Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Stolnotenisti sa z východu vrátili s tesnou prehrou a suverénnym víťazstvom

Mestský stolnotenisový klub Čadca je po piatom dvojkole na priebežnej piatej priečke v extraligovej tabuľke.

Zľava: Radoslav Blažek, Radovan Cyprich a Pavel Petráš.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: MSK ČADCA)

Lokomotíva Košice – MSK Čadca 6:4

Súboj Košíc s Čadcou nemal favorita. Hostia prehrali na úvod štvorhru, len druhú v sezóne a na koni tak boli domáci stolnotenisti. Tí si po prvom kole dvojhier vybojovali dvojbodový náskok, ktorý si držali až do konca zápasu.

Prečítajte si tiež: Ženy súťažili v stolnom tenise

Stretnutie rozlúskol záverečný zápas medzi Reném Rehom a Radovanom Cyprichom. Trojky mužstiev dotiahli svoje meranie síl do piateho setu, v ktorom mal pevnejšie nervy Košičan a rozhodol tak o víťazstve domáceho celku v pomere 6:4.

Najlepším hráčom piatkového zápasu bol Jakub Zelinka, ktorý k trom bodom vo dvojhrách pridal aj úspešnú štvorhru. V mužstve Čadce chytili zhodne po dva body Pavel Petráš a Radoslav Blažek.

Body: Zelinka 3,5, Till 1,5, Reho 1 – Petráš a Blažek po 2.

MŠK VSTK Vranov nad Topľou – MSK Čadca 1:6

Vranov nad Topľou pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži v tretej sezóne v rade a vzájomný duel s Čadcou mal pre oboch aktérov už tradične obrovský význam. Pred dvomi rokmi zahatali východniari Čadčanom cestu medzi prvú šestku, v minulej sezóne ich vyradili po dramatickej sérii z play off. Hostia tak mali svojmu súperovi čo vracať.

Po štvorhre viedli práve hostia, no zápas sa vôbec nevyvíjal podľa ich predstáv. Domáci viedli 2:1 a vysoko aj vo štvrtom sete, päťsetovka však nakoniec patrila hosťom.

Duel plný zvratov následne odohrali Peter Tušim a Radoslav Blažek. Čadčianska dvojka vyhrávala 2:0 na sety a 6:2 na loptičky, no náskok prehajdákala. Následne sa do trháku dostal Tušim, na otočke piateho setu viedol 5:1, no aj druhý bod nakoniec patril Čadci. Na 2:1 znížil domáci hráč číslo jeden Oráč, no Petráš upravil skóre opäť na rozdiel dvoch bodov.

Druhé kolo dvojhier už jasne patrilo Čadci. Blažek pokoril jednotku domáceho celu Oráča, Petráš vyzrel na nepríjemnú hru Tušima a bodík na svoje konto si pripísal aj Cyprich, keď vyhral päťsetovú bitku s Fečom. Čadca tak zvíťazila 6:4.

Body: Oráč 1 – Petráš a Blažek po 2,5, R. Cyprich 1.

Program

Záverečné kolo jesennej časti je na programe už 8. a 9. decembra. Čadca sa predstaví na domácej pôde. V piatok 8. decembra o 17. hodine hostí Nové Zámky a ak chceme pomýšľať nad prvou šestkou, potrebuje zvíťaziť. V sobotu o 10. hodine príde na Kysuce líder súťaže z Hontianskych Trstian/Dudiniec v zostave Michal Bardoň, Erik Illáš a Oleksandr Didukh.

1. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Stolný tenis  na sport.sme.sk

Koňušík: Zápas sme stratili v prvom polčase (HLASY TRÉNEROV)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

MY Kysucké noviny s novými atraktívnymi súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Pokračujú zaujímavé seriály venované hradom a záhradám. Opäť štartuje obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. A ďalšia MY hľadáme domácich miláčikov. Zapojte sa a vyhrajte!