Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Staršie žiačky dosahujú výborné výsledky v lige i na turnajoch

TJ Lokomotíva Čadca vstúpila do roku 2018 výbornými výsledkami.

Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca uspeli na turnaji v Novom Meste nad Váhom. (Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA ČADCA)

Zúčastnili sa dvoch turnajov

Po zimnej prestávke opäť začali volejbalové súťaže. Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca sa v príprave na jarnú časť zúčastnili dvoch turnajov. V Novom Meste nad Váhom si vybojovali tretie miesto spomedzi ôsmich účastníkov. Víťazom turnaja sa stal Pezinok pred Piešťanmi. V súboji o bronz Čadca porazila Senicu 2:0.

Prečítajte si tiež: Ninisov životný úspech! V Sigulde získal striebro

Na turnaji v Žiline sa stretlo desať družstiev zo Slovenska a Moravy. Po troch víťazstvách a dvoch prehrách skončili hráčky Čadce na piatej priečke.
Kadetky prehrali na Liptove

Jarnú časť začali Čadčianky v nedeľu 28. januára 2018 na palubovke prvého družstva súťaže z Liptovského Hrádku. Napriek snahe nedokázali hosťujúce hráčky vzdorovať domácim volejbalistkám. Tie výborne podávali a hráčky Lokomotívy si nedokázali prihrávať tak, aby boli schopné efektívne zaútočiť. Liptovskému Hrádku podľahli dvakrát 3:0.

V tabuľke figurujú kadetky TJ Lokomotíva Čadca na šiestej pozícii spomedzi deviatich družstiev.

Výsledky

Liptovský Hrádok – Čadca 3:0, 3:0.

Staršie žiačky bodovali naplno

Staršie žiačky majú za sebou prvé dve kolá jarnej časti. V Poltári sa v sobotu 20. januára 2018 stretli s druhým družstvom po jesennej časti. Prvý zápas bol ťažký a každý set bol až do konca vyrovnaný. Domáce volejbalistky dlho vzdorovali tlaku Čadčaniek.

V závere setov sa však prejavila lepšia zohratosť hosťujúcich hráčok a ukázalo sa, že úvodné turnaje roka dobre pripravili dievčatá na dôležité zápasy jarnej časti. Druhý zápas už bol úplne v réžii Čadce.

V druhom kole, ktoré Čadca hrala v sobotu 27. januára 2018 na domácej palubovke, privítali dievčatá ďalšieho suseda z tabuľky – družstvo z Detvy. Na jeseň v Detve skončili zápasy 3:2 a 2:3, a preto sa očakávali dobré zápasy.

Súper však prišiel na Kysuce v prekvapivo slabšej hernej pohode. V prvom zápase potrápil domáce hráčky len v treťom sete, keď sa Čadčianky po prestriedaní chvíľu hľadali. Od prvej polovice setu museli doháňať 8-bodové manko. Postupne sa však Čadca na súpera doťahovala a od stavu 22:22 sa začínalo akoby od začiatku. Záver setu zvládli domáce volejbalistky trochu aj so šťastím a prvý zápas vyhrali 3:0.

V druhom stretnutí domáce hráčky pridali ešte viac na dôraze. Zatlačili súpera kvalitným podaním, ktorým vynikli najmä Linda Hubočanová a Mia Mináriková, ktorá k podaniu pridala aj presnú prihrávku. Na smeči najviac bodov nazbierala Erika Turiaková. Celkovo hralo družstvo veľmi kompaktne, hráčky sa dobre dopĺňali a druhý zápas vyhrali hladko 3:0.

Staršie žiačky sú tak suverénne na čele tabuľky celej súťaže.

Výsledky

Poltár – Čadca 1:3 (23:25, 25:27, 26:24, 24:26), 0:3 (20:25, 15:25, 5:25), Čadca – Detva 3:0 (25:13, 25:8, 29:27), 3:0 (25:17, 25:14, 25:8)

Program

V sobotu 3. 2. 2018: Rimavská Sobota – Čadca (staršie žiačky), v nedeľu 4. 2. 2018: Považská Bystrica – Čadca (mladšie žiačky), v nedeľu 4. 2. 2018 o 10. hodine: Čadca – Zvolen (kadetky – hrá sa v telocvični ZŠ Rázusova v Čadci.), v sobotu 10. 2. 2018 o 10. hodine: Čadca – Dolný Kubín (staršie žiačky), v nedeľu 11. 2. 2018: L. Hrádok – Čadca (mladšie žiačky), v nedeľu 11. 2. 2018: Prievidza – Čadca (kadetky).

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?