Regionálny futbal: Vysoká mala na programe aj dohrávku, Turzovka si strelila dva vlastné góly

Treťoligisti na Liptove nestrelili ani gól.

Vysoká nad Kysucou (v bielych dresoch) prehrala v dohrávke na pôde Belej.Vysoká nad Kysucou (v bielych dresoch) prehrala v dohrávke na pôde Belej. (Zdroj: MICHAL HURTA)

III. liga

Liptovská Štiavnica – Čadca 2:0 (1:0)

Domáci si hneď v úvode duelu vybojovali rohový kop a po chybe hosťujúcej obrany aj otvorili skóre, keď sa presadil Bartoš 1:0. Čadčanmi tento moment otriasol, no pomaly sa dostávali do zápasu. Mali územnú prevahu, ktorá však končila na súperovej šestnástke. Liptovská Štiavnica hrozila z protiútokov. Najväčšiu šancu Čadce mal v 35. minúte Zubka, keď sa uvoľnil v šestnástke súpera, ale trafil len do brankára. Zápas mal slušné tempo, vyloženejšie šance už prvé dejstvo neprinieslo. Domáci podnikli niekoľko protiútokov, tie však vyriešila obrana hostí.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Klubina inkasovala tucet gólov, Korňa konečne s víťazstvom Čítajte

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia z Kysúc. Najskôr sa na ľavej strane uvoľnil Zimka, ktorý poslal do čistej šance Šebíka, no Žiaran šancu hosťujúceho útočníka zmaril. Hostia si následne vytvorili sériu štandardných situácií, no nedokázali sa presadiť. Ich zakončenie bolo nedôrazné, resp. nepresné. Domáci dobre bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Jeden z nájazdov bravúrne chytil Marek Hlava. Ďalšiu šancu Čadce po vynikajúcej prihrávke Patrika Jarabicu mal opäť Šebík. Ten obišiel aj brankára, v poslednej chvíli mu však vyrazil loptu dobiehajúci hráč Liptovskej Štiavnice. Neskôr sa ukázalo, že to bol zlomový bod zápasu. O 5 minút neskôr domáci po chybe hosťujúcich obrancov a brankára zvýšili na 2:0 a o zápase bolo rozhodnuté. Hostia sa snažili ohroziť Žiaranovu bránu nakopávanými loptami, no vážnejšie šance si už nevytvorili. Čadca na jar ešte nevyhrala, v tabuľke klesla na 12. miesto. Z tretej ligy podľa momentálnej situácie vypadávajú až tri mužstvá, a tak Čadčania potrebujú bodovať v najbližšom zápase s Tepličkou nad Váhom.

Góly: 3. a 89. Bartoš. ŽK: Hoferica, Bartoš, Božok (L. ŠTIAVNICA). Rozhodoval Tomáš Kolofík, 150 divákov

L. ŠTIAVNICA: Žiaran – Ťapaj, T. Gejdoš, Badár, Mihálik (83. Praženica), Hoferica, Macík, M. Gejdoš (46. Šalagovič), Bartoš, Vávro (67. Svetlák), Božok

ČADCA: Hlava – Maslík, Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka, Polka, Šebík, Kulla (46. Pohančeník), Zubka, Piňo.

Liptovský Hrádok – Krásno nad Kysucou 3:0 (1:0)

Favoritom bol domáci celok, no hostia celý prvý polčas držali krok. Zverenci Jaroslava Šidla boli aj bližšie k otváraciemu gólu, strelu Kamila Kolena z priameho kopu však zastavila žrď. Keď sa zdalo, že do kabín sa pôjde za stavu 0:0, domáci udreli. Zmätky v obrane Krásna nad Kysucou využil Vandraško, ktorý obstrelil Poništa – 1:0.

Po obrátke chceli hostia vyrovnať. Hrali dobrý futbal, no góly strieľali len domáci futbalisti. V 66. minúte zvýšil na 2:0 Grejták a v 83. minúte upravil na konečných 3:0 Lovás.

Góly: 45. Vandraško, 66. Grejták, 83. Lovás. ŽK: Dunajčan – F. Pagáč, Koleno, T. Ševčík. Rozhodoval Roman Ligas, 300 divákov

L. HRÁDOK: Kapičák – Živić, Grejták, Hoško, Dunajčan, Janigloš, Kolorédy (73. Lačarak), Podolský (79. Frian), Vandraško (67. Lehotský), Lovás (88. Gužík), Stanislav (84. Dudko).

KRÁSNO: Poništ – Staňo, Beniač, F. Pagáč, M. Ševčík (70. D. Pagáč), Dzirbík (78. Rajnoha), Kopásek, Jakubec, Koleno, Harman, T. Ševčík (60. Macura).

Ostatné výsledky 19. kola: Lučenec – Martin 1:3, Teplička nad Váhom – Oravské Veselé 2:0, Námestovo – Rimavská Sobota 0:1, Banská Bystrica – Žarnovica 2:0, Kalinovo – Fiľakovo 2:1, Nová Baňa – Detva 0:4.

Tvrdošín – Makov 0:1 (0:0)

V prvom dejstve domáci za výdatnej pomoci vetra hosťujúcemu Makovu ešte odolávali. Hra bola vyrovnaná, výraznejšie šance si nevytvorilo ani jedno mužstvo.

V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu na svoje kopačky a vytvárali si jednu dobrú príležitosť za druhou. V 68. minúte po peknej spolupráci hostí a rýchlom protiútoku vnikol do šestnástky domácich Lukáš Martinka a krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Domáci znervózneli a snažili sa nakopávanými loptami o vyrovnanie, hosťujúca obrana však hrala spoľahlivo. Naopak, Makov mohol zvýšiť, no Kubalova hlavička skončila na brvne. Hostia zaslúžene získali tri body.

Gól: 68. Martinka. ŽK: Šurina – Lojdl, Kadík, Ometák, Kubala. Rozhodoval Martin Kuteľ, 150 divákov

TVRDOŠÍN: Machunka – Jendrol (48. Martin Bednár), Šikyňa, Palider, Mahút (18. Gonda, 83. Maroš Bednár), Lajš, Hradský, Sirota, Hajduk, Šurina, Bartoš.

MAKOV: Kňazovič – Lojdl, Kadik, Ometák, Martinka, Šutý, Hikaník (90. Pavlík), Kohút, Králik, Beniač, Kubala.

Závažná Poruba – Kysucké Nové Mesto 1:0 (1:0)

Kysucké Nové Mesto cestovalo na pôdu Závažnej Poruby. Zverenci trénera Juraja Ihnatišina získali v odvete zatiaľ iba bod, a tak chceli na Liptove zabrať. Počas celého zápasu sa im však nepodarilo prekonať domáceho brankára Štolfu. Jediný gól domáceho celku, o ktorý sa postaral v 33. minúte Kreva, tak rozhodol o tom, že všetky body získala Závažná Poruba. Kysucké Nové Mesto je na predposlednej priečke v tabuľke.

Gól: 33. Kreva. ŽK: Bugáň, J. Čelko (KNM). Rozhodoval Martin Herdeľ, 300 divákov

ZÁVAŽNÁ PORUBA: Štolfa – P. Perašín, Račko, M. Perašín, Koštial (76. Ilavský), Legerský, Repček, Kreva, Vyskočani, Moravčík, Golis.

KNM: Kubišta – Valiašek (69. Vlček), Brodňan, D. Ploštica, Bugáň, Tomáš, J. Čelko, Kopas (74. Hrošovský), Mrmus (79. Kán), Štefunda (54. Mačinek), M. Čelko.

Ostatné výsledky 19. kola: Bytča – Ružomberok B 0:5, Stráňavy – Diviaky 0:0, Trstená – Rosina 0:0, Bánová – Žabokreky 5:0, Dolný Kubín – Belá-Dulice 3:2, Terchová – Staškov, hrá sa 8.5.2018..

Predmier – Skalité 2:1 (1:0)

V 5. minúte zahral výborne priamy kop Bajza, ktorý ho posadil na hlavu Michala Bačíka a Predmier viedol 1:0. Následne sa odohrával vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. V 62. minúte nariadenú penaltu premenil Bajza a zvýšil na 2:0. V 85. minúte domáci prepadli, čo využili na brejk hostia a po zakončení Krčmárika znížili – 2:1. Skalité si následne vypracovalo tlak, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Góly: 5. M. Bačík, 62. Bajza (z 11 m) – 85. J. Krčmárik. ŽK: M. Bačík, Husár, J. Bačík – Mikula, F. Mudrík, Lušňák, Kožák. Rozhodoval Vladimír Pleva, 100 divákov

PREDMIER: Uríček – Rosa, M. Bačík, Husár, T. Pistovčák, T. Klus, R. Bačík (77. Smolka), M. Klus (46. S. Pistovčák), Bajza, A. Pobijak, J. Bačík

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Mikula, Borovička, Mudrík, Špilák (76. D. Krčmárik), Lušňák, Gavenčiak (63. Kožák), Laš, J. Krčmárik, Križek (65. Petrák).

Čierne – Varín 2:2 (1:1)

Hostia svojím disciplinovaným a kvalitným výkonom pripravili lídra tabuľky o očakávané víťazstvo.

Góly: 39. Strapáč, 78. Dirgas – 5. Koňušiak, 75. Lopušan. ŽK: Koňušiak, Chebeň (VARÍN). Rozhodoval Michal Uhorskai, 250 divákov

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, J. Malik (76. Jurčík), F. Malik (46. P. Kubalík), Unzetig, Jaroš (85. Švancár), M. Časnocha (88. Šulgan), T. Časnocha, Baláž

VARÍN: Ružička – T. Hruška, Repáň, Lopušan, Koňušiak, Ferjanec, Kubovich, P. Hruška, Chebeň, Cvacho, Repaský.

Vysoká nad Kysucou – Zborov nad Bystricou 4:2 (3:1)

Do Vysokej nad Kysucou pricestoval kvalitný súper. Hral sa obojstranne pekný zápas. O výsledku rozhodol prvý polčas, v ktorom si domáci Spartak vybojoval dvojgólové vedenie. Po obrátke už prevládala taktika, domáci chceli udržať vedenie a získať tri body. Hoci hostia znížili Jurajom Tvrdým na 3:2, misky váh na stranu Vysokej nad Kysucou priklonil v 73. minúte Matej Pavlica. Domáci zvíťazili a získali tri body, nič na tom nezmenil ani fakt, že Lukáš Putorík nepremenil v 81. minúte penaltu. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica.

Góly: 4. Červenec, 18. J. Pavlica, 19. Planeta, 73. M. Pavlica – 16. Podmanický, 61. J. Tvrdý. ŽK: M. Pavlica, K. Kovalík – Ganišin. Rozhodoval Miloš Štrba, 150 divákov.

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Šichman, J. Putorík, Červenec, Planeta, Nekoranec, K. Kovalík (80. K. Kovalík), J. Pavlica (89. Syrový), Voštinák (63. Jančík), L. Putorík.

ZBOROV: Šustek – Ganišin (79. Mešťanik), Mihalda, Podmanický, P. Tvrdý, Ďugel (84. Neveďal), J. Tvrdý, Sýkora, Kocifaj, Rusnák (63. Čičala), Kubla (25. Martinec).

Rudinská – Turzovka 2:1 (2:1)

Hral sa bojovný zápas, hostia z Turzovky mali územnú prevahu. Skóre menili len hráči hosťujúceho celku. Strelili si dva vlastné góly a navyše v 13. minúte nepremenil Šmahajčík pokutový kop. Po obrátke domáci bránili výsledok a hrozili brejkami, hostia chceli ešte niečo s výsledkom urobiť. Rudinská tlak ustála a pripísala si tri dôležité body.

Góly: 8. Zatkuliak (vl. gól), 25. Roman (vl. gól) – 9. Letavay. ŽK: M. Malíček – Pavlík, Ciesarík, Puchoň. Rozhodoval Roman Rohoň, 100 divákov

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak (89. Grešák), P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa (46. Súkeník), Š. Malík, R. Buček, Zaťovič (90. Pilát), J. Buček (46. R. Vlček), M. Malík (83. Troják).

TURZOVKA: Timek – Zatkuliak (55. Ciesarík), Bytčanek, Pavlík, Roman (65. R. Rovňaník), Horčičák, Bibora, Letavay, Král, T. Staník (75. Puchoň), Šmahajčík

Ostatné výsledky 17. kola: Štiavnik – Belá 2:3, Višňové – Rajecké Teplice/Konská 5:1, Strečno – Rajec 4:1.

Dohrávka 14. kola: Belá – Vysoká nad Kysucou 3:0.

1. Čierne 17 7 9 1 35:24 30
2. Belá 16 10 0 6 34:37 30
3. Skalité 16 7 6 3 32:19 27
4. Rajec 16 8 3 5 33:27 27
5. Strečno 16 7 3 6 29:32 24
6. Vysoká 17 7 2 8 39:31 23
7. Zborov 16 6 5 5 22:22 23