Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Duo z Čadce si prevzalo trofej za celoročné výkony

Matej Slivka a tréner Marián Ponek sa v rámci Slovenského pohára umiestnili na bronzovej priečke.

Matej Slivka s trénerom Mariánom Ponekom.Matej Slivka s trénerom Mariánom Ponekom. (Zdroj: ŽABKA ČADCA)

Minulý týždeň sa v Leviciach konal Galavečer Slovenskej triatlonovej únie, na ktorom boli odovzdané ocenenia najlepšie umiestneným triatlonistom v Slovenskom pohári za rok 2017. Na slávnostnom vyhlásení nechýbalo ani zastúpenie triatlonistov Žabky Čadca.

Po výbornom umiestnení Aleša Balamuckého v Slovenskom pohári v diaľkovom plávaní (1. miesto) sa na stupeň najlepších postavil aj dorastenec Matej Slivka. Po úspešnej kros triatlonovej sezóne, v ktorej si vybojoval v plávaní, horskej cyklistike a terénnom behu na majstrovstvách Slovenska v Rajci a na populárnom Banskoštiavnickom kros triatlone dvakrát druhé miesto, sa Matej zaradil na celkovú bronzovú priečku v Slovenskom pohári v kategórii kros triatlon.

Milým prekvapením bolo aj celkové umiestnenie trénera Mariána Poneka, ktorý si po prvýkrát vyskúšal zimný triatlon (terénny beh, horská cyklistika, bežecké lyžovanie). Po dvoch tretích miestach v Krušetnici a Králikoch a dvoch štvrtých miestach na MSR v Jeseníkoch a Krušetnici sa Marian umiestnil taktiež na tretej pozícii v Slovenskom pohári v kategórii zimný triatlon.

Prečítajte si tiež: Karatisti získali na majstrovstvách Slovenska sedem medailí Čítajte

Len o kúsok ušlo umiestnenie v prvej trojke najlepších triatlonistov práve spomínanému plavcovi Alešovi Balamuckému, ktorý skončil na peknom piatom mieste. Hneď za ním sa na šiestej priečke umiestnil v celkovom hodnotení Juraj Serafín a na siedmej pozícii Tomáš Pytel. Z mladších pretekárov sa do prvej desiatky umiestnil Jakub Adamove (8. miesto), Matej Mareček a Matej Pawlus (10. miesto). Z dievčat sa najlepšie umiestnila Janka Pytelová 13. miestom v Slovenskom pohári v triatlone.

V celkovom hodnotení klubov Žabka Čadca obsadila s počtom bodov 37 535 konečné siedme miesto za klubmi zvučného mena z Bratislavy, Košíc, Banskej Bystrice, Levíc, Dolného Kubína a Turčianskych Teplíc. Do TOP päťky sa v celkovom hodnotení Žabka prebojovala v kategórii akvatlon (plávanie-beh) piatym miestom.

Troma umiestneniami v Slovenských pohároch v prvej trojke a vystúpeniami našich najmenších triatlonistov sa sezóna 2017 pre Žabku Čadca stala najúspešnejšou, za čo ďakujeme trénerom, rodičom a mestu Čadca za vytvorenie výborných tréningových podmienok.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  4. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  6. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  6. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  7. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  8. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  9. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  10. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov 6 558

Radovan Fujak, kapitán TJ Pokrok Stará Bystrica.

Dvadsaťtriročný kapitán TJ Pokrok Stará Bystrica verí, že výkony mužstva sa budú postupne zlepšovať.

22 h
Jednou zo zapojených škôl je Gymnázium, Hlinská 29 v Žiline.

Jednou zo zapojených škôl je Gymnázium, Hlinská 29 v Žiline, ktorá svoju účasť v programe slávnostne zakončí konferenciou vysielanou online dňa 27. apríla.

21. apr

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.