Oblastný futbal: Nová Bystrica vyhrala vďaka gólu Miroslava Cádera

VI. liga ObFZ Kysúc mala na programe prvé jarné kolo.

Futbalisti TJ Slovan Nová Bystrica.(Zdroj: ARCHÍV J.D.)

VI. liga

Nesluša – Korňa 0:1 (0:0)

Hráči Nesluše privítali na umelej tráve v Kysuckom Novom Meste ašpiranta na postup – TJ Kysučan Korňa. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a šance boli na oboch stranách. V druhom dejstve zatlačili hostia domácich pred ich bránu. Mohli to byť ale domáci, ktorí mohli udrieť, ale platilo staré známe nedáš – dostaneš. Po inkasovanom góle vrhli domáci všetky sily do útoku, ale hostia už udržali tesný výsledok do konca zápasu. K dobrému zápasu prispela aj rozhodcovská trojica Mikula, Žák, Káčerik, ktorá podala vynikajúci výkon.

Gól: 72. M. Učník. ŽK: M. Učník (KORŇA). Rozhodoval Mikula, 50 divákov.

NESLUŠA: Helt – Mečiak (80. Šamaj), J. Kopásek, Lisko (75. Buček), Židek, B. Kopásek (50. Repák), T. Janec, Minár, Šlapka, Valjašek, Kubala (67. Kloták).

KORŇA: Dička – Mir. Srniček (46. Baričák), Hrčka, Korček, Roman (84. Staník), Mich. Srníček (65. J. Učník), Hrtús, Kašpar, Plaček, Zborovančík, M. Učník (90. Tabaček).

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Čadca stratila dvojgólový náskok, Čierne získalo len bod

Čadca B – Raková 0:1 (0:1)

Horelica doma privítala Rakovú. Zápas rozhodla jediná situácia zo 41. minúty, keď Bednárik poslal loptu do šestnástky rozbehnutému Luterovi a ten bez problémov strelou po zemi prekonal brankára Kopečného.

Gól: 41. Lutera. ŽK: M. Kopačka – Bednárik. Rozhodoval Jantoš, 80 divákov.

ČADCA B: Kopečmý – Švík, L. Vessa (68. Laš), Pavlík, Blahovec, Šimanica (71. Michalina), Grečmal, Štens, Polaček, P. Kopačka (84. Kuric), R. Vessa (75. M. Kopačka).

RAKOVÁ: Kajánek – Elsner, Lutera (90. Házy), Krištofík, Vyšlan, Bednárik (64. Maľovaník), Rafaj (71. Šimek), Goralka, A. Kajánek, Roman, M. Kajánek (81. Gulčík).

Oščadnica – Podvysoká 2:1 (1:1)

Do Oščadnice pricestovala Podvysoká, tá aj lepšie vstúpila do zápasu a v 26. minúte viedla po góle Furdana. Domáci však pred prestávkou znížili gólom Gavláka a v 75. minúte otočili stav stretnutia, keď sa z pokutového kopu presadil Vaštík. Hostia tak z Oščadnice odišli naprázdno a domáci získali dôležité body v boji o čelo šiestoligovej tabuľky.

Góly: 40. Gavlák, 75. (11 m) Vaštík – 26. Furdan. ŽK: Belák – Furdan, Bobek, Poláček, ČK: 76. po 2. ŽK Belák (OŠČADNICA). Rozhodoval Janec, 120 divákov.

OŠČADNICA: Sedlák – Vaštík, Lušňák, Gavlák, Poláček (86. Fuňák), Bacula (46. Gončár), Belák, Franček, Kučák (88. Gužík), Fuňák, Šulgan (72. Štetina).

PODVYSOKÁ: Srníček – Gembiczki, Slíž, Frolo, Bytčanek (82 Stopka), Furdan, Slúka, Bobek, Krnáč (78. Steiniger), Tatarka (70. Palica), Poláček.

Radôstka – Radoľa 3:2 (1:1)

Hostia prišli v oklieštenej zostave, na zápas nastúpilo len desať hráčov. Ich výkon bol však o to bojovnejší, keď sa práve oni ujali vedenia. V 18. minúte strelil gól Poláček. Domáci sa nemohli rozbehnúť a nehrali tak, ako sa od nich očakávalo, napriek tomu vyrovnali na 1:1 v 29. minúte zásluhou Lučana.
Druhý polčas bol zo strany domácich v podobnom tempe. V 55. minúte oslabeným hosťom strelil gól Boris a bolo 2:1. Hostia sa však zomkli a hneď nato vyrovnal už dvojgólový Poláček. Zápas však nakoniec patril domácim. V 59. minúte sa presadil z pokutového kopu Jaššo. Radôstka tak dokázala po prestrelke zvíťaziť nad húževnatým súperom.

Góly: 29. Lučan, 55. Boris, 59. (11 m) Jaššo – 18., 57. Poláček. ŽK: Mihalík – Drnda. Rozhodoval Hrtús. 60 divákov.

RADÔSTKA: Labant – Poništ, Fekula, Harnas (46. Jaššo), Strnadel, Lučan (P. Pilka), Repka, Mihalík, T. Pilka, Boris, Kubala (46. Brisuda).

RADOĽA: Kotrč – Vnuk, Dembický, Šuták, Kočiš, Poláček, Drnda, Marčan, Macúš, Valík.

Ochodnica – Nová Bystrica 0:1 (0:1)

O troch bodoch pre hostí rozhodla prvá 10-minútovka, práve v 10. minúte sa gólovo presadil Miroslav Cáder. Domáci futbalisti gólovo zareagovať nedokázali, v 21. minúte mali však obrovskú príležitosť z pokutového kopu. Židek však jedenástku nepremenil. Nová Bystrica chudobný jednogólový náskok ubránila a z Ochodnice si odnáša všetky tri body.

Gól: 10. M. Cáder. ŽK: Matejka, Čečko – M. Cáder, Kováč. Rozhodoval Klušák, 50 divákov.

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, J. Slivka, Matejka, Piják, Čečko, Gašinec, D. Slivka (46. Mikloš), Židek, Tarana, Chovanec (75. Miko).

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Lokša, Cabadaj, M. Cáder, Džurný, Griga, Kováč, Šadibol (69. Petrek), Duban, Pavolko (80. Kocifaj), Sýkora (88. B. Cáder).

1. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

Koňušík: Zápas sme stratili v prvom polčase (HLASY TRÉNEROV)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

MY Kysucké noviny s novými atraktívnymi súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Pokračujú zaujímavé seriály venované hradom a záhradám. Opäť štartuje obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. A ďalšia MY hľadáme domácich miláčikov. Zapojte sa a vyhrajte!