Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Podzávoz nadelil Debaklu desiatku

Joma futsalová Žirafa liga Čadca pokračovala sedemnástym kolom.

Podzávoz (v červenom) si pripísal dôležité víťazstvo.Podzávoz (v červenom) si pripísal dôležité víťazstvo. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

JPE TTT Podzávoz – FC Debakel 10:3 (2:0)

Úvod zápasu bol v réžii Podzávozu, ktorý mal loptu vo svojej moci. Debakel sa len sporadicky dostával cez polovicu ihriska. Podzávoz hral vysoký presssing a tvrdo, ale bez faulov dohrával súboje. Hráči Debakla sa tak dostávali pod permanentný tlak. V 5. minúte Rasťo Planeta po kolmici od Dana Janitu výborne prebral ťažkú loptu a pekne zakončil – 1:0.

Aj po strelenom góle pokračoval Podzávoz v aktívnej hre a bol výrazne lepším mužstvom. Od 15. minúty sa hra začala postupne vyrovnávať a do pološancí sa začali dostávať aj hráči Debakla. V 18. minúte sa zatriaslo brvno za brankárom Debakla Erikom Kavčákom po tvrdej strele Dávida Nekoranca. Následne sa v ďalšej dobrej šanci ocitol Roman Pliešovský, ale ľavačkou zakončil nepresne.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Kysucké tímy vstúpili do jari jasnými prehrami Čítajte

V 21. minúte bol po šiestom faule Debakla nariadený 10-metrový trestný kop. K lopte sa postavil Rasťo Planeta a nechytateľne zvýšil na 2:0 pre Podzávoz. Do konca polčasu už žiaden gól nepadol, a tak polčasové skóre vyznelo lepšie pre Podzávoz.

Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu zvýšil Podzávoz zásluhou Mateja Časnochu na 3:0. Definitívne rozriešenie zápasovej tajničky priniesla 3. a 7. minúta druhého polčasu, keď najskôr Dano Janita a následne Roman Baláž zvýšili už na rozdiel piatich gólov.

Po druhom oddychovom čase Debakla v zápase sa jeho hra výrazne zlepšila. Hráči Podzávozu výrazne znížili aktivitu a poľavili. Debaklu sa podarilo v rozmedzí štyroch minút streliť dva góly zásluhou Dušana Kanisa a Romana Sýkoru a znížiť na 2:5. Na túto situáciu okamžite zareagovali hráči Podzávozu a stačilo im len 40 sekúnd na strelenie gólu, ktorým Matej Časnocha odvrátil akékoľvek pochybnosti o víťazovi – 6:2.

Debakel to v závere skúsil aj hrou bez brankára s piatimi hráčmi v poli. Strelili však len jeden gól a, naopak, inkasovali ešte štyri. Záverečné skóre 10:3 je zaslúžené a odzrkadľuje to, čo sa na ihrisku odohrávalo.

Debakel na zápas nastúpil len s jedným náhradníkom, a tak udržať tempo, ktoré v zápase nasadil Podzávoz, bolo pre nich nemožné. Podzávoz sa týmto víťazstvom odpútal v tabuľke od svojho súpera na rozdiel troch bodov a vykročil tak výrazne za titulom. Liga je však ešte dlhá a akékoľvek zaváhanie Podzávozu bude chcieť Debakel určite využiť. Hráčom zápasu bol Rasťo Planeta, ktorý zaznamenal štyri góly a tri gólové asistencie. Výborne mu sekundoval jeho spoluhráč Matej Časnocha, ktorý zaznamenal hetrik.

Milan Hojdík, vedúci mužstva JPE TTT Podzávoz: „Sme maximálne spokojní s hrou a výkonom mužstva. Výsledok je síce jednoznačný, ale Debakel má svoje kvality a treba povedať, že dnes ich bolo málo. Nehrali ich najväčšie opory a to podľa mňa rozhodlo. Týmto víťazstvom sme urobili dôležitý krok za ziskom titulu, ale v lige zostáva ešte odohrať jedenásť kôl a my musíme stále v takýchto výkonoch pokračovať, aby sme náš predsezónny cieľ splnili.“

Výsledky 17. kola

SS Forza Lazio – Dufeksoft 3:12 (2:4), M. Čačurák 2, J. Mokáň – T. Časnocha 5, T. Tlelka 3, R. Halfár 2, Š. Cisárik, J. Tlelka, ŽK: P. Choluj (DUFEKSOFT), ČK: P. Choluj (DUFEKSOFT).

FC 2 Litre – FC Trafo Kudlov 4:3 (2:1), P. Steinberger 3, M. Luptovec – T. Kopásek 2, M. Špilák.

JPE TTT Podzávoz – FC Debakel 10:3 (2:0), R. Planeta 4, M. Časnocha 3, D. Nekoranec, D. Janita, R. Baláž – J. Blahuta, R. Sýkora, D. Kanis.

Juwe Bloky Čadca – Slovenský Orloj Stará Bystrica 3:4 (0:3), K. Jašurek 2, T. Pohančeník – M. Ševec 2, M. Faktor, M. Kirn.

CA-Cargo – FC Tango 8:3 (4:0), M. Bednárik 4, J. Učník 2, M. Harbáček 2 – V. Pavlík 2, M. Mitáš.

Program 18. kola

V nedeľu 25.3. 2018 o 8. h: Slovenský Orloj Stará Bystrica – FC Debakel, o 9. h: Trafo Kudlov – Juwe Bloky, o 10. h: TTT Podzávoz – CA-Cargo, o 11. h: FC 2 Litre – SS Lazio, o 12. h: FC Tango – Dufeksoft.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.