Podzávoz nadelil Debaklu desiatku

Joma futsalová Žirafa liga Čadca pokračovala sedemnástym kolom.

Podzávoz (v červenom) si pripísal dôležité víťazstvo.(Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

JPE TTT Podzávoz – FC Debakel 10:3 (2:0)

Úvod zápasu bol v réžii Podzávozu, ktorý mal loptu vo svojej moci. Debakel sa len sporadicky dostával cez polovicu ihriska. Podzávoz hral vysoký presssing a tvrdo, ale bez faulov dohrával súboje. Hráči Debakla sa tak dostávali pod permanentný tlak. V 5. minúte Rasťo Planeta po kolmici od Dana Janitu výborne prebral ťažkú loptu a pekne zakončil – 1:0.

Aj po strelenom góle pokračoval Podzávoz v aktívnej hre a bol výrazne lepším mužstvom. Od 15. minúty sa hra začala postupne vyrovnávať a do pološancí sa začali dostávať aj hráči Debakla. V 18. minúte sa zatriaslo brvno za brankárom Debakla Erikom Kavčákom po tvrdej strele Dávida Nekoranca. Následne sa v ďalšej dobrej šanci ocitol Roman Pliešovský, ale ľavačkou zakončil nepresne.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Kysucké tímy vstúpili do jari jasnými prehrami

V 21. minúte bol po šiestom faule Debakla nariadený 10-metrový trestný kop. K lopte sa postavil Rasťo Planeta a nechytateľne zvýšil na 2:0 pre Podzávoz. Do konca polčasu už žiaden gól nepadol, a tak polčasové skóre vyznelo lepšie pre Podzávoz.

Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu zvýšil Podzávoz zásluhou Mateja Časnochu na 3:0. Definitívne rozriešenie zápasovej tajničky priniesla 3. a 7. minúta druhého polčasu, keď najskôr Dano Janita a následne Roman Baláž zvýšili už na rozdiel piatich gólov.

Po druhom oddychovom čase Debakla v zápase sa jeho hra výrazne zlepšila. Hráči Podzávozu výrazne znížili aktivitu a poľavili. Debaklu sa podarilo v rozmedzí štyroch minút streliť dva góly zásluhou Dušana Kanisa a Romana Sýkoru a znížiť na 2:5. Na túto situáciu okamžite zareagovali hráči Podzávozu a stačilo im len 40 sekúnd na strelenie gólu, ktorým Matej Časnocha odvrátil akékoľvek pochybnosti o víťazovi – 6:2.

Debakel to v závere skúsil aj hrou bez brankára s piatimi hráčmi v poli. Strelili však len jeden gól a, naopak, inkasovali ešte štyri. Záverečné skóre 10:3 je zaslúžené a odzrkadľuje to, čo sa na ihrisku odohrávalo.

Debakel na zápas nastúpil len s jedným náhradníkom, a tak udržať tempo, ktoré v zápase nasadil Podzávoz, bolo pre nich nemožné. Podzávoz sa týmto víťazstvom odpútal v tabuľke od svojho súpera na rozdiel troch bodov a vykročil tak výrazne za titulom. Liga je však ešte dlhá a akékoľvek zaváhanie Podzávozu bude chcieť Debakel určite využiť. Hráčom zápasu bol Rasťo Planeta, ktorý zaznamenal štyri góly a tri gólové asistencie. Výborne mu sekundoval jeho spoluhráč Matej Časnocha, ktorý zaznamenal hetrik.

Milan Hojdík, vedúci mužstva JPE TTT Podzávoz: „Sme maximálne spokojní s hrou a výkonom mužstva. Výsledok je síce jednoznačný, ale Debakel má svoje kvality a treba povedať, že dnes ich bolo málo. Nehrali ich najväčšie opory a to podľa mňa rozhodlo. Týmto víťazstvom sme urobili dôležitý krok za ziskom titulu, ale v lige zostáva ešte odohrať jedenásť kôl a my musíme stále v takýchto výkonoch pokračovať, aby sme náš predsezónny cieľ splnili.“

Výsledky 17. kola

SS Forza Lazio – Dufeksoft 3:12 (2:4), M. Čačurák 2, J. Mokáň – T. Časnocha 5, T. Tlelka 3, R. Halfár 2, Š. Cisárik, J. Tlelka, ŽK: P. Choluj (DUFEKSOFT), ČK: P. Choluj (DUFEKSOFT).

FC 2 Litre – FC Trafo Kudlov 4:3 (2:1), P. Steinberger 3, M. Luptovec – T. Kopásek 2, M. Špilák.

JPE TTT Podzávoz – FC Debakel 10:3 (2:0), R. Planeta 4, M. Časnocha 3, D. Nekoranec, D. Janita, R. Baláž – J. Blahuta, R. Sýkora, D. Kanis.

Juwe Bloky Čadca – Slovenský Orloj Stará Bystrica 3:4 (0:3), K. Jašurek 2, T. Pohančeník – M. Ševec 2, M. Faktor, M. Kirn.

CA-Cargo – FC Tango 8:3 (4:0), M. Bednárik 4, J. Učník 2, M. Harbáček 2 – V. Pavlík 2, M. Mitáš.

1. TTT Podzávoz 17 16 0 0 1 133:38 48
2. FC Debakel 17 15 0 0 2 118:49 45
3. Slov. Orloj SB 17 9 2 0 6 85:71 31
4. Dufeksoft 17 9 0 1 7 101:88 28
5. CA-Cargo 17 9 0 1 7 74:70 28
6. Juwe Bloky 17 8 0 1 8 75:93 25
7. Forza Lazio 17 5 2 1 9 75:98 20
8. FC Tango 17 4 1 0 12 67:118 14