Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Karatisti získali vo Zvolene štyri cenné kovy

O zlato sa postaral Kristián Michalec.

Zľava: Kristián Michalec, Samuel Buchtík, Nikola Buchtíková a Karol Kožák. (Zdroj: KK ZZO ČADCA)

V nedeľu 4. februára 2018 sa vo Zvolene konali otvorené Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate mužov a žien pre rok 2018 a zároveň druhé kolo Stredoslovenského pohára mládeže.

Prečítajte si tiež: O rekordy ho obral Tóth! Nehnevám sa na neho, tvrdí bývalý olympionik

Mesto Čadcu a klub KK ZZO Čadca reprezentovali štyria pretekári. V seniorskej kategórii muži do 84 kg nastúpil Kristián Michalec.

Keďže sa do tejto kategórie prihlásili len štyria borci, turnaj prebehol systémom každý s každým. Karatistu z Čadce tak čakali tri zápasy po tri minúty čistého času. Všetky vyhral a získal titul Majster Stredoslovenského zväzu karate pre rok 2018.

Nikola Buchtíková zápasila v kategórií kadetiek 14-15 ročných do 47 kg. Z dvoch zápasov jeden vyhrala a druhý prehrala, obsadila tak druhé miesto.

Samuel Buchtík štartoval v kategórií mladší dorastenci 12-13 roční do 55 kg. Po nerozhodnom stave 0:0 prehral na vlajky sudcov. Chlapec, ktorý ho vyradil, postúpil následne až do finále, takže Samo mohol pokračovať repasážovým zápasom. V boji o tretie miesto uspel, zo Zvolena si tak odnášal bronzovú medailu.

Karol Kožák zápasí v kategórií 14-15 ročných kadetov. V nedeľu sa však musel od ľahšej váhy posunúť k ťažším chlapcom do 63 kg. Tu štartovalo deväť pretekárov. Karol vyhral prvé kolo i semifinále. Vo finále podľahol kvalitnému súperovi z Rapidu Bratislava.

Keďže súťaž bola vyhlásená ako "otvorená", mohli sa jej zúčastniť aj kluby mimo nášho regiónu. Zvolen cup 2018 sa tento rok zúčastnilo 439 pretekárov zo 45 klubov. Čadčianski zverenci získali jednu zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Vyťažili z tréningového drilu a potvrdili, že dochádza u nich k stabilizácii výkonnosti.

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Článok je zaradený aj do ďalších tém Karate

Koňušík: Zápas sme stratili v prvom polčase (HLASY TRÉNEROV)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

MY Kysucké noviny s novými atraktívnymi súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Pokračujú zaujímavé seriály venované hradom a záhradám. Opäť štartuje obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. A ďalšia MY hľadáme domácich miláčikov. Zapojte sa a vyhrajte!