Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Staršie žiačky dosahujú výborné výsledky v lige i na turnajoch

TJ Lokomotíva Čadca vstúpila do roku 2018 výbornými výsledkami.

Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca uspeli na turnaji v Novom Meste nad Váhom. Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca uspeli na turnaji v Novom Meste nad Váhom. (Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA ČADCA)

Zúčastnili sa dvoch turnajov

Po zimnej prestávke opäť začali volejbalové súťaže. Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca sa v príprave na jarnú časť zúčastnili dvoch turnajov. V Novom Meste nad Váhom si vybojovali tretie miesto spomedzi ôsmich účastníkov. Víťazom turnaja sa stal Pezinok pred Piešťanmi. V súboji o bronz Čadca porazila Senicu 2:0.

Prečítajte si tiež: Ninisov životný úspech! V Sigulde získal striebro Čítajte

Na turnaji v Žiline sa stretlo desať družstiev zo Slovenska a Moravy. Po troch víťazstvách a dvoch prehrách skončili hráčky Čadce na piatej priečke.
Kadetky prehrali na Liptove

Jarnú časť začali Čadčianky v nedeľu 28. januára 2018 na palubovke prvého družstva súťaže z Liptovského Hrádku. Napriek snahe nedokázali hosťujúce hráčky vzdorovať domácim volejbalistkám. Tie výborne podávali a hráčky Lokomotívy si nedokázali prihrávať tak, aby boli schopné efektívne zaútočiť. Liptovskému Hrádku podľahli dvakrát 3:0.

V tabuľke figurujú kadetky TJ Lokomotíva Čadca na šiestej pozícii spomedzi deviatich družstiev.

Výsledky

Liptovský Hrádok – Čadca 3:0, 3:0.

Staršie žiačky bodovali naplno

Staršie žiačky majú za sebou prvé dve kolá jarnej časti. V Poltári sa v sobotu 20. januára 2018 stretli s druhým družstvom po jesennej časti. Prvý zápas bol ťažký a každý set bol až do konca vyrovnaný. Domáce volejbalistky dlho vzdorovali tlaku Čadčaniek.

V závere setov sa však prejavila lepšia zohratosť hosťujúcich hráčok a ukázalo sa, že úvodné turnaje roka dobre pripravili dievčatá na dôležité zápasy jarnej časti. Druhý zápas už bol úplne v réžii Čadce.

V druhom kole, ktoré Čadca hrala v sobotu 27. januára 2018 na domácej palubovke, privítali dievčatá ďalšieho suseda z tabuľky – družstvo z Detvy. Na jeseň v Detve skončili zápasy 3:2 a 2:3, a preto sa očakávali dobré zápasy.

Súper však prišiel na Kysuce v prekvapivo slabšej hernej pohode. V prvom zápase potrápil domáce hráčky len v treťom sete, keď sa Čadčianky po prestriedaní chvíľu hľadali. Od prvej polovice setu museli doháňať 8-bodové manko. Postupne sa však Čadca na súpera doťahovala a od stavu 22:22 sa začínalo akoby od začiatku. Záver setu zvládli domáce volejbalistky trochu aj so šťastím a prvý zápas vyhrali 3:0.

V druhom stretnutí domáce hráčky pridali ešte viac na dôraze. Zatlačili súpera kvalitným podaním, ktorým vynikli najmä Linda Hubočanová a Mia Mináriková, ktorá k podaniu pridala aj presnú prihrávku. Na smeči najviac bodov nazbierala Erika Turiaková. Celkovo hralo družstvo veľmi kompaktne, hráčky sa dobre dopĺňali a druhý zápas vyhrali hladko 3:0.

Staršie žiačky sú tak suverénne na čele tabuľky celej súťaže.

Výsledky

Poltár – Čadca 1:3 (23:25, 25:27, 26:24, 24:26), 0:3 (20:25, 15:25, 5:25), Čadca – Detva 3:0 (25:13, 25:8, 29:27), 3:0 (25:17, 25:14, 25:8)

Program

V sobotu 3. 2. 2018: Rimavská Sobota – Čadca (staršie žiačky), v nedeľu 4. 2. 2018: Považská Bystrica – Čadca (mladšie žiačky), v nedeľu 4. 2. 2018 o 10. hodine: Čadca – Zvolen (kadetky – hrá sa v telocvični ZŠ Rázusova v Čadci.), v sobotu 10. 2. 2018 o 10. hodine: Čadca – Dolný Kubín (staršie žiačky), v nedeľu 11. 2. 2018: L. Hrádok – Čadca (mladšie žiačky), v nedeľu 11. 2. 2018: Prievidza – Čadca (kadetky).

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

AKTUÁLNE Z ČADCE: Podiel pozitívnych je až okolo troch percent

Číslo je vyššie oproti prvým predpokladom.

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

V Čadci opadla ranná nervozita, podiel pozitívnych je nízky

Na test môže prísť vyše 18-tisíc Čadčanov.

Takto to večer vyzerá pri Dome kultúry v Čadci.

Do Rakovej mieria na test aj desiatky Čadčanov

Ľudí testujú podľa abecedy, pozitívnych je pomenej.

ZŠ Raková - časť Trstená.

Prišli sa otestovať aj pracovníci, ktorí robia na diaľnici D3

V pohraničnej obci Svrčinovec zaznamenali v dvoch testovacích miestach aj cudzích štátnych príslušníkov. Ako informovala starostka obce Renáta Majchráková išlo zväčša o partnerov žijúcich v spoločnej domácnosti, ktorí majú české občianstvo.

V obci Svrčinovec je zatiaľ účasť na testovaní dobrá.