Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Zavadská v osobáku vicemajsterkou Slovenska

Mladá Kysučanka zlepšila svoj čas na trati dlhej 3000 metrov o 30 sekúnd.

Alexandra Zavadská (vľavo).Alexandra Zavadská (vľavo). (Zdroj: ARCHÍV A.Z.)

Po úspešnom ťažení atlétov z Kysuckého Nového Mesta, ktorí získali viacero medailí na majstrovstvách kraja i majstrovstvách Bratislavy (P. Belešová, L. Ondrúšková, N. Štefundová, N. Dubec), štartovali zverenci trénera Milana Slivku na halových majstrovstvách Slovenska mužov a žien v bratislavskej hale Elán.

Prečítajte si tiež: Kysučanky triumfovali na Orave Čítajte

V sobotu 17. februára 2018 v behu na 1500 m obhajovala titul Nikola Štefundová. V silnej konkurencii dobehla časom 4:58,84 min na nevďačnom štvrtom mieste.

V nedeľu 18. februára 2018 sa predstavil v behu na 800 m Lukáš Prívara. Ten dobehol štrnásty v tohtoročnom maxime 2:07,08 min.

Najväčšiu radosť pripravila pre klub Alexandra Zavadská v behu na 3000 m.

„Nedeľa 18. februára bola veľmi výnimočná, stala sa totiž mojím tohtoročným štartom. Doslova... Od decembrových majstrovstiev Európy v krose som sa totiž nepostavila na žiadnu zo štartovacích čiar, a ak mám byť úprimná, tie preteky mi už naozaj chýbali. Do Bratislavy som tentoraz cestovala s nádejou, že keď jednoducho skúsim šťastie, môže to vyjsť. Skutočne môže, aj napriek tomu, že sa práve chystám na svoj vôbec prvý atletický štart v kategórii elity,“ povedala pre MY Kysucké noviny Zavadská.

Saška sa výborne držala favoritky pretekov Kataríny Beľovej z Martina. Do polovice pretekov s nimi bežala mladá talentovaná Žilinčanka Zuzana Michaličková. Saška dokázala vedúcu K. Beľovú niekoľkokrát vystriedať na vedúcej pozícii. Preteky sa rozhodli až vo finiši na poslednej trojstovke. Zavadská dobehla druhá v skvelom osobnom rekorde 10:01,92 min (zlepšila sa o neuveriteľných 30 sekúnd).

„V momente zaznenia štartového výstrelu som sa snažila okamžite zaradiť za favoritku pretekov Katarínu Beľovú, s ktorou sme sa striedali vo vedení prakticky po celú dobu pretekov. Keď som koncom každého z okruhov videla sekundový ukazovateľ časomiery blížiť sa k nule, moja radosť sa len znásobovala. Nula totiž znamenala 40, 40 sekúnd na okruh znamenalo kilometer za 3 minúty a 20 sekúnd, takže výsledný čas rovný 10 minútam sa už začínal javiť naozaj reálne. A on nakoniec skutočne bol reálny, skúška šťastia vyšla a ja som dobehla na druhej pozícii so stratou necelej sekundy a osobným rekordom vylepšeným o viac ako pol minúty. Ak by som mala tento čas porovnať s mojím maximom v hale, hovorili by sme až o 50-sekundovom zlepšení,“ dodala Zavadská.