Talentovaný remeselník – umelec je vlastne samoukom, no v mnohom mu pomohol jeho otec a vlastne aj jemu vďačí za to, že práca s drevom sa mu stala celoživotným poslaním.
Začínal pred viac ako štyridsiatimi rokmi, keď dokončil vlastný betlehem, a už vtedy sa rozhodol, že rezbárstvo neopustí do konca života. Dopadlo to napokon tak, že jeho diela zdobia nielen slovenské príbytky, ale aj domácnosti a galérie v celej Európe a v zámorí. O kostoloch či krížových cestách nehovoriac.

Rezbár Kadura využíva pri svojej práci mnohoraké druhy stromov, no najviac mu učarovala lipa. Hovorí o nej doslova ako o dreve, v ktorom je skrytá vďaka. Tvrdí: „Lipa, to je strom rezbárov, všetky sochy vlastne boli z lipy, je to najtvárnejší materiál, čo sa týka rezby. Tým, že som sa narodil na dedine a na dedine žijem celý život, tak som nikdy nemal ďaleko k ľudovej tvorbe. Tamojší ľudia boli zaujímaví aj výzorom, a to ma fascinovalo, chcel som ich stvárniť v tom dreve. Oni postupne odchádzajú, a tak som sa ich snažil zvečniť.“
Ďalšou z tém rezbára Antona Kaduru z Podvysokej sú biblické námety, napríklad krížové cesty, nuž a v tomto čase sú výsostne aktuálnou témou pre tohto autora betlehemy. Sú preňho nositeľom šťastia a radosti, napĺňajú ho nápadmi a energiou.
Z diel tohto pozoruhodného človeka dýcha pokoj a jeho drevené plastiky či sošky prinášajú uvoľnenú atmosféru. A to je vlastne životnou doménou tohto zaujímavého tvorcu.