Devils Čadca – FbC Coyotes Jablunkov 11:8 (1:3, 6:1, 4:4)
Florbalisti Devils Čadca mali počas ostatného víkendu v druholigovej súťaži voľno, a tak tento čas využili na zorganizovanie prestížneho prípravného duelu s českým Jablunkovom.
Do čadčianskej haly Pratex prišlo vynikajúco pripravené a zohrané mužstvo, ktoré dostatočne preverilo formu Devils.
Domáci sa rýchlo ujali vedenia, no to bolo na dlhý čas všetko. Kojoti pridali a prvú tretinu vyhrali 3:1.

Do druhej časti hry nastúpili Čadčania s jasným cieľom – otočiť skóre, ktoré sa však dlho nemenilo. Až pred polovicou duelu prišiel gól Michalinu po veľkej chybe jedného z hráčov FbC. Tento moment Devils povzbudil a prišli i ďalšie góly. Čadčania v tej chvíli dominovali a pred treťou časťou hry si vytvorili sľubný náskok.
Jablunkov sa však nevzdal a zápas ako na hojdačke pokračoval i v tretej tretine. Hostia sa znovu dostali do vedenia, ale to Kysučanov naštartovalo. Čadčania pridali a vďaka zlepšenej hre si vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý si až do poslednej sirény udržali. Jablunkovu nepomohla ani presilovka v samom závere, pri ktorej ešte aj odvolali brankára.
Devils si pripísali cenné víťazstvo nad silným súperom a správne sa naladili na záverečné súboje v druholigovej súťaži, v ktorej bojujú o celkový triumf.
Góly: Gončár 4, Michalina 2, Ondrušek, Kuka, Kubička, Vlček, Imrišík – Byrtus 2, Velčovský 2, Izeiaš, Sikora, Kurok, Bocek.
ČADCA: Kováč, Špilák – Ondrušek ©, Gončár, Stročka, Michalina, Dráb, Slaninák, Imrišík, Baliga, Kulla, Mravec, Hajduk, Vlček, Kubička, Kuka, Hlavatý, Kupka.