Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Volejbalistky opäť víťazili, nedarilo sa len kadetkám

Volejbalistky TJ Lokomotíva Čadca odohrali cez víkend ďalšie zápasy v jednotlivých mládežníckych súťažiach. Kadetkám sa nedarilo, no staršie a mladšie žiačky si počínali výborne.

Mladšie žiačky mali po víťazstvách obrovskú radosť.(Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA)

Kadetky s dvoma prehrami

Čadčianky v zápase u druhého družstva súťaže nestačili na dobre podávajúce a lepšie útočiace domáce hráčky. Brusno preverilo dievčatá z Kysúc najmä v obranných činnostiach, v ktorých striedali svetlejšie chvíle s horšími. Tlaku, žiaľ, nedokázali trvalejšie odolávať a domáce hráčky zaslúžene zvíťazili v oboch zápasoch.

9. Detva 8 0 8 0

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Florbalistky po výbornom výkone zdolali Nemšovú

Staršie žiačky stratili len jeden set

V piatom kole privítali Čadčianky B družstvo Žiaru nad Hronom. Domáce hráčky mali od prvej chvíle hernú prevahu, ktorú vyjadrili plným bodovým ziskom. Súperkám dovolili uhrať len jeden set, ale ani jeho strata im nepokazila radosť z ďalšieho víťazstva a udržali si tak vedúce postavenie v tabuľke.

Výsledky: Čadca - Žiar nad Hronom B 3:0 a 3:1.

Mladšie žiačky si počínali víťazne

V nedeľu 12. novembra vycestovali mladšie žiačky TJ Lokomotíva do Považskej Bystrice. Na palubovke sa stretli s hráčkami A družstva TJ Mladosť Považská Bystrica. Obidva zápasy boli v réžii Lokomotívy, dievčatá tak domov priniesli všetkých šesť bodov.

Prvý set v prvom zápase, ktorý dievčatá vyhrali vysoko 25:5, vôbec nenasvedčoval tomu, že môžu aj v družstve Lokomotívy nastať herné problémy. Dôkazom toho bol druhý set, keď dievčatá z Čadce nepodali na stranu súpera päťkrát v rade a aj po vystriedaní neboli hráčky schopné dostať loptu na stranu súpera. Nehovoriac o nesústredení pri hre na ihrisku, nekvalitné prihratie lopty z podania súpera, pokazení nahrávky alebo útoku. Dôsledkom bol nepriaznivý stav skóre pre Čadcu - 17:21. Po vyčerpaných oddychových časoch v sete, troch striedaniach a „siedmemu hráčovi na ihrisku“ - trénerke, sa podarilo narušiť koncentráciu súperiek a Čadčianky nakoniec vyhrali tento set 25:23. Tretí set už na ihrisku vládla opäť Čadca a vyhrala ho 25:16.

Na druhý zápas nastupovali dievčatá z Považskej Bystrice veľmi motivované. Chceli vrátiť prehru Čadci. V prvom sete vyhrávali na začiatku 3:0, ale to netrvalo dlho. Konečne kvalitné podanie z rúk hráčok Čadce ukončilo set v ich prospech v pomere 25:16. Druhý set bol identický s druhým setom z prvého zápasu. No nebolo to podanie, ktoré dievčatá kazili. Súper skvalitnil podanie, Čadčianky nedokázali urobiť kvalitný príjem, a tým rozvinúť následné herné činnosti. Pri stave 19:14 pre Považanky bolo ťažké rozmýšľať nad víťazstvom v tomto sete. Ale rady a neúnavné povzbudzovanie trénerky, transformácia tohto všetkého do hláv hráčok priniesli ovocie. Dievčatá si po ťažkých výmenách nakoniec pripísali bod za vyhratý set, ktorý skončil 25:22. Tretí set po predvedení kvalitnej hry Čadce vyhrala 25:13.

Výsledky: TJ Mladosť Považská Bystrica – TJ Lokomotíva Čadca 0:3 a 0:3.