Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Karatisti uspeli na Orave, získali šesť medailí

KK ZZO Čadca vybojoval zlatý, tri strieborné a dva bronzové kovy.

(Zdroj: (GT))

V Tvrdošíne sa v sobotu 4. novembra konali majstrovstvá stredoslovenského zväzu kadetov a juniorov 2017. Súťaže, vyhlásenej ako „otvorená“, sa mohli zúčastniť aj kluby z iných regiónov. Motivácia pre pretekárov bola obrovská. Veď okrem cenných kovov si mohli vybojovať v každej kategórii aj štyri miestenky na blížiace sa majstrovstvá Slovenska.

Prečítajte si tiež: Získali sedem kovov a obhájili bronz v extralige! Vzpierači opäť excelovali Čítajte

Medzinárodného podujatia sa celkovo zúčastnilo 345 pretekárov z 33 klubov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Z karate klubu ZZO Čadca bolo nominovaných šesť borcov.

Samuel Buchtík, ktorý štartoval v kategórii 12 – 13-ročných do 55 kg, vyhral prvé aj druhé kolo a postúpil do finále. V boji o zlato už nestačil na svojho súpera a prehral 3:1.

Do dvoch kategórií sa prihlásilo menej ako päť pretekárov, a tak súťažiaci tu museli zviesť súboje každý s každým. Bol to prípad Adriána Tvrdého (kategória juniorov 16 – 17-ročných do 61 kg) a Nikoly Buchtíkovej (kadetky 14 – 15 rokov do 47 kg). Po sčítaní výsledkov jednotlivých zápasov sa obom ušli strieborné kovy.

Tomáš Tomaník bol blízko finálového zápasu, keď ešte pár sekúnd pred koncom semifinále vyhrával 2:0. Kop na hlavu od jeho súpera bol však za tri body. Prehra 3:2 znamenala tretie miesto.

Karol Kožák nenastúpil zo zdravotných dôvodov, čo je veľká škoda, nakoľko v minulosti nosil pravidelne cenné kovy (3-krát bronz a jedenkrát striebro na MSR).
Karatisti ZZO Čadca majú možnosť pravidelne trénovať štyrikrát do týždňa. Je na nich, ako s touto ponukou a možnosťou zvyšovania výkonu naložia. V inej a nevýhodnej situácii skončil medzi staršími juniormi 18 – 20 rokov Kristián Michalec. Ako študent IFBLR odboru fyzioterapie v Piešťanoch nemá možnosť pravidelne trénovať v domácom klube počas týždňa, a tak aspoň cez víkend doháňa, čo sa dá.

Napriek prekážkam chcel na Orave nastúpiť a získať titul majstra kraja. Kategóriu starších juniorov do 84 kg vyhral dvoma vyhratými zápasmi. Potom ešte nastúpil aj do zápasov bez rozdielu hmotnosti.

Tu sa už ukázala slabšia trénovanosť a strata kondície, čoho výsledkom bola bronzová medaila.

Čadčania celkovo naplnili hlavný cieľ, keď sa nominovali do Trnavy na majstrovstvá Slovenska. To sa naplnilo, aj so ziskom jednej zlatej, troch strieborných a dvoch bronzových medailí.

1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)