajčík sa následne ocitol vo dvoch samostatných únikoch, v oboch prípadoch však namiesto zakončenia hľadal spoluhráča a hosťujúca obrana napokon stihla zareagovať. Po hodine hry sa však domáci priaznivci dočkali, v rozpätí 2 minút Šmahajčík dvakrát skóroval, najprv po rohu Filipa Ciesaríka a následne po priťuknutí Mariána Rovňaníka. Hostia sa síce snažili vzchopiť, Tatran však pokračoval v aktívnej hre a po asistencii Filipa Letavaya výsledok na 4:0 korunoval Roland Šmahajčík. FK Tatran Turzovka tak bude ako nováčik zimovať na príjemnom 4. mieste a týmto ďakuje všetkým partnerom a priaznivcom za podporu.

Góly: 9., 59., 60., 73. Šmahajčík. ŽK: Barošinec (STREČNO). Rozhodoval Močiliak, 150 divákov.
TURZOVKA: Timek – Hrčka (29. M. Rovňaník), Bytčanek, Horčičák, Zatkuliak (74. P. Rovňaník), Letavay, Ciesarík, Blažek (74. Škor), Šmahajčík, Roman, Povine (74. Staník).
STREČNO: Bukovinský – Tučník, P. Beháň, Bičan (72. Mazák), Syrovatka (46. Barošinec), Melo, J. Beháň, Ilovský, F. Beháň, Oberta (65. Čičmanec), Kán.

Belá – Zborov nad Bystricou 1:0 (0:0)

V dohrávke posledného jesenného kola na seba narazili tabuľkoví susedia. Od úvodu postavenie tímov odpovedalo predvedenej hre, keď bol zápas vyrovnaný. Gól, ktorý prišiel po zmene strán, mal prívlastok rozhodujúci. Streliť sa ho podarilo hosťujúcemu Neveďalovi, avšak na smolu hostí, lopta skončila v sieti Zborova. Hostia na tento moment nedokázali odpovedať, a tak ostávajú tri body v Belej.

Gól: 54. (vlastný) Neveďal. ŽK: Mintách – Rusnák, Štrba. Rozhodoval Uhorskai, 150 divákov.
BELÁ: Tichák – Macho, Šipčiak, Laščiak, Krška, Čepela, Ševčík, Melišík, Holák (70. Franek), Gapa, Mintách (75. Žingora).
ZBOROV: Šustek – Mihalda, Štrba D. (81. Mešťaník), Tvrdý, Grajciar (70. Jantoš), Martinec, Kocifaj, Rusnák, Tvrdý P. (70. Kubla), Neveďal (61. Čičala A.), Podmanický.

Zostávajúci výsledok dohrávaného 13. kola: Rajecké Teplice-Konská – Rajec 1:1, Predmier – Višňové 2:1.

1. Čierne 13 6 6 1 30:20 24
2. Rajec 13 7 3 3 30:21 24
3. Skalité 13 6 5 2 27:17 23
4. Turzovka 13 6 3 4 39:24 21
5. Belá 13 7 0 6 24:33 21
6. Zborov 13 5 4 4 19:18 19
7. Strečno 13 5 3 5 22:29 18
8. Vysoká 13 5 2 6 32:24 17