Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Maták opäť rekordne, žiarili aj nováčikovia

Klub z Čadce sa na Kysuce vrátil s medailovou žatvou.

Ocenení plavci s trénermi Katkou Tomalovou a Jozefom Jedinákom.(Zdroj: ŽABKA ČADCA)

Štvrté kolo plaveckých pretekov Severoslovenská liga sa konalo kvôli uzatvorenému žilinskému bazénu v dolnokubínskom AquaRelaxe.

V záverečnom kole sa predstavili noví plavci Plaveckého klubu Žabka Čadca. Medzi najmladšími sa úspešne predstavila Karolína Mravcová, ktorá v kategórii „D“ (2009 - 2010) vybojovala pri svojom prvom štarte na 50 m znak časom 1:00,81 bronz. Na 50 m voľný spôsob sa umiestnila na šiestej mieste.

Prečítajte si tiež: Niektorí v začiatkoch neurobili ani drep! Napokon z nich vychoval zlatú generáciu

Najväčšie zastúpenie mala kysucká výprava v kategórii „C“ (2007 - 2008), kde štartovalo po prvýkrát až šesť nových plavcov. Najúspešnejší z nováčikov bol Juraj Minarovič, ktorému sa podarilo vyplávať na 50 m znak (51,55) zlatú a na 50 m prsia (1:00,91) striebornú medailu.

Peknú druhú priečku si vyplával aj Matej Pawlus na 50 m znak časom 54,03. Naďa Juračková (1:03,97) a Jakub Pastva (55,91) v rovnakej disciplíne na 50 m znak zhodne skončili na treťom mieste.

Nováčikovi Filipovi Čentákovi najlepšie vyšli prsia na 50 m (6. miesto) a Adriánovi Palčovi 50 m voľný spôsob (9. miesto).

V tejto kategórii štartoval aj Alex Maták, ktorý šesť štartov premenil na štyri zlaté, jeden strieborný a jeden bronzový kov a k tomu pridal ešte štyri klubové rekordy! Neprekonaný bol Alex v disciplínach 50 m voľ. spôsob (36,33 – klubový rekord), 200 m znak (3:19,78), 50 m motýlik (42,36) a 100 m motýlik (1:35,97 – klubový rekord prekonaný o takmer päť sekúnd). Druhé miesto vyplával na 100 m polohové preteky (1:36,57) a tretie miesto na 200 m prsia (3:53,25) s dvoma klubovými rekordmi! Týmito výkonmi sa Alex suverénne stal najlepším plavcom výpravy.

Medzi staršími plavcami sa najlepšie umiestnil Michal Tomala na 200 m znak (6. miesto). Jakub Adamove vybojoval najlepšie umiestnenie na 200 m prsia (9. miesto). Dievčatá Lívia Stročková a Nikola Marjaková, aj keď sa neprebojovali do prvej päťky, ukázali svoje kvality. Lívia zaplávala na 50 m motýlik (42,05) a 200 m polohové preteky (3:23,98) klubové rekordy, ktoré ju posunuli na siedmu a deviatu pozíciu.

Triatlonistka Nikola Marjaková taktiež vyskúšala plavecké preteky. Zo šesť štartov až v piatich prekonala klubový rekord. Na 50 m voľný spôsob (33:24, 15.), 400 m voľný spôsob (6:25,87, 13.), 50 m motýlik (38,78, 12.), 100 m polohové preteky (1:32,50, 19.) a 200 m polohové preteky (3:15,60, 15.).