Regionálny futbal: V Čadci sa hralo derby susedných regiónov, Staškov vyhral (+FOTO)

Krásno nad Kysucou doma nedalo ani gól.

Futbalisti Čadce po góle do siete Námestova.Futbalisti Čadce po góle do siete Námestova. (Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

III. liga

Čadca – Námestovo 1:1 (1:1)

Zápas začal v dobrom tempe. Domáci kopali dva rohové kopy, ale zakončenie nebolo dôrazné. Hra sa odohrávala medzi šestnástkami. Súperi sa z tretej ligy veľmi dobre poznajú, o to sa útočníci na jednej i druhej strane ťažšie presadzovali. S ojedinelými strelami na bránu si poradili gólmani. V 23. minúte si Kurtulik pekne prebral loptu, obišiel troch obrancov Čadce a svoje sólo zakončil gólom – 0:1. O pár minút neskôr sa po nákope domácich presadil Zimka, ktorého hostia faulovali v šestnástke. Nariadenú penaltu Šebík nepremenil, ale dôrazný Maslík dorazil vyrazenú loptu za Lešňovského chrbát – 1:1.

Prečítajte si tiež: Čadčianska desiatka korisťou Chrascinu a Zavadskej (+FOTOGALÉRIA) Čítajte

Po obrátke bol zápas aj naďalej veľmi vyrovnaný. Domáca obrana odolávala výpadom hostí, ktorí svojou dôraznou a agresívnou hrou hrozili pred Hlavovou bránou. V závere zápasu prišlo aj viacero sporných verdiktov rozhodcu na oboch stranách. Gól už nepadol, a tak sa v kysucko-oravskom derby zrodila remíza. Domácim bude kvôli červenej karte chýbať v ďalšom kole Pliešovský, ktorý hýril pohybom, a tak bude v zápase s Liptovskou Štiavnicou citeľnou stratou.

Góly: 33. Maslík – 23. Kurtulík. ŽK: M. Jarabica, Pliešovský – Buckulčík, ČK: 85. po 2. ŽK Pliešovský – 90. po 2. ŽK Buckulčík. Rozhodoval Kuteľ, 160 divákov.

ČADCA: Hlava – Maslík, T. Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Pliešovský, Zimka, Polka (70. Pohančeník), Šebík, Kulla (64. Kormaňák), Zubka.

NÁMESTOVO: Lešňovský – Buckulčík, Jaššo, Habiňák, Michal Čiernik, Siman, Kubica (70. R. Jagnešák), Marián Čiernik, Čecho, P. Jagnešák (64. Žákovič), Kurtulík.

Krásno nad Kysucou – Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Domáci futbalisti nastúpili od prvých minút s veľkým rešpektom, čo znásobovalo nervozitu na ich kopačkách. Prihrávky mierili nepresne, veľa lôpt končilo na kopačkách súpera. V 9. minúte to hostia dokonale využili, keď sa po skrumáži pred domácou bránou najlepšie zorientoval Ďanovský, ktorý z hranice pokutového územia prízemnou strelou otvoril skóre zápasu – 0:1. Krásno nad Kysucou malo veľkú príležitosť na vyrovnanie v 22. minúte, keď prudkú strelu pod brvno hosťujúci brankár Krejčí vytlačil nad. V 38. minúte domáca obrana nedostatočne pokryla hosťujúcich hráčov, k lopte sa dostal Ďanovský, ktorý strelou po zemi zvýšil na 0:2.

V druhom polčase domáci zlepšili svoju hru a v 52. minúte potiahol útok po pravej strane Jakubec, jeho prudký center poslal Koleno hlavou nad bránu. Opakovalo sa známe nedáš – dostaneš, hostia z protiútoku zvýšili na 0:3. Aj o tento gól v sieti Gavláka sa postaral Ďanovský. Od 70. minúty sa hra vyrovnala, domáci viac ohrozovali hosťujúcu bránu. V 74. minúte brankár Krejčí s námahou zlikvidoval strelu domácich. S pribúdajúcimi minútami sa zverenci Jaroslava Šidla pokúšali aspoň skorigovať výsledok. Mali niekoľko dobrých šancí, Krejčího sa im však prekonať nepodarilo. Hostia mali počas zápasu tri dobré šance a všetky premenili na gól, domáce Krásno tak vyškolili z efektivity.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: V Oščadnici sa hralo o čelo tabuľky, Korňa opäť zaváhala (+FOTO) Čítajte

Góly: 9., 38., 55. Ďanovský. ŽK: Chupáč – Zumrovski, Kollár. Rozhodoval Rojček, 400 divákov.

KRÁSNO: Gavlák – Staňo (46. Kopásek), Beniač, M. Ševčík (65. F. Pagáč), D. Pagáč (65. Dzirbík), Jakubec, Koleno, Rajnoha, Macura (65. Harman), T. Ševčík, Chupáč.

B. BYSTRICA: Krejčí – Herich, Gaško, Zumrovski (67. Urgela), Tóth, Laksik (75. Kostúrik), Kolláti (46. Ševčík), Kollár (85. Lukáč), Snitka, Savić, Ďanovský (61. Valent).

Ostatné výsledky 18. kola: Martin – Detva 2:1, Rimavská Sobota – Nová Baňa 5:0, Žarnovica – Kalinovo 0:2, Lučenec – Liptovský Hrádok 3:1, Oravské Veselé – Liptovská Štiavnica 1:0, Fiľakovo – Teplička 2:0.

Staškov – Tvrdošín 3:1 (2:1)

Michal Gottwald, tréner FK Slávia Staškov: „S Tvrdošínom sa stretávame už tretiu sezónu. Väčšinou sú to vyrovnané zápasy, čo sa potvrdilo aj teraz. Chalanov musím pochváliť, že makali celých 90 minút a že za stavu 0:1 otočili zápas. Celkovo to bol do 30. minúty vyrovnaný zápas. Po príchode Červenca v 34. minúte sa zmenila naša taktika, vypracovali sme si viacero šancí a mohli sme streliť aj viac gólov. Sme radi za tri body, lebo súťaž je naozaj náročná.“

Góly: 38., 41. Gavlák, 87. Polka – 22. (11 m) Hradský. ŽK: Palider, Lajš, Hradský (TVRDOŠÍN). Rozhodoval Šašváry, 150 divákov.

STAŠKOV: Pronaj – Baričák, Sýkora, E. Furdan, Brezina (34. Červenec), Polka, Martiník, Lysík (68. Čačurák), Michalík (87. Gracík), Kaličák, Gavlák (78. M. Furdan).

TVRDOŠÍN: Machunka – Jendrol, Šikyňa, Palider, Mahút, Lajš, Hradský, Sirota, Hajduk, Šurina, Bartoš.

Ružomberok B – Kysucké Nové Mesto 6:0 (2:0)

Súboj tímov z opačných pólov tabuľky mal jednoznačného favorita a v tomto duchu sa niesol celý zápas. Rezerva Ružomberka strelila Kysučanom šesť gólov a poistila si prvé miesto v tabuľke.

Góly: 17., 25., 68. Kunca, 51., 61. Mário Almaský, 56. Ferenčík. Bez kariet. Rozhodoval Gregorec, 100 divákov.

RUŽOMBEROK B: Urminský – Kojnok, Menich, Gallo (46. Sapara), Kupec, Čurma (61. Totkovič), Zsigmund (46. Ferenčík), Miroslav Almaský (46. Omasta), Takáč, Mário Almaský (64. Matula), Kunca.

KNM: Kubišta – Valiašek (84. Trnka), Brodňan, D. Ploštica (49. M. Čelko), Bugáň, Tomáš (70. Kán), J. Čelko, Kopas, Mrmus (87. Mizera), Štefunda, Mačinek (75. M. Ploštica).

Ostatné výsledky 18. kola: Makov – Závažná Poruba, odložené pre nespôsobilý terén, Bytča – Trstená 3:1, Belá-Dulice – Terchová 1:1, Diviaky – Dolný Kubín 3:1, Žabokreky – Stráňavy 4:0, Rosina – Bánová 0:3.

Skalité – Zborov nad Bystricou 0:0

Hostia začali svižnejšie a agresívnejšie, čo sa odzrkadlilo hneď v 1. minúte žltou kartou. Domáci pôsobili unaveným dojmom. Paradoxne, prvú šancu malo Skalité, keď sa po centri ocitol sám na päťke Fero Mudrík, ktorý hlavičkoval len do Šusteka. Zborov sa snažil brejkovými situáciami zamestnať domácu defenzívu, avšak do vyloženej šance sa nedostal.

Druhý polčas sa začal v rovnakej réžii ako ten prvý. Po 15 minútach si domáci vytvorili tlak, no gól nestrelili. Hostia si tiež vypracovali sľubné šance, no vo finálnej fáze zlyhávali. V závere mohol Slovan strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mikula z 10 metrov trafil hosťujúceho obrancu a následná dorážka Borovičku tiež nenašla cieľ. Zápas sa skončil spravodlivou remízou. Dobrý výkon podala rozhodcovská trojica.

ŽK: Borovička, Špilák – Sýkora, Rusnák, Štrba. Rozhodoval Sitár, 200 divákov.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Kotschy (53. Krížek), Mikula, Borovička, F. Mudrík, Špilák, Lušňák, Gavenčiak (62. E. Petrák), Laš (82. Kožák), Krčmárik.

ZBOROV: Šustek – Ganišin, Mihalda, P. Tvrdý (90. Černošek), Mešťanik, J. Tvrdý (89. Kučerík), Sýkora (84. Koňušík), Kocifaj, Rusnák, Kubla (71. Štrba), Podmanický.

Turzovka – Čierne 1:1 (0:0)

Počas celého zápasu fúkal silný vietor, ktorý mal veľký vplyv na predvedenú hru. V prvom polčase mali mierne navrch hostia, do výraznejšej šance sa však nedostali. Do vedenia šli až v druhom polčase po hrubej chybe domácej defenzívy, keď skóre otvoril Matej Časnocha – 0:1. Domáci zareagovali rýchlo a po presnom pase Šmahajčíka vyrovnal Ciesarík – 1:1. Ten sa následne ocitol ešte v dvoch tutovkách, ale gól nedal a keď sa neujala ani Biborova koncovka, zápas sa skončil remízou.

Góly: 64. Ciesarík – 61. M. Časnocha. ŽK: Dirgas (ČIERNE): Rozhodoval Hrivo, 250 divákov.

TURZOVKA: Timek – Zatkuliak (85. P. Rovňaník), Bytčanek, Pavlík, Horčičák, Bibora, Letavay, Ciesarík, Král, Šmahajčík, Staník (85. Puchoň).

ČIERNE: Podolák (12. Krišica) – Benko, Dirgas, Strapáč, J. Malik, Unzeitig, Jaroš, Kubalík M. Časnocha (71. F. Malik), T. Časnocha (80. Jurčík), Baláž.

Rajec – Vysoká nad Kysucou 2:1 (2:1)

Futbalisti Rajca chceli odčiniť prehru zo Zborova. Domáci zaznamenali bleskový vstup do zápasu, keď sa hneď ich prvá akcia po zakončení Kordiša skončila gólom. Hostia odpovedali už o 3 minúty, keď vyrovnal K. Kovalík. V 40. minúte zahrával Rajec pokutový kop, ktorý premenil Kordiš – 2:1. O víťazstve Rajca tak bolo rozhodnuté už po prvom polčase.

Góly: 1. a 40. (11 m) Kordiš – 4. K. Kovalík. ŽK: Ma. Miko, Person – K. Kovalík, Červenec, Planeta. Rozhodoval Ďurkovič, 200 divákov.

RAJEC: Fraštia – Sudor (88. Paulini), Mi. Miko, Hájek, Drahno, Rybár (90. Dubeň), Hollý, Ma. Miko, Person, Panák (75. Ligas), Kordiš (90. Osika).

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, J. Pavlica, Planeta, Barčák, Putorík, Šichman (54. L. Kovalík), Červenec, Jančík, K. Kovalík, Nekoranec (74. Horňák).

Predmier – Rudinská 1:1 (0:1)

Papierové predpoklady začal búrať už v 2. minúte Lukáš Luciak, ktorý prvú vážnejšiu šancu zápasu pretavil na gól – 0:1. Na vyrovnanie museli diváci čakať až do 54. minúty, kedy penaltu využil Bajza – 1:1. Nervózny zápas priniesol ešte červenú kartu v závere, no na skóre vylúčenie už vplyv nemalo.

Góly: 54. (11 m) Bajza – 2. L. Luciak. ŽK: A. Pobijak, T. Klus, Uríček – J. Buček, Zaťovič, Ondrúšek, R. Čupa, Grešák. ČK: 86. po 2. ŽK Tomaník (PREDMIER). Rozhodoval Bátory, 100 divákov.

PREDMIER: Uríček – Rosa, M. Bačík, R. Bačík (76. Smolka), Tomaník, Husár, Pistovčák, T. Klus, M. Klus, Bajza, A. Pobijak.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak (90. Saga), P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa (66. R. Malíček), Malík, R. Buček, Ondrúšek, Zaťovič, J. Buček.

Ostatné výsledky 16. kola: Belá – Višňové 4:2, Varín – Štiavnik 1:0.

1. Čierne 16 7 8 1 33:22 29
2. Skalité 15 7 6 2 31:17 27
3. Rajec 15 8 3 4 32:23 27
4. Belá 14 8 0 6 28:35 24
5. Zborov 15 6 5 4 20:18 23