Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

Regionálny futbal: Tri body pre Čierne zariadil Benko, štvrtoligové derby nemalo víťaza

Viacero zápasov sa neodohralo pre nespôsobilý terén.

O výhre Čierneho rozhodol v nedeľu Lukáš Benko (vpravo).O výhre Čierneho rozhodol v nedeľu Lukáš Benko (vpravo). (Zdroj: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)

TIPOS III. liga Stred

Výsledky 17. kola: Liptovská Štiavnica – Fiľakovo 1:0, Liptovský Hrádok – Martin 3:3, Teplička nad Váhom – Žarnovica 0:0, zápasy Kalinovo – Krásno nad Kysucou, Nová Baňa – Čadca, Detva – Rimavská Sobota, Banská Bystrica – Lučenec a Námestovo – Oravské Veselé odložili pre nespôsobilý terén.

Kysucké Nové Mesto – Makov 1:1 (0:0)

Futbalistov Kysuckého Nového Mesta čakalo po týždni ďalšie derby. Po prehre v Staškove sa predstavili tentoraz na domácej pôde, keď privítali Makov.

Prečítajte si tiež: Kubala bude v odvete strieľať góly za Makov Čítajte

V prvom polčase gól nepadol, až v úvode toho druhého otvoril skóre Kadik. Jeho tečovaná strela skončila za chrbtom Kubištu – 0:1. Domáci mladíci však nezložili zbrane a túžili vyrovnať. V 85. minúte mali obrovskú šancu, no Makov zachránila konštrukcia brány. Keď sa v 88. minúte porúčal z hry Belaník, zdalo sa, že hostia si víťazstvo ustrážia. Kysučania však udreli aj v oslabení, v 90. minúte krásnou ďalekonosnou strelou vyrovnal Jozef Čelko – 1:1.

Juraj Ihnatišin, tréner KNM: „Bol to vyrovnaný zápas, zaujímavý aj po hernej stránke. Obe mužstvá podali dobré výkony, my sme boli azda o jeden gólik aj lepší, hoci to napokon skončilo 1:1. Hrali sme na umelej tráve v Kysuckom Novom Meste, aj divácka kulisa bola potešiteľná. Musím pochváliť svojich hráčov za dobrý výkon. Myslím, že by sme si zaslúžili vyhrať.“

Góly: 90. J. Čelko – 47. Kadik. ŽK: Valiašek, Belaník, Tomáš, J. Čelko – Šutý, ČK: 88. po 2. ŽK Belaník (KNM). Rozhodoval Širanec, 120 divákov.

KNM: Kubišta – Valiašek, Brodňan, Belaník, D. Ploštica, Tomáš (75. Kán), J. Čelko, Harvančík (54. Hrošovský), Kopas (63. M. Čelko), Mrmus (84. M. Ploštica), Štefunda.

MAKOV: Podhorec – Šutý (54. Králik), Ometk, Kadik, Šmehíl, Kohút, Martinka, Lojdl, Štefanec (90. Stolárik), Filo, Kubala.

Ostatné výsledky 17. kola: Stráňavy – Rosina 2:2, Terchová – Diviaky 1:1, Bánová – Bytča 3:0, zápasy Tvrdošín – Belá-Dulice, Závažná Poruba – Staškov, Trstená – Ružomberok B a Dolný Kubín – Žabokreky odložili pre nespôsobilý terén.

Rudinská – Skalité 0:4 (0:1)

Rudinská nezopakovala výkon ako proti Čiernemu, bojovnosť a snaha získať body ostali v šatni. Hostia trestali chyby domáceho celku, strelili štyri góly a mohli aj viac. Výsledok je tak pre Rudinskú ešte relatívne priaznivý. Domáci gratulujú chalanom zo Skalitého za férový zápas. Hostia vyhrali zaslúžene, domáci, ak sa chcú udržať v súťaži, sa musia zamyslieť nad nedeľňajším výkonom.

Góly: 32. E. Petrák ml., 53. Laš, 48. R. Špilák, 78. Borovička. ŽK: Mikula (SKALITÉ). Rozhodoval Forbak, 100 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak (82. Blaha), P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa (62. Švirík), Š. Malík, R. Buček, R. Malíček (70. Grešák), Ondrúšek, J. Buček.

SKALITÉ: Kavčák (85. Holák) – Vaňovec, Kotschy, Mikula, Borovička (80. Horečný), F. Mudrík, R. Špilák, Lušňák, E. Petrák, E. Petrák ml. (70. Kožák), Laš (64. M. Špilák).

Čierne – Predmier 1:0 (0:0)

Mrazivá veľkonočná nedeľa priniesla očakávané víťazstvo domácich. Hostia dlho odolávali, ale gól v závere zápasu rozhodol, že tri body ostali v Čiernom.

Prečítajte si tiež: V Čiernom sa budú spoliehať na útočný tandem Baláž – Časnocha Čítajte

Až na konci stretnutia domáci využili poslednú šancu, gól obrancu Lukáša Benka nesmierne potešil samotného strelca, spoluhráčov i divákov. Pochvalu si zaslúži aj rozhodcovská trojica za seriózny a objektívny výkon.

Gól: 90. Benko. ŽK: F. Malik, Benko – Klus, Tomaník, ČK: 90. M. Pobijak (PREDMIER). Rozhodoval Švec, 100 divákov.

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, Unzeitig (58. Válek), J. Malik (88. Švancár), Jaroš, M. Časnocha (90. Šulgan), Kubalík (68. F. Malik), T. Časnocha, Baláž.

PREDMIER: Uríček – Rosa, M. Bačík, Tomaník, M. Pobijak, T. Pistovčák, T. Klus, R. Bačík (74. Smolka), M. Klus (64. S. Pistovčák), Bajza, A. Pobijak.

Vysoká nad Kysucou – Rajecké Teplice/Konská 2:0 (2:0)

Pre obe mužstvá to bol prvý zápas jari. Napriek víkendovému počasiu bol terén relatívne dobrý, ihrisko nebolo úplne podmáčané. Bol to zápas s úvodnými šancami na jednej aj druhej strane, domácich naštartovala penalta. Neskôr pridali ešte jeden gól a v druhom polčase mali viac šancí, ale stav sa už nezmenil. Hostí podržal brankár.

Góly: 32. (11 m) L. Putorík, 38. M. Pavlica. ŽK: Malík, L. Putorík, K. Kovalík – Kocian, Kováčik, Stranianek. Rozhodoval Riško, 50 divákov.

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Barčák, J. Putorík, L. Putorík, Červenec, Planeta, Jančík (86. L. Kovalík), Nekoranec, K. Kovalík (90. Horňák), J. Pavlica (73. Voštinák).

R.T./KONSKÁ: Šustek – Prieložný, Kocian (83. Kuciak), Vršanský, Kováčik, Jamečný, Mano (46. Heřmánek), Stranianek, Šimkulič, Štrba, Strhár (46. Seko).

Zborov nad Bystricou – Rajec 1:0 (0:0)

Do dvadsiatej minúty bol Zborov lepším tímom, potom však hostia vyrovnali hru. Prvý polčas skončil bez gólov i bez vyložených šancí. Po prestávke domáci i hostia zahodili tutovku, o osude stretnutia napokon rozhodol navrátilec v domácom tíme, úspešný strelec Frančiak.

Gól: 84. Frančiak. ŽK: Ganišin, Sýkora – Mi. Miko, Hollý, Jeťko, ČK: 87. po 2. ŽK Jeťko (RAJEC). Rozhodoval Števček, 100 divákov.

ZBOROV: Šustek – Ganišin (81. Koňušík), Mihalda, Štrba (68. Kubla), P. Tvrdý, Mešťanik (57. Frančiak), J. Tvrdý, Martinec, Sýkora, Kocifaj, Podmanický (89. Neveďal).

RAJEC: Fraštia – Ma. Miko, Mi. Miko, Hájek, Drahno, Rybár, Hollý, Person, Mazák (23. Kašuba), Jeťko, Kordiš.

Ostatné výsledky 15. kola: zápasy Višňové – Varín, Strečno – Belá a Štiavnik – Turzovka odložili pre nespôsobilý terén.

1. Čierne 15 7 7 1 32:21 28
2. Skalité 14 7 5 2 31:17 26
3. Rajec 14 7 3 4 30:22 24
4. Zborov 14 6 4 4 20:18 22
5. Turzovka 14 6 3 5 41:28 21
6. Strečno 14 6 3 5 24:29 21
7. Belá 13 7 0 6 24:33 21
8. Vysoká 14 6 2 6 34:24 20