Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Regionálny futbal: Tri body pre Čierne zariadil Benko, štvrtoligové derby nemalo víťaza

Viacero zápasov sa neodohralo pre nespôsobilý terén.

O výhre Čierneho rozhodol v nedeľu Lukáš Benko (vpravo).(Zdroj: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)

TIPOS III. liga Stred

Výsledky 17. kola: Liptovská Štiavnica – Fiľakovo 1:0, Liptovský Hrádok – Martin 3:3, Teplička nad Váhom – Žarnovica 0:0, zápasy Kalinovo – Krásno nad Kysucou, Nová Baňa – Čadca, Detva – Rimavská Sobota, Banská Bystrica – Lučenec a Námestovo – Oravské Veselé odložili pre nespôsobilý terén.

Kysucké Nové Mesto – Makov 1:1 (0:0)

Futbalistov Kysuckého Nového Mesta čakalo po týždni ďalšie derby. Po prehre v Staškove sa predstavili tentoraz na domácej pôde, keď privítali Makov.

Prečítajte si tiež: Kubala bude v odvete strieľať góly za Makov

V prvom polčase gól nepadol, až v úvode toho druhého otvoril skóre Kadik. Jeho tečovaná strela skončila za chrbtom Kubištu – 0:1. Domáci mladíci však nezložili zbrane a túžili vyrovnať. V 85. minúte mali obrovskú šancu, no Makov zachránila konštrukcia brány. Keď sa v 88. minúte porúčal z hry Belaník, zdalo sa, že hostia si víťazstvo ustrážia. Kysučania však udreli aj v oslabení, v 90. minúte krásnou ďalekonosnou strelou vyrovnal Jozef Čelko – 1:1.

Juraj Ihnatišin, tréner KNM: „Bol to vyrovnaný zápas, zaujímavý aj po hernej stránke. Obe mužstvá podali dobré výkony, my sme boli azda o jeden gólik aj lepší, hoci to napokon skončilo 1:1. Hrali sme na umelej tráve v Kysuckom Novom Meste, aj divácka kulisa bola potešiteľná. Musím pochváliť svojich hráčov za dobrý výkon. Myslím, že by sme si zaslúžili vyhrať.“

Góly: 90. J. Čelko – 47. Kadik. ŽK: Valiašek, Belaník, Tomáš, J. Čelko – Šutý, ČK: 88. po 2. ŽK Belaník (KNM). Rozhodoval Širanec, 120 divákov.

KNM: Kubišta – Valiašek, Brodňan, Belaník, D. Ploštica, Tomáš (75. Kán), J. Čelko, Harvančík (54. Hrošovský), Kopas (63. M. Čelko), Mrmus (84. M. Ploštica), Štefunda.

MAKOV: Podhorec – Šutý (54. Králik), Ometk, Kadik, Šmehíl, Kohút, Martinka, Lojdl, Štefanec (90. Stolárik), Filo, Kubala.

Ostatné výsledky 17. kola: Stráňavy – Rosina 2:2, Terchová – Diviaky 1:1, Bánová – Bytča 3:0, zápasy Tvrdošín – Belá-Dulice, Závažná Poruba – Staškov, Trstená – Ružomberok B a Dolný Kubín – Žabokreky odložili pre nespôsobilý terén.

Rudinská – Skalité 0:4 (0:1)

Rudinská nezopakovala výkon ako proti Čiernemu, bojovnosť a snaha získať body ostali v šatni. Hostia trestali chyby domáceho celku, strelili štyri góly a mohli aj viac. Výsledok je tak pre Rudinskú ešte relatívne priaznivý. Domáci gratulujú chalanom zo Skalitého za férový zápas. Hostia vyhrali zaslúžene, domáci, ak sa chcú udržať v súťaži, sa musia zamyslieť nad nedeľňajším výkonom.

Góly: 32. E. Petrák ml., 53. Laš, 48. R. Špilák, 78. Borovička. ŽK: Mikula (SKALITÉ). Rozhodoval Forbak, 100 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak (82. Blaha), P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa (62. Švirík), Š. Malík, R. Buček, R. Malíček (70. Grešák), Ondrúšek, J. Buček.

SKALITÉ: Kavčák (85. Holák) – Vaňovec, Kotschy, Mikula, Borovička (80. Horečný), F. Mudrík, R. Špilák, Lušňák, E. Petrák, E. Petrák ml. (70. Kožák), Laš (64. M. Špilák).

Čierne – Predmier 1:0 (0:0)

Mrazivá veľkonočná nedeľa priniesla očakávané víťazstvo domácich. Hostia dlho odolávali, ale gól v závere zápasu rozhodol, že tri body ostali v Čiernom.

Prečítajte si tiež: V Čiernom sa budú spoliehať na útočný tandem Baláž – Časnocha

Až na konci stretnutia domáci využili poslednú šancu, gól obrancu Lukáša Benka nesmierne potešil samotného strelca, spoluhráčov i divákov. Pochvalu si zaslúži aj rozhodcovská trojica za seriózny a objektívny výkon.

Gól: 90. Benko. ŽK: F. Malik, Benko – Klus, Tomaník, ČK: 90. M. Pobijak (PREDMIER). Rozhodoval Švec, 100 divákov.

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, Unzeitig (58. Válek), J. Malik (88. Švancár), Jaroš, M. Časnocha (90. Šulgan), Kubalík (68. F. Malik), T. Časnocha, Baláž.

PREDMIER: Uríček – Rosa, M. Bačík, Tomaník, M. Pobijak, T. Pistovčák, T. Klus, R. Bačík (74. Smolka), M. Klus (64. S. Pistovčák), Bajza, A. Pobijak.

Vysoká nad Kysucou – Rajecké Teplice/Konská 2:0 (2:0)

Pre obe mužstvá to bol prvý zápas jari. Napriek víkendovému počasiu bol terén relatívne dobrý, ihrisko nebolo úplne podmáčané. Bol to zápas s úvodnými šancami na jednej aj druhej strane, domácich naštartovala penalta. Neskôr pridali ešte jeden gól a v druhom polčase mali viac šancí, ale stav sa už nezmenil. Hostí podržal brankár.

Góly: 32. (11 m) L. Putorík, 38. M. Pavlica. ŽK: Malík, L. Putorík, K. Kovalík – Kocian, Kováčik, Stranianek. Rozhodoval Riško, 50 divákov.

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Barčák, J. Putorík, L. Putorík, Červenec, Planeta, Jančík (86. L. Kovalík), Nekoranec, K. Kovalík (90. Horňák), J. Pavlica (73. Voštinák).

R.T./KONSKÁ: Šustek – Prieložný, Kocian (83. Kuciak), Vršanský, Kováčik, Jamečný, Mano (46. Heřmánek), Stranianek, Šimkulič, Štrba, Strhár (46. Seko).

Zborov nad Bystricou – Rajec 1:0 (0:0)

Do dvadsiatej minúty bol Zborov lepším tímom, potom však hostia vyrovnali hru. Prvý polčas skončil bez gólov i bez vyložených šancí. Po prestávke domáci i hostia zahodili tutovku, o osude stretnutia napokon rozhodol navrátilec v domácom tíme, úspešný strelec Frančiak.

Gól: 84. Frančiak. ŽK: Ganišin, Sýkora – Mi. Miko, Hollý, Jeťko, ČK: 87. po 2. ŽK Jeťko (RAJEC). Rozhodoval Števček, 100 divákov.

ZBOROV: Šustek – Ganišin (81. Koňušík), Mihalda, Štrba (68. Kubla), P. Tvrdý, Mešťanik (57. Frančiak), J. Tvrdý, Martinec, Sýkora, Kocifaj, Podmanický (89. Neveďal).

RAJEC: Fraštia – Ma. Miko, Mi. Miko, Hájek, Drahno, Rybár, Hollý, Person, Mazák (23. Kašuba), Jeťko, Kordiš.

Ostatné výsledky 15. kola: zápasy Višňové – Varín, Strečno – Belá a Štiavnik – Turzovka odložili pre nespôsobilý terén.

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  4. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  5. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  6. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  7. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  8. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  9. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  10. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  1. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?

Ako jeden e-mail zmení život: Strach zo zubára dostal na frak

"Kde máš zuby ... to teda vyzeráš ... radšej sa nesmej .." To sú len tie menej príjemné poznámky na adresu "úsmevu" ženy v najlepších rokoch z malej dedinky pri Galante.

Miloš Roman velí kanadskému bodovaniu Vancouveru Giants

Kysučan nazbieral desať gólov a rovnaký počet prihrávok.

Z Likavky doviezli tri zlaté a dva strieborné kovy

Zverenci Miroslava Škrobiana suverénne triumfovali aj v súťaži družstiev.

Horeličania navštívili Kysuckú knižnicu v Čadci

Začiatkom októbra sme sa vybrali navštíviť Kysuckú knižnicu v Čadci. Boli sme plní očakávania, čo si pre nás pracovníčky pripravili.

Predviedli svoje umenie na Žilinskom Oskarovi

Vo štvrtok 11. októbra sa konal už 14. ročník krajskej súťažnej prehliadky dramatického, hudobného, speváckeho a tanečného umenia klientov zariadení sociálnych služieb pod názvom „Žilinský Oskar 2018“.